Skip to main content

Topic: MPX FunCub topic (Read 15322 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: MPX FunCub topic

Reply #46
pardon, koštaju 23,25€  ;)

http://www.der-schweighofer.at/en/product/73840/?query=funcub%20sch

znaci kad maknes merwer, uzmes jos kaj ti treba da opravdas 20€ postarine i eto ih za 23  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: MPX FunCub topic

Reply #47
znaci kad maknes merwer, uzmes jos kaj ti treba da opravdas 20€ postarine i eto ih za 23  ;)

I dodaš naš PDV koji ti stave na carini i eto boli me glava od pontona.

Ipak je najjeftinije kod Stjepana u Brežicama, 30€ i kratka vožnjica.

Odg: MPX FunCub topic

Reply #48
Uz plovke obavezno montirati vodeno kormilo. Najjednostavnije kao dodatak na zadnji kotač - a može i na jednom plovku (najvjerojatnije treba i servo - teško je povuči sajlu do tamo).

Razlog nije toliko u polijetanju koliko u dovoženju modela do sebe nakon slijetanja (ili plivaš).

Ako ima i najmanje vjetra gotovo je nemoguće dovesti model do sebe.

Letio cijelo prošlo ljeto na moru s njim. Poleti za 2 metra, sleti sam s flapsovima.

Dobro je naprijed na plovke dodati po dva mala "difuzora" za vodu - tako da šprica na stranu.

Obična traka plastike - zareže se malo u plovak i zalijepi cakom.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: MPX FunCub topic

Reply #49
znaci kad maknes merwer, uzmes jos kaj ti treba da opravdas 20€ postarine i eto ih za 23  ;)

I dodaš naš PDV koji ti stave na carini i eto boli me glava od pontona.

Ipak je najjeftinije kod Stjepana u Brežicama, 30€ i kratka vožnjica.
ipak nije no ukusi su razliciti.

kaj se tice vodenog kormila, upravo sam zato i preporucio original plovke jer dobijes kormilo u paketu. istina, trebas ga sam napraviti no svi potrebni dijelovi su u paketu. stoga... ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: MPX FunCub topic

Reply #50
danas isprobani plovci na preljevnici. sumrak, poceo se bahatiti vjetar koji je dobrano naborao preljevnicu nisu me odvratili od nauma-vodeni funcub.

i divota. ne zalim kaj se nisam uplasio vremena. valici su dali onaj dodatni stimung cijeloj prici. cijeli funcub se ljuljuskao ko barka na valovima, no cim osjeti malo gasa, odmah se nakostrijesi ko macka i pripremi za akciju...i tako uz drhtavi gas i strah kaj ce biti (jer ovo mi je maiden na vodi ikada) fino sam zabrazdio funcuba uz vjetar i FIJU u zrak. tako lako, tako elegantno..divota naprosto.

krug i sletanje. bez problema. i fino takne plovkom obalu... 8)

a onda je poceo show..simo tamo gore dole..neznam kaj mi bolje..picit i skakutat po valicima i spricat s elisom naokolo ili se zapicit na vodu ko labud i dugo sletat...

uglavnom, fakat sam se fino zabavio..pogotovo za vodeni maiden..

kaj se tice tehnikalija, moram pod MUST BE sloziti, tj, instalirati kormilo jer rudder jednostavno uz vjetar i valove nije dovoljan. a i dobro bi bilo malo poraditi na sirini nosaca plovaka jer imam dojam da uz original prop oni isuvise spuste fucub do vode pa ako nije voda kao staklo tj ima malih valica prop naprosto dere po vodi i nemozes dobiti na brzini. sve ostalo je ok. pomalo je tromiji u zraku s plovcima no to je i za ocekivati.

snimaka nemam jer moji mali pomagaci jos nisu stasali za snimatelje..no kamera je spremna i za sljedecu vodenu avanturu cu je pripremiti.

moj savjet svim vlasnicima funcuba-isprobati vodu-zaista odlicno i zabavno iskustvo. a prije svega, izrazito je lagan za vodeno letenje-lagano uzlece, i ne treba puno prostora, a skoro pa isto je i sletanje.

ko nije do sada, brzo po plovke i na vodu. zabava zagarantirana  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: MPX FunCub topic

Reply #51
Podvozje na prijašnjem modelu bilo je (pre)čvrsto stoga je na slijetanju model poskakivao te sam si na novom modelu zamislio nešto elastičniju izvedbu. Za modifkaciju upotrijebio sam 2,5mm žicu za zavarivanje, 4 metalna osigurača za kotače na kojima sam zamijenio originalne imbus vijke, 1 samorezni vijak + maticu te 2 gumice za kosu. Izvedba je taman toliko elastična da lijepo amortizira slijetanje. Nakon leta gumice za kosu otpustim, da se ne rastegnu...  " alt=":wink:






Odg: MPX FunCub topic

Reply #52
Jednostavno i efektno, no umjesto gumica moglo bi se ugraditi pravilno dimenzionirane opruge.
U svakom slučaju ovakvih tema je sve manje na forumu i zato BRAVO Beli!