Skip to main content

Topic: Opasni modelari! (Read 38669 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Opasni modelari!

Na stranici RC-Pilot foruma pojavio se video uradak.
Takeoffs and landings on a narrow bumpy gravel road near Duga Resa
Pogledajte ga.
Vrlo iskusni modelari lete i snimaju letove modela.

Nije me briga što mogu nastradati pilot, snimatelj i gledaoci ili napraviti štetu na četri parkirana automobila.

Briga me za mlade modelare kojima se primjerom pokazuje:
  • ne držite se pravila o sigurnosti
  • smijete taditi što vas je volja
  • hvalite se svojim nepromišljenim i opasnim letenjem možda se netko počne takmičiti s vama u opasnim stvarima
Na televiziji smo gledali takmičenje tko će brže kroz tunel Sveti Rok. Dali ćemo uskoro gledati takmičenje sleti u kofer auta.

Očito je nekom u namjeri da neprihvatljiva ponašanja proširi na cjelu Hrvatsku.


MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Opasni modelari!

Reply #1
Nažalost, mnogi nisu svijesni koliko leteći model, osobito onaj sa SUS motorom, može biti opasan. Samovolja, nebriga i neoprez razlog su zbog kojeg sve rijeđe posjećujem Lučko i sve češće odlazim na kanal ili lokalnu livadu. Nekim ljudima jednostavno nije jasno dok ne bude prekasno!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Opasni modelari!

Reply #2
Ovo je tema sa preko 4000 pregleda !  Zahvaljujemo Oldtimeru na popularizaciji našeg FlyFreak-a.

Damir

Odg: Opasni modelari!

Reply #3
mislim da je Oldy ovdje zaveden i da od radosti nije svestan opasnosti...

to se zove adrenalinska bomba
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Opasni modelari!

Reply #4
hmm ... meni ovo ne izgleda bas opasno?! ... jos manje mi lici na takmicenje u opasnom i nepromisljenom letenju?!?!
jest da su auti mogli bit malo dalje parkirani al ajde ... ?!?
?!? 
Na Luckom sam se nagledao puno vise kretenizma i debilizma ... ovo je mila majka!  ;)  

Odg: Opasni modelari!

Reply #5
svasta ce gazdi pasti na pamet,pa i stavljanje ovakvih uradaka na rc pilot samo da bi privukao ljude.
ionako u zadnje vrijeme tamo nema nista pametno od kad su otjerali ili su se sami povukli lideri hrvatskog modelarstva.
katastrofa.

Odg: Opasni modelari!

Reply #6
u pravu si sto se tice sadrzaja na RCP,
blijedo !!

sve rijedje idem tamo a i kada odem to je da vidim sto moj najbolji pajdas pise a jedino on i pise!

Odg: Opasni modelari!

Reply #7
moraju pozvati dr.ivu sanadera da preuzme vodstvo.

Odg: Opasni modelari!

Reply #8
jako risko, ali sta rec, kad se jednom opeku nece im trebat aerodrom, a mozda nekom ni uho ili nos ili tak neki dio tjela im nebude toliko falio, ali eto kako meni tata stalno govori :" sine , sve što radiš, sebi radiš" i "kako si sam napraviš tako će ti bit"
a u ovom slućaju možda jednom kad nebude toliko sreće i nekom drugom .... ko voli nek izvoli....

Odg: Opasni modelari!

Reply #9
kapa glavu cuva....

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe




Odg: Opasni modelari!

Reply #13
sve je dobro kad se dobro svrši.
ali bi mogli upozoriti ostale da se radi o ugrožavanje života i imovine,
pogotovo bi početnik, ko ja, mogao ovo probat kod kuće i odrezat nekaj s elisom.

Odg: Opasni modelari!

Reply #14
sve je dobro kad se dobro svrši.
ali bi mogli upozoriti ostale da se radi o ugrožavanje života i imovine,
pogotovo bi početnik, ko ja, mogao ovo probat kod kuće i odrezat nekaj s elisom.

dobro je kad se dobro svrši, a onda imaš obavezu cijeli život a to košta, neki bi se kolege mogli nać u toj situaciji  ???
 
Kaj da se ugrožavaš sam kolega Kobac samo pozovi mene opet na kanal sa helićem  ;D :D ;D
Sve vas budem ugrozil  8)
 
I obavezno kacige drugi put na glavu.