Skip to main content

Topic: Cessna 177 Motor Tunder Tiger GP-10 (Read 6528 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Cessna 177 Motor Tunder Tiger GP-10

Evo moj novi model aviona, nažalost još uvijek pokušavam otkriti koji je model u pitanju
Avio je star cca 20 tak godina jednom letio i potrošio cca pola deci goriva
Uspješno smo ga jučer upalili

Raspon krila je cca 121 cm
Duljina trupa je cca 88 cm
Gore je motor Tunder Tiger GP-10

Ako netko zna koji je to model aviona neka napiše ovdje u postu , svaka informacija je dobrodošla

Slike u privitku
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Avion ? Motor Tunder Tiger GP-10

Reply #1
Ovaj avion je isto marke Tundertiger trainer jer oni samo prave trup presvucen plastikom ili plasticni trup. 90 % sam siguran daje to to imao sam isti samo sa rasponom krila 1550mm  tunder tiger OBL tako se zvao. evo ti i njihova stranica pa vidi. http://www.thundertiger-europe.com/


Odg: Avion ? Motor Tunder Tiger GP-10

Reply #3
Demi reci ko jos pravi plasticne trupove osim tundertiger da i ja znam :)

Odg: Avion ? Motor Tunder Tiger GP-10

Reply #4
Samo mu je trup plastični
Krila i ostalo je neki matrijal sličan depronu presvučen s nekom bijelom folijom

Uglanom fora model baš zato kaj je star 20 tak godina, nakon pun k.... surfanja jedino kaj sam našel da je to model sličan super cesnna i ovoj gore navedenoj 177,
brzo bumo napravili i maiden samo da nađemo pogodan teren (pistu) koja mora biti asfalt ili beton  zbog malih kotača.
Imam doma i veće kotače samo ne znam kak bi to bilo na ovom modelu, morao bi izbaciti prednji kotač a otraga na posteječe rupe napraviti neki klizač na trupu
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Avion ? Motor Tunder Tiger GP-10

Reply #5
Ide to sa šodra kod King Crossa bez problema. Ili iz ruke pa slijetanje na šoder
MAK Zapad

Odg: Avion ? Motor Tunder Tiger GP-10

Reply #6
Ide to sa šodra kod King Crossa bez problema. Ili iz ruke pa slijetanje na šoder

Onda Robi brzo bumo letili samo da riješim gumice za držat krila 
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Avion ? Motor Tunder Tiger GP-10

Reply #7
Gumice riješene kod Koleta
Isto tako i Power panel

A u dijeloima koje sam dobio s avionom bio je i Glo starter izgleda da ćemo Robi letit za vikend
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Avion ? Motor Tunder Tiger GP-10

Reply #8
Woohoo :)
MAK Zapad

Cessna 177 Motor Tunder Tiger GP-10

Reply #9
Napokon nešto našao o modelu toje sigurno ovaj bio



i po dimenzijama i po izgledu



Evo još sam par slika našao





Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Cessna 177 Motor Tunder Tiger GP-10

Reply #10
Da, Mantua (Aviomodelli) tak radi krila.
Imamo mi doma njihovog Bipe-a MKII
MAK Zapad

Odg: Cessna 177 Motor Tunder Tiger GP-10

Reply #11
baš nedavno spalio njihov Tango  :D  isti način izrade, stiro balza krila i plastični trup
frend ima tu cessnu samo je gore BL setup - 3548-900kv motor i 4s 4000mah i leti dosta dobro, a prije je bio gore magnum od 6,5ccm i išlo je ko raketa.. finesa je strava, ko jedrilica dok se ugasi motor!

Odg: Cessna 177 Motor Tunder Tiger GP-10

Reply #12
Ja Marjane ,točno,evo moje C 177(Mantua) raspon 1600.trup ABS i krila plankirani stiropor.Motor Super tigre 7.5 ccm.Sve komande sam promjenio jer mi nisu odgovarale komplicirane i teške sajle a najveći problem je bio prednji kotač.Nakon svih preinaka ''zakucao'' sam ga u sinjsko polje.Pongra i ja ga kupili u ''švagija'' prije 7 godina za 100 €.
Evo fotka u izgradnji... :'( ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Cessna 177 Motor Tunder Tiger GP-10

Reply #13
Ja Marjane ,točno,evo moje C 177(Mantua) raspon 1600.trup ABS i krila plankirani stiropor.Motor Super tigre 7.5 ccm.Sve komande sam promjenio jer mi nisu odgovarale komplicirane i teške sajle a najveći problem je bio prednji kotač.Nakon svih preinaka ''zakucao'' sam ga u sinjsko polje.Pongra i ja ga kupili u ''švagija'' prije 7 godina za 100 €.
Evo fotka u izgradnji... :'( ;)

Dragi Mes

Tvoja pila je puno novija,  ;D ;D ;D
A moj je oldtimer  :D :D :D
ali bitno je da se leti
Sad imamo dvije u klubu  ;) ;) ;) ;)
lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Cessna 177 Motor Tunder Tiger GP-10

Reply #14
Molim pomoć

Da li mi tko može objasniti razliku između propova za elektro i za nitro motore?

Meni konkretno treba prop 7x4 ili 7x3 za ovaj model ako netko može pomoći s linkom na iste

Htio bi to naručiti i promjeniti na modelu.

U privitku je specifikacija motora s idealnim propom da li je to u redu ?  ??? ???

Hvala unaprijed

Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C