Skip to main content

Topic: Tarot 450 Pro V2 ZYX (Read 6977 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tarot 450 Pro V2 ZYX

Evo složio malog.

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

[attachimg=5]

[attachimg=6]

[attachimg=7]

[attachimg=8]
MAK Zapad

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #1
Setup:

Motor - N/A  :D (brijem da ću stavit Align 450MX 1700, gore je bio Tarot 450M 3800 kv s 14t pinionom)
Tarot (HobbyWing) Pentium 40 A ESC
Tarot (Henge) MD933MG na ciklici
Tarot (ne znam proizvođača) T9257 na repu
Tarot ZYX
Tarot sablje

U kitu mi se ne sviđaju sljedeće stvari:

Premekani šarafi, potrebno zamijeniti pod hitno i to s 2mm glavama
Jedna ruka (ona sa swasha na bladegrip) je bila neupotrebljiva
Canopy pukao na 2 mjesta (za to je kriv shipping, canopy mi je baš predivan, šteta kaj je oštećen...)
Ovi MD933 su dosta loši (u usporedbi s pravim servačima), ovi mamlazi kaj po interwebsima pričaju da su ti servači mrak mrakova očito nikad nisu vidjeli pravi servo. Mislim, oni rade, brzi su itd, ali dosta loše centriraju i imaju malo lufta. Repni mi se čini relativno OK, ali nema veze s originalnom Futabom, osim ukradenog imena.

Inače, sve ostalo prva liga! Nigdje nije bilo threadlockera, što je super.
Šarafe je bilo potrebno odmastiti u alkoholu. Glava i rep fenomenalni, nema nigdje lufta, sve 5.
ZYX je fora, kućište je od jeftine plastike, ali mislim da ima potencijala ako budu redovno razvijali firmware (da bar daju open source...)
Motor ima snage da to nije normalno (vidio je Mirac kak heli ispucava, brutalno nešto), ali sam poglodao jedan navoj na statoru (jako mekan metal, uopće nisam jako zašarafio...)
Sve u svemu, mislim da je ovaj kit najbolji bang for the buck ako hoćete solidan heli.
Još da se umjesto ZYX-a stavi BeastX ili mali V-Bar, stvar bi bila čudo. A i ne bi bilo loše s vremenom servače zamijeniti, iako ovi nisu toliko loši, vrijede točno koliko koštaju
Maiden baš i nije bio uspješan jer sam očito motor stavio preblizu maingearu, pa sam poglodao maingear. Sad čekam novi motor, pa napišem utiske.
E da, i nikako mi se ne sviđa tweakanje ZYX-a, ista priča kao V-Bar i 3GX...
MAK Zapad

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #2
Vidio sam da su se jos neki zalili na puknut canopy,ali lijepo izgleda!  ;)

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #3
Skoro ko pravi!!!

 ;D ;D ;D

Nice!

Živio TAROT XYZ!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #4
Ma pravi je (skoro)! :D

Misliš ZYX  :)
MAK Zapad

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #5
Da li je to isti kakav si imao?
Ili bolji?
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C



Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #8
Boga mi,uzimam i ja sebi ovu pilu  8)

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #9
Oš kupit ispod cijene?
Ak si ozb. zainteresiran, 0977 677 577

Razlog prodaje: treba dovršit 600  :)
MAK Zapad

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #10
Sad si me stiso  :D
Zainteresiran jesam ali ga nisam mislio uzimat odma jer mi treba lova za kategorizaciju u hrvatskom jedrilicarskom savezu i opremu za jedrenje,moram sklopit brod jer mi je u 3 misecu drzavno prvenstvo
a sve skupa bi me izaslo 3000-4500 kn jer je oprema jako skupa,hvala na ponudi ali trenutno nisam u stanju da si priustim heli,mislio sam uzet heli ali tek oko 6-7 miseca,kad pocmem radit,jer inace nema love da ga kupim.
Hvala jos jednom na ponudi!
Htio sam jos nesto pitat,jel mi se vise isplati uzet align-ov t-rex 450 ili ovo,znam da je align skuplji?

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #11
brate mili ti si gori od mene,nisi ga ni slozio vec bi ga prodao  ;D
jesi prodao 250-tku?
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #12
Sad si me stiso  :D
Zainteresiran jesam ali ga nisam mislio uzimat odma jer mi treba lova za kategorizaciju u hrvatskom jedrilicarskom savezu i opremu za jedrenje,moram sklopit brod jer mi je u 3 misecu drzavno prvenstvo
a sve skupa bi me izaslo 3000-4500 kn jer je oprema jako skupa,hvala na ponudi ali trenutno nisam u stanju da si priustim heli,mislio sam uzet heli ali tek oko 6-7 miseca,kad pocmem radit,jer inace nema love da ga kupim.
Hvala jos jednom na ponudi!
Htio sam jos nesto pitat,jel mi se vise isplati uzet align-ov t-rex 450 ili ovo,znam da je align skuplji?

Nemaš frke, kaj se tiče Align vs. Tarot, ja sam za Tarot kit + tvoja elektronika, jer su 3GX i ESC na Alignu banana, a na nekim sajtovima imaš za ubost Pro V2 bez 3GX-a i ESC-a (to bi bilo mrak).
Ali na koju god varijantu ideš da je bolja, cijena drastično raste. Tak da za početak uzet ovo i apgrejdat kak ti rastu mogućnosti (pilotske i financijske)
Ili bubnut lovu za Align, tu nemreš fulat. Samo kaj bih ja ESC zamijenio, a i 3GX
MAK Zapad

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #13
Kad budes probao reci mi ako se ponaša ovaj Tarot ZYX.
Citao sam da i nije tolko loš.

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #14
Rep drži ko blesav u pitch pumpovima na 100% krivulji (oko 3300HS) + 14° pitcha. Ostale manevre isprobam kad mi dođe motor, ali vjerujem da opravdava cijenu. Više od toga sumnjam da vrijedi :)
MAK Zapad