Skip to main content

Topic: VELIKI AVIONI (Read 270455 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #767
Čelične kugle u gaćama......vidi se da je ovo za njega rutinski let... ??? :o ;)
Bez obzira na sve (pravne cake) liku izražavam ogromno poštovanje i samo ovakvi trebaju biti instruktori na novim nadolazećim spravama  8) 8) 8)
Pero hvala , jer sam bio na pregledima par dana pa nisam preko malog androida mogao odgovarati :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #769
 ???  A barba Mes, šta reč', nego: Sol na ranu !
Kad vidim ovakve prizore onda shvatim (po neznam koji put  :-\ )
da sam se rodio i proživio život na pogrešnoj strani zemaljske kugle ...
Al' šta ćeš, možda u sljedećem životu ...


tnx i pozz

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #770
Sada već jučer (pošto je prošla ponoć kako ovo pišem) dobili smo novog zapovjednika EBA u 91.ZB RZ i PZO u Zagrebu !
Naše Vitezove preuzeo je Christian Jagodić, zamjenivši dosadašnjeg zapovjednika Željka Ninića.
Neka mu je sretno na novoj dužnosti !  :)

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #771
Trebat će mu sreće i zdravlja 8)   a da malo pogledamo sada javan dokument iz 1964...vidim ovdje da su vertikalci lomljeni i onda kada nisu bili od polimerskih materijala:

http://www.youtube.com/watch?v=ihAEyZ25qfU
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #773
Da, ovakav se ne viđa baš često... :)  tnx


Samo mi nije jasno da leti sa drugom kabinom praznom !!???  :o
Pa jednostavno ne vjerujem da nema nikog ko bi htio malo iskoristit priliku i uživati u letu sa spitom
pa ovaj mora letit sa praznom drugom kabinom !!??
Neznam , možda ja to krivo gledam, ali ja imam osjećaj da bi trebao biti red, za uči u tu drugu kabinu !!!  :)





Odg: VELIKI AVIONI

Reply #775
@Pero ,ili nije uštiman CoG (jer je ovo među prvim letovima) ili nije riješeno ''pljačkaško'' osiguranje....Ti i ja bi uskočili i bez ikakvog osiguranja...ali to je već pitanje ljubavi ... :D

Note: Ako imaš vremena poslušaj /pogledaj ovo o sovjetskom odnosu prema Spitu...ima logike u nekim segmentima.Svako dobro i izdrži na ovim temperaturama.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #776
Mali snimak današnjeg počasnog preleta, za sve koji danas nisu mogli biti u Kninu ...


Eto , nakon što su proteklih dana izvršili prva bojeva gađanja na poligonu,
konačno da i šira javnost malo vidi naše ''indijance'' u zraku, sa hrvatskim posadama,
rame uz rame s našim MiG-ovima, Bell-ovima, ''Kanaderima'', Zlin-ovima, Mil-ovima ....


http://www.youtube.com/watch?v=g51IIRpznDk

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #777
Dobro je da su preuzeli ''komande''....nema skraćenog školovanja i postupaka...sati letenja su jedini način .Hvala Pero , nadam se da ću ovo moći napisati i za novu eskadrilu ma kada došla da došla. 8)
Za Tebe i sve naše :

http://www.youtube.com/watch?v=ubT0vfXSOzM
 
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes