Skip to main content

Topic: Početnik koji bi letio :D- Molim pomoć Zadrana (Read 5085 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Početnik koji bi letio :D- Molim pomoć Zadrana

Pozdrav ljudi.
Evo, već neko vrijeme pratim forum, jer volim rc stvarčice,
pa sam se odlučio i registrirati i zatražiti pomoć oko helija.
Imam doma neki miniindoor heli na kojem sam se što se tiče leta dosta ispraksirao i mogu reći da let kroz dnevni izgleda sasvim dobro.
Sinu sam kupio (moš mislit) za prvi rodjendan Kyosho Caliber 30 i Futaba fx 18 stanicu sa 7 kanalnim reciverom.
Jučer je došla stanica pa sam, dok čekam na gorivo i starter išao to sve spojiti.
Setup helija:

-gyro: spartan ds760
-repni servo: Align DS610
-prijemnik: Robe Futaba R147F
-stanica:Robe Futaba fx18
-ostala serva:Hitec HS311 x4
-motor: O.S. 32
-elise: NHP Razor Pro Carbon

Problem je ova vražja komplicirana stanica i receiver.
Kad sam sve pospajao, neka od serva neće rade.
Npr: gyro je online, Align servo radi normalno, servo gasa radi normalno, i dva hiteca za rotor rade normalno.
treći za rotor, u ovom slučaju ni da čuje, a on služi za pomicanje elisa, tj. za veći otklon elisa.

E sad za vas stručnjake, molim mišljenje o setupu, te da li bi što mjenjali za početak, isto kao i mišljenje o stanici i recieveru.

Nadalje, ima li tko volje objasniti korak po korak što/kako da ovaj moj heli profunkcionira.

Hvala ljudi.







Odg: Početnik koji bi letio :D

Reply #1
Moguce da je servo riknuo.Kolko vas je kostao heli ako nije tajna?Inace neznam da li znate ali imate aeromodelarski klub u Zadru,ekipa ode cesto letit na livadu u Ninskim stanovima,a klub je na Meladi iznad Street Bar-a,ja jos nisam upoznao ekipu,jer sam vamo tamo cile dane,al bi mogao ucinit to za uskrsnje praznike kad nema skole,a vjerujem da ce vam ovdje ekipa rado pomoci.Kakva su vam letacka iskustva? lp Patrik Kubaska

Odg: Početnik koji bi letio :D

Reply #2
Moguce da je servo riknuo.Kolko vas je kostao heli ako nije tajna?Inace neznam da li znate ali imate aeromodelarski klub u Zadru,ekipa ode cesto letit na livadu u Ninskim stanovima,a klub je na Meladi iznad Street Bar-a,ja jos nisam upoznao ekipu,jer sam vamo tamo cile dane,al bi mogao ucinit to za uskrsnje praznike kad nema skole,a vjerujem da ce vam ovdje ekipa rado pomoci.Kakva su vam letacka iskustva? lp Patrik Kubaska

Heli cca 1800kn
Stanica i prijamnik 1200kn

Imam iskustva sa indoor letilicama, a vani skoro nikakva.
Imao sam 1/10, 1/5 auteke prije par godina.

Odg: Početnik koji bi letio :D

Reply #3
Aj ljudi pomagajte da postavim ovu stanicu da ja i sin za vikend malo poletimo.
Sutra mi stiže nitro, pa do tada da imam sredjeno.

Što je sa postavkama stanice (mixanje i to?).
Može li netko napisati:

1. Servo taj na taj kanal
2. Gyro na taj kanal
3. Bat na taj kanal
4 Nakon toga postavke stanice.

hvala voljnima.

Odg: Početnik koji bi letio :D

Reply #4
moj savjet ti je da ne zuris..zurba nikad dobro ne prode..bolje ti je kontaktiraj obliznje modelara da ti pomognu programirat stanicu i podesit heli da nebi bilo svega
svaka sitnica mora biti namjestena i postelana jer kazem ti dijelovi bi mogli letit a helica ima

p.s. nije bitno ali mislim da si punooo iskesirao za stanicu za tu lovu se moze nac puno bolja stanica i najbitnije 2,4 ghz pa si siguran
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Početnik koji bi letio :D

Reply #5
poslusaj savjete i ne idi sa nepostelanim helijem na livadu samo da to bude odmah

znamo svi ovdje koliko se tesko strpiti, a vecina, ili bar oni koji ce htjeti priznati ce ti reci da 90% padova i gresaka dolazi zbog nestrpljenja

postavi u naslov teme odakle si i sigurno ce ti se neko javiti da ti da podatke kad decki lete u tvojoj blizini, pa se nadji s njika na livadi da ti netko ko se kuzi slozi i postima heli prije prvog leta

inace, muski si krenio :) prvo, pa nitro heli!

ne zuri i ustediti ces i novaca i vremena na cekanje dijelova, sretno!

Odg: Početnik koji bi letio :D

Reply #6
mene je nestrpljenje dosta puta kostalo
ja sam isto mislio ma sta sad drugi znaju ali ipak su znali  ;)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Početnik koji bi letio :D- Molim pomoć Zadrana

Reply #7
Dobro, nije sad da neznam letiti ni malo, kužim ipak nekog vraga  :'(

Do sada sam imao više stanica, ali nikad ove vrste, koje treba posebno programirati, pa me to malo muči.

E, i vezano za žurbu, nije žurba radi mene, nego ženetina već frkće da dva tjedna heli stoji na ormaru, a bilo mi ka hitno za kupiti.

Nadodao sam u naslov, ja sam iz Zadra.


Odg: Početnik koji bi letio :D- Molim pomoć Zadrana

Reply #9
I obavezno pogledaj finless Bob-a na HeliFreaku.
Imas tamo stelanje stanice 101
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Početnik koji bi letio :D- Molim pomoć Zadrana

Reply #10
Sutra ti se leti u Ninskim Stanovima, pokupi svu opremu i donesi a naši majstori za heliće će ti sigurno rado pomoći. Ako bude sve u redu sutra se među ostalim očekuju tri "maiden flight-a" na livadi, dva stiroporca i jedan benzinac.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Početnik koji bi letio :D- Molim pomoć Zadrana

Reply #11
Sutra ti se leti u Ninskim Stanovima, pokupi svu opremu i donesi a naši majstori za heliće će ti sigurno rado pomoći. Ako bude sve u redu sutra se među ostalim očekuju tri "maiden flight-a" na livadi, dva stiroporca i jedan benzinac.

hvala na info.
Kada se leti, gdje tocno i kako da vas nadjem

Odg: Početnik koji bi letio :D- Molim pomoć Zadrana

Reply #12
Ako dodjes oko 12 sigurno ce netko biti tamo a kako doci to ti je vec malo teze ali probat cu: kreni prema Pagu i skreni prema Ninu na Mazijama, kad prodjes Zeravu vozi jos mozda kilometar i tocno na mjestu gdje dalekovod prelazi cestu skreni desno na bijeli put. Nakon nekih 50-100 metara skreni lijevo bijelim putem i vozi do kraja ( nemoj odustati, cinit ce ti se da si se izgubio ali bez brige, nisi) Na kraju tog puta je livada (kreni na desnu stranu, vidjet ces auta ubrzo)
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Početnik koji bi letio :D- Molim pomoć Zadrana

Reply #13
Mislim da sa ovom stanicom to nebus uspio sloziti.

Nemas dodatnih prekidaca i mixeva za idle-up.
Jel ima u stanici throtle i ccpm miksanje? Pitch curve i to?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Početnik koji bi letio :D- Molim pomoć Zadrana

Reply #14
Nisam htio komentirati dok ne vidim ali cini mi se da si preplatio stanicu  :(
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.