Skip to main content

Topic: Raketni motor (Read 15993 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Raketni motor

Reply #30
..pozdrav mladiću!,, dobro da si se pojavio na ovom forumu,,takvi znalci uvijek dobro dođu i ne žali rijeći oko tema koje su aktuelne....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Raketni motor

Reply #31
..pozdrav mladiću!,, dobro da si se pojavio na ovom forumu,,takvi znalci uvijek dobro dođu i ne žali rijeći oko tema koje su aktuelne....


hehehehehehehe... hvala lijepa... neću žaliti riječi jer ne mogu šutiti pogotovo ako nešto jako dobro znam i uvjeren sam u to ;D

Odg: Raketni motor

Reply #32
Moje iskrene isprike zbog krivo napisanog prezimena, vjerojatno sam navečer poslje posla pisao i krivo napisao, a i čitao sam tvoj odgovor navečer, tako da do danas fakat nisam skužio na što si mislio, moja greška, ispričavam se, al eto bar sam tvoju sliku stavio! A znaš i koliko puta su moje ime na natjecanjima umjesto Grgurić napisali Gregurić, Grgarić i tako, eto fakat sorry!
E i mislim da si malo fulao da se nitko do sada nije bavio sa rc raketoplanima? Jes da nisam letio na natjecanju u Hrv nego u Slo, a i osvojio 4. mj ako se dobro sječam!

Odg: Raketni motor

Reply #33
Ja sam prije 16g kupio raketu u kitu sa postoljem, daljinskim paljenjem, itd. Proizv: http://www.estesrockets.com/

Na zalost, nije nikad poletilo... imam jos negdje tri patrone (motora), samo je pitanje jel' to kaj valja nakon toliko godina.

Odg: Raketni motor

Reply #34
Ako su barutni i čuvani na suhom, vrlo vjerojatno su dobri, pogle kaj piše na njima pa javi!

Odg: Raketni motor

Reply #35
Ako su barutni i čuvani na suhom, vrlo vjerojatno su dobri, pogle kaj piše na njima pa javi!

Moram se dovuc do Samobora :D Ne znam kakvi su.. tad je to stari drzal podalje od mene, ali onda su nekih 13g. u viksi koja je je sve samo ne suha :D Budem jedan dan otisao pa cemo vidjeti... ako to pronadem u neredu :)

Odg: Raketni motor

Reply #36
Moje iskrene isprike zbog krivo napisanog prezimena, vjerojatno sam navečer poslje posla pisao i krivo napisao, a i čitao sam tvoj odgovor navečer, tako da do danas fakat nisam skužio na što si mislio, moja greška, ispričavam se, al eto bar sam tvoju sliku stavio! A znaš i koliko puta su moje ime na natjecanjima umjesto Grgurić napisali Gregurić, Grgarić i tako, eto fakat sorry!
E i mislim da si malo fulao da se nitko do sada nije bavio sa rc raketoplanima? Jes da nisam letio na natjecanju u Hrv nego u Slo, a i osvojio 4. mj ako se dobro sječam!


ma nemaš beda... dobar dio toga se nije odnosio na tebe ili sam te samo ispravio da ne bude zabune... ne brini... što se tiče RC-ića... da bavili ste se i bili izvrsni, ali koliko ja znam nije bila kategorija kao kategorija na našim domaćim natjecanjima... to sam htio reći... evo, tek se ove godine počelo s tim što je za plakati... al ok

Odg: Raketni motor

Reply #37
Da, baš za plakati! Ah nadajmo se da če to zaživjeti polako, ja ču se potruditi napraviti novi, a do onda ču letjeti sa starim!

Odg: Raketni motor

Reply #38
daj mi reci... kakav ti je raketoplan osim što ti raspon krila 1100? kakiv su ti trup i gondola? i, jesi sam pravio rep ili si tak kupio? mi smo kupili nos(gondolu i nosač krila) od Micka skupa sa karbonskim trupom koji ide u konus i repom... krila moramo sami napraviti... uz krila nam nedostaju baterije, servači i to sve ostalo, ali nam je to zasad najmanja briga jer nismo ni počeli... da te odmah pitam... jel bi volio(ako bi imao vremena) doći jednom do nas u VK? malo da vidimo model, malo da letimo, malo da ti kažemo novosti(posebno o RC-ima) i tak

Odg: Raketni motor

Reply #39
Model sam kupio od Bogdana Makuca iz Slovenije! trup- prednji dio je od stakloplastike i na mjestima ima karbonska pojačanja, a zadnja cijev je od karbona! rep je balza prekrivena sa 25 gr staklenom tkaninom! Krilo je stirodur presvučen stakloplastikom, i ima karbonsku ramenjaču, + jedno slično koje sam sam radio! Naravno da bih volio doči, ali trenutno na žalost ne stignem jer nam je na poslu počela sezona radova ( a radim u smjenama i ko za vraga slobodni vikend mi padne kad je usrano vrijeme), a i u model moram ugraditi elektroniku koju sam izvadi za drugi model koji je trenutno u upotrebi, imam sve več spremno, ali nikako da se dogovorim s vremenom, a iskreno pošto se nisam nadao ove godine natjecanju, nisam se ni žurio pošto planiram napraviti još jedan model pa da imam 2 za natjecanje- trenutno radim model za kalup prednjeg dijela trupa, a o krilima razmišljam dal da budu konstruktivna kao Mickova (jer mogu dati na laser izrezati rebra pa je relativno jednostavno za sastaviti) ili stirodur + staklo!
Čim nešto riješim oko modela budem doletio do vas, ali nemogu ti obečati da bude uskoro!

Odg: Raketni motor

Reply #40
kad god budeš htio i imao vremena, dođi... vrata od kluba su ti stalno otvorena(metaforički jer mi nekada i spavamo  ;D ) tako da nemaš problema s tim... samo nam javi da znamo jer nekada nas bude 2-3 konstantno u klubu po cijeli dan(doslovce oko 20-tak sati), a nekada nema nikoga tjedan dana(odmaramo živce i tijelo), ali smo zato uz telefone i mobitele(broj od tate imaš, a imaš i moj na netu)... kao što vidiš, i u 5 ujutro sam budan... što se tiče stirodura... ja baš i nisam oduševljen s njim... ja sam ovak malo mlađi i još sam pilić, ali sam vjeran klasicima i dobroj, staroj balzi i šmirglanju, rezanju, "zatupljivanju", lakiranju, pokušavanju ljepljenja... ne znam za ostale, ali ja ne mogu raditi sa stirodurom(iako moram naglasiti da se ne navikavam ni na smolu ili staklo ako nije baš neophodno) jer meni nije to to... ne znam zašto, ali nije za mene osobno iako podržavam stirodur jer je lagan, čvrst, lako se oblikuje, svugdje se može utrpati i zaglaviti, a da ne mrda... nego, Micko radi i krila i rebra??? ako radi, nisam znao mada Malog Micka(zbilja mali, ima 16 god.) uvijek mogu pitati... koju ti stanicu imaš? neka od starih klasika ili si štedio pa se ponovio?

 

Odg: Raketni motor

Reply #41
Stanice imam dvije. stariju MC-15 i noviju Mx-16, malo sam se ponovio pošto sam bio na radu u Njemačkoj, a i fora je što ih mogu povezati kabelom učitelj-učenik pa i frendovi mogu furat modele bez straha iako nisu nikad letjeli. moja draga je bila oduševljena sa tom funkcijo, i sve voše joj se svidja letenje!
Koliko znam, Romano ima jedno krilo od Micka i jedno od Bogdana, pa možeš i njega pitati koje mu se čini bolje!