Skip to main content

Topic: Prva RC samogradnja (depron) (Read 114286 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #195
da ali mene zanima da li to dolje...znači taj isječak jel to ide ispod ovog drugog "prekrivača za krilo" to jest na slici ovaj najdonji element koji liči na pola krila?
to mene zanima...shvacas me?
Mile, imaš sve linkove, ovdje nema nikakvih tajni...
Ako si pročitao prvih par stranica s RC groupsa sve bi ti trebalo biti jasno >:(
Precrtaj šablone (koje su besprijekorne) na materijal, izreži, složi jedno na drugo pa zaključi. Ovo je ipak rubrika samogradnja, znači nešto moraš i sam napraviti :-X
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #196
ma znam :D hvala vec sam ga zalijepio i fino izgleda...jos moram to sve slozit al mi se nigdje ne zuri posto nemam elektronike jos nikakve  :'(

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #197
Pozdrav svima. Nov sam u ovom sportu ili hobiju zelim podeliti s vama nekog pocetnickog iskustva a i nauciti od iskusnijih. Ovde pisem zato sto sam se odlucio upravo za PIPER J3 Cub. Procitao sam ceo post ovde a i na glavnom RC forumu semu skinuo i uradio po nacrtima.

Prvo sto me muci jeste materijal. Imam kako englezi kazu 5mm White Paper Foam Board ili Tabla oblozena s obe strane papirom. Uradio sam model sa tim materijalom i bez setup-a tezak 580g

Malo kasnije istrazujuci materijal koji posedijem nadjem da se moze skinuti papir sa table i olaksati za 30%. Razmisljam se dali da to radim iznova ili da ostavim kako sam napravio. Naravno setup mora biti jaci zbog same tezine.

Recite mi svoja misljenja i dali u necem gresim.

Hvala puno svim letacima PIPER J3 Cub-ova  :D

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #198
Moj Cub ispadne na kraju 600 - 650 g RTF, znači model, setup, baterija. Tvoj bi mogao ispasti na kraju preko 800g. E sad sve ovisi koji je setup, ako je dovoljno jak, letit će bez problema. Ja bih ipak išao na skidanje papira i olakšavanje samog modela, to je moje mišljenje i ne mora biti ispravno, sad je sve na tebi. Ako ništa drugo, probaj poletiti sa ovim modelom koji si napravio, ako leti bez problema, super, ako ne leti, barem ćeš imati razlog napraviti novi i lakši.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #199
Setup koji sam planirao je sledeci:

Motor: Turnigy Aerodrive SK3 - 3530-1340kv Brushless Outrunner Motor - 76 g
ESC: Hobbyking SS Series 40-50A ESC  - 39 g
Baterija: Turnigy 2200mAh 3S 20C Lipo Pack  - 185 g
Servoi x4: HobbyKing 939MG Metal Gear Servo 2.5kg/ 12.5g/ 0.14sec  - 12.5 x 4 = 50 g

350 g

Elisa: APC style propeller 9x6-E
Stajni trap,horne, pusheri

Model 580 gr
Setup 350 gr
Ostatak izace na 1kg

Dali ovaj setup zadovoljava ili ne ????

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #200
pretjerao si sa setupom u pogledu tezine i snage za jedno 2x

kao i sa tezinom modela

moze on letiti i tako, ali ce biti ciglovka, a to nije smisao tog modela

ovog stavi negdje na policu kao ukrasni primjerak, a kreni raditi novog, ovaj put ce ti ici brze i sigurno ces ga jos bolje napraviti

setup ti savjetujem da podijelis sve sa 2


Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #201
naravno papir makni :)

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #202
preporuceni setup imas u onom threadu ma rcgroupsima, na prvoj stranici je link


Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #204
može mi samo netko reći za cuba dal mogu ostaviti krila ravna ili da ipak stavim profil od 1 inch. Mislim da sam negdje pročitao da je čak bolje da su skroz ravna ali nemrem sad to nać da se uvjerim da sam točno pročitao...pa ako netko zna puno bi mi pomoglo?

danke

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #205
Ja radim iskljucivo ravna sa eleronima i leti odlicno. Znaci, krilo se napravi po nacrtu, samo sto je ravno.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #206
da pa tak sam i ja...iz jednog komada arbitona sam odrezo cijelo krilo i jos dodao one gluposti gore...samo mi se cini da se to ipak malo previse savija...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #207
Prvo krilo mi se savijalo, ne tako strasno i bez obzira na to, avion je letio OK.
Na sva ostala iza toga stavljam karbonsku sipku i nema vise nikakvog savijanja.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #208
složio sam trup skoro cijeli...nisam ljepio još gornji dio, ali me zanima što je ovo, nikak nemrem skužit di bi to trebalo ic, niti kako to odrezat

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #209
to je shema unutrasnjih organa  :D iliti citaj to kao nacrt kako idu unutrasnje pregrade. to ne izrezujes vec imas kao shemu izrade..jest da su to mogli napisat no skuzis kada izrezes i pokusavas pol sata upasirat to negdje  ::)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.