Skip to main content

Topic: što se sve radi na snimanju filmova (Read 1945 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: što se sve radi na snimanju filmova

Reply #1
Bila je aktuelna proljetos i jedna fotka takodje sa SU-35 sa pilotom bez kupole,
ali je ovaj put u pitanju bilo testiranje nekakvo oko trganja kupole i
izbacivanja sjedista.

Izbacivanje pri 2 Maha, ne hvala, ni za koje holivudske pare.

a googlanje na "su-35 eject at 2m" mi je dali prvi link
http://digg.com/movies/Crazy_Russian_Sukhoi_Su_35_Pilot_Ejects_For_Hollywood_STUNT
gdje se malo "spusta lopta na zemlju"  a imas i
http://gizmodo.com/5330468/mystery-of-the-sukhoi-open-cockpit-jump-finally-revealed
gdje se objasnjava da je let izveden bez kanopija i da je izbacivanje izvedeno na zemlji, dakle
opet holivudski efekti za zabavu mase


Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: što se sve radi na snimanju filmova

Reply #2
Znam ja da je katapultiranje bilo sa zemlje - ima to i u sklopu onog gore danog... al katapult je katapult pri čemu opterećenja na tijelo dolaze i do preko 16G.. u svakom slučaju zanimljivi prilozi.. nemogu a da ne navedem da sam osobno poznavao par ljudi koji su za lovu testirali sjedišta MB i to za dobru lovu i u letu... ako nađem negdje sajt o tome budem ga stavio...Martin Baker - Home
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: što se sve radi na snimanju filmova

Reply #3
najluđe što sam vidio u jednom dokumentarcu je bilo testiranje utjecaja G sila na tijelo kada su katapult sjedla bila još u začecima...dakle, doktor zrakoplovstva se dragovoljno prijavio sjesti u sjedalo pričvršćeno na vozilo koje se brzinom od nekoliko stotina kilometara na sat kretalo šinama... poanta je bila da se u jednom trenutku naglo zaustavlja prolazeči kroz vodu i kočenjem...tip je doktor pa će on najbolje shvatiti procese koji se pri tome događaju rekoše u dokumentarcu..bome ih je i shvatio...bio je izložen silama višim od 40 G, naravno bez anti G odjela...oporavak je dugo trajao..bilo mu je polomljeno dosta kostiju, oči su mu umalo ispale iz duplji - slika je bila grozna - itd..no, bez takvih likova danas se ne bi letjelo puno sigurnije nego nekad..
 
lp
 
Toni