Skip to main content

Topic: Moje Cessne (Read 1901 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Moje Cessne

Uglavnom većina stvari o kojima sam se javljao u ovom kratkom vremenu od nekoliko mjeseci koliko sam na forumu odnosila se na nekoliko stiroporaca koje imam
i sa kojim letim kad stignem.Kako se učim letjeti na Cessnama evo da ih i pokažem u kakvom su stanju ( jedna još nije ni poletjela ):

1. Cessna 745-I ( Pluramaks ) ,naknadno izrezani eleroni, jači motor brushless oko 200w, 1100 KV, esc 25 A, Li-po 3S 2200mAh.
    Napadala se je.Zadnji veliki pad kod Domovinskog u 12 mj, raznesen prednji kraj do krila i dalje u kuglice od stiropora,
    napravio od stiropora novi prednji dio i spremna je za let.



2. Cessna Art Tech 182 ( Pluramaks ) ,naknadno izrezani i dodani flapsevi,jači motor brushless oko 200w, 1100 KV, esc 25 A, Li-po 3S 2200mAh.
    i ona se  napadala, ima sigurno 100 g ljepila na njoj, spremna za let.


3. Cessna 747-I ( Pluramaks ), jači motor brushless 3536 400 W 1000 KV, esc 40 A, Li-po 3S 2200mAh.
    Imala samo jedan veči pad nedavno na kanal preljevnica,zakazala elektronika ( puko zupčanik u jeftinom servaču ),
    popravljena i spremna za let.



4.Cesna 480 Pelikan, nedavno kupljena u kombinaciji rezervnih djelova za tu cessnu i to me izašlo 300 kn bez setupa.
   Setup: motor 3536 1000KV,  esc 40 A, Li-po 3S 2200mAh. Napravljen samo probni let ( zadovoljan ).



5. Cessna 747- III u kit verziji ( Pluramaks ) Nabavio motor 3542 i esc 40 A i uskoro će biti složena za prvi let.



6. Phoenix 2000 u kit verziji ( Pluramaks ) Jači motor 3536 i esc več ugrađeni, nabavio krake 12x6,5 zbog jačeg motora i uskoro će biti složena za prvi let.



7. SU 27 , letio samo jednom to zato što mi je dojadilo da stoji na ormaru, a imao sam nekoliko piva previše  u riti, napravio 6 ili 7 krugova i pukom srečom sletio na šodrani put
    sa samo strganim prednjim kotačem, to se leti sa ciglom na gasu, popravljeno i čeka na ormaru da asvaltiraju put koji vodi do livade na kojoj letim.




Odg: Moje Cessne

Reply #1
....odlicno. :)..zanimljivo je ovo s Cessnama... 8)
Turnigy 9X

 

Odg: Moje Cessne

Reply #2
fin asortiman... vidim traku si lijepio na napadnu ivicu... to zbog trave i oštećenja?
Screw sky if you can't fly.....