Skip to main content

Topic: cc3d se ne zeli povezati s compom (Read 4055 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cc3d se ne zeli povezati s compom

Kao sto sam i napisao u naslovu,cc3d koji mi je danas stigao ne zeli se povezati s compom (probao na win xp i win7 i nece niti na jednom) jel ima itko ideju pored toga da kabal ne radi? Da kabal ne valja po logici nebi mi davao napon s usb port-a na board (svjetle mi ampice) .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: cc3d se ne zeli povezati s compom

Reply #1
USB Driveri
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!

Odg: cc3d se ne zeli povezati s compom

Reply #2
Sta?Kako?Gdje?Detaljnije ako ide ikako ...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: cc3d se ne zeli povezati s compom

Reply #3
Jel imas instaliran openpilot?
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!

Odg: cc3d se ne zeli povezati s compom

Reply #4
da,verzija 14.10
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: cc3d se ne zeli povezati s compom

Reply #5
Meni pri instalaciji openpilota prvo je instalira USB drivere a tek onda ostalo.
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!

Odg: cc3d se ne zeli povezati s compom

Reply #6
Ja mislim da ti je problem u driverima.zato sta win7  ne dopusta instalaciju (usigned drivers) ako nisi dopustija na pocetku instalacije openpilot-a neće ni instalirat drivere.
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!


Odg: cc3d se ne zeli povezati s compom

Reply #8
Deinstaliro sam OP,izbriso sve,ustekam cc3d na laptop i opet samo blinka plava a zelena gori i nista se ne pojavljuje nigdje i instaliram OP opet i i dalje isto sve ...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: cc3d se ne zeli povezati s compom

Reply #9
Si siguran za kabal? Neki kablovi nisu za data prijenos, samo za punjenje, tj. nemaju sve 4 žice spojene, samo GND i 5V.

Odg: cc3d se ne zeli povezati s compom

Reply #10
Vidis moglo bi biti do toga ... Budem sutra onda ipak probao s novim kablom .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: cc3d se ne zeli povezati s compom

Reply #11
kabel je i mene zezao dok mi nije puko film i onda sam  našao jedan stari usb kabel i sada super radi,uglavnom radilo se o jednoj kameri

Odg: cc3d se ne zeli povezati s compom

Reply #12

Problem je u tome sto su to jeftilen plocice, ne kazem da su lose nego neki svoje salju nedovrsene, znaci sve zalemljeno ali nema bootloadera u cipu, to je najtezi slucaj jer onda ne radi usb nego moras preko FTDI mu upucat bootloader pa onda firmware. Druga laksa verzija je da imas stariju verziju bootloadera, to se rijesava GCS software, dolje ti je link. A najlakse je da trebas samo klasicno upgradat plocicu kroz GCS. Prvo probaj ovako


- pogasi antivirusne programe na kompu
- odi u wizard u GCS i klikni start Wehicle Setup Wizard i prati kako se update-a
- ako krene updateat i zavrsi i nakon toga i dalje vidi znaci imas stariji bootloader , ali ga bar imas to je super samo ga treba dignut na verziju 4. Tu na linku negdje  na sredini imas uputstvo kako , ako ni to ne pomogne znaci trebas FTDI, ako nemas posaljes mi plocku pa ju ja probam oziviti

http://wiki.openpilot.org/display/WIKI/Bootloader+Update


How to Upgrade the Bootloader and Erase SettingsIf it is necessary to upload the bootloader, strictly follow these instructions:
  • Download the appropriate bootloader (ie CC3D - BL4 or Revo - BL5) and save it to your hard drive where you can find it again
  • Using the Firmware workspace in GCS, and with the board disconnected from USB, clickRescue and follow the onscreen instruction to connect the board
  • After the board is detected, click Open and select the BootloaderUpdater (BU) file from where you saved it on your hard drive
  • Click Flash to flash it to your board
  • After the flashing is complete, press Boot and wait until the blue LED is on, then flashes, and finally goes off (normally ±15 seconds).
  • Wait 10 seconds more.
  • Disconnect the board from USB.
  • Click Rescue, connect board & click Erase Settings and wait for erase to complete
  • Disconnect the board from USB.
  • Click AutoUpdate and follow the onscreen instruction to connect the board to automatically install firmware.
Flashanje preko FTDI

http://www.southquay3d.com/index.php?route=news/article&news_id=9

Odg: cc3d se ne zeli povezati s compom

Reply #13
Ipak je bilo samo do kabla ... Hvala svima :)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: cc3d se ne zeli povezati s compom

Reply #14
E to jos nisam imao problem,  haha , zakon  :D. Ako zapne negdje u stelanju tu smo  8)