Skip to main content

Topic: Vladimir Model's ELF (Read 41383 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #60
Ajde pa usaftat će se više :P


vidimo se, uzivaj na moru!

Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #61
Danas je bio nevjerojatan dan, temperatura taman, termike kak u priči, lijepo smo se naguštali Saša i ja. Jedino nemrem vjerovati da nismo sreli niti jednog letača 8)
Nateravali smo se s ptičurinama, pao je i moj novi rekord (koji je Saša naravno popišao za dve minute :D )

Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #62
Čestitam....lijep napredak uz Saleta... a nije prošlo niti dvije godine od kako si se zainteresirao za mini DLG:

Koji je ovo avioncek koji bacate?

Ima tko vise informacija cini mi se jako zanimljivo a totalni sam pocetnik  :-\

Nadam se da nećeš stati samo na kupovnim modelima...nego i napraviti neki svoj DLG (Lalulica i drugi..), a mi pripremamo nekoliko konstrukcija za pučanstvo  :-X !

Damir

Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #63
Je, evo tek sad je bilo nekaj lovice za ovako nesto. Radio sam ja dosta toga sam, ali primarno mi je letiti sto vise kako bi naucio ono sto me zanima. Kroz popravke i prepravke sam naucio dosta o samogradnji i slicnom, ali jednostavno je - treba letit! Bit ce samogradnji kad bude jos malo lovice, ja volim imati sve materijale spremne i onda samo radit.
Da sam bar prije imao love...ali jebajga, sta je tu je :)

Sad treba vjezbati akro letenje malo, u pauzama dok se cukac puni :D

Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #64
Pozdrav,


Ja sam danas odletio svoj zadnji let sa Wiesel-om. Raspukao se popola, nalokon!


Usput sam dobio blagi slom živaca (već danima je kuhalo potiho u meni). Ne leti kako treba i točka. Sanjam o ELF-u ili sličnim čukcima, no morat će ostati samo na snovima.


Izrezao sam par krila od raznih vrsta stiropora i stirodura (nije baš sve ispalo kako treba, bez CNC-a ništa), danas napokon nabavio onaj 'slavni' plavi stirodur. No izgubio sam samopouzdanje - ne znam ja to napraviti. Osim toga, ovih dana me trese gadna depresija, ne znam kako će sve to završiti.


Q

Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #65
Kaj ne bi znal slozit to, ne pizdi! :)
Sorry na tonu ali odlicno si izrezao krila, di je zapelo?


Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #66
Kaj ne bi znal slozit to, ne pizdi! :)
Sorry na tonu ali odlicno si izrezao krila, di je zapelo?


Ova remenjača, koliko široka, koji materijal, gdje ju staviti? Dvije remenjače urezati u stiropor? Jednu odozgor na 1/3 od LE, jednu dolje? Ili vrućom žicom kroz 1/3 krila nekako ubušiti?. Dali napraviti D-box od drveta? Pojačanje TE? Folija i koja? Samoljepljiva traka, preko prednje ivice, preko remenjače i eventualno TE, ili preko cijelog krila?


To su neka od pitanja samo za krilo. Onda oko pričvršćivanja krila na ribički štap, dali praviti godnolu od stiropora ili plastike? Dali vijcima učvrstiti krilo, tako da se može skidati, ili samo zalijepiti. Razna ojačanja i gdje?


Puno pitanja, malo odgovora. Odnosno, imam previše izbora. Dali da koristim balzu za neka ojačanja, dali da se zezam sa plavim stirodurom ili su ovi ljubičasti u redu? Postakljivanje... eh, nemam mrežicu. Nemam toliko baš epoksija, a ni poliuretana. Ili da ne stavljam ništa na površinu krila?


Dali da servo mehanizam povežem u pull-pull, push-pull ili? Repni stabilizatori od stiropora ojačani selotejpom? Ili balza sa rupama za olakšranje? Presvučena selotejpom (nemam to stakleno čudo od platna).


Sva ta pitanja svaki dan dnevno vrtim po nekoliko puta u glavi. Dođe mi da prodam bubreg i kupim ELF.


Q

Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #67
Kaj ne bi znal slozit to, ne pizdi! :)
Sorry na tonu ali odlicno si izrezao krila, di je zapelo?


Ovaj ljubičasti sam dosta dobro izrezao, no probao sam ostale stirodure i jedan tvrdi stiropor. Jedno krilo je u redu kod svakog pokušaja, no uvijek zeznem drugo krilo i to na najgorem mogućem mjestu - LE (leading edge, napadna ivica). Problem je što mi se omakne pa prebrzo vučem žicu na suženom dijelu. Onda dio materijala nedostaje od sredine krila prema tom suženju, tako da krilo izgleda previše stanjeno.


Svaki novi pokušaj je izazov. Uspio sam čak dotaknuti NiCr žicu na 240V uz varnice i zapaljenje stiropora. Ne znam dali sam odabrao dobar airfoil, ili da ipak promjenim šablon? Ili da sve batalim i čekam bolje dane? Ili da ipak pokušam ponovo?


...
...
...


Q




Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #68




Saša, Zed malo pitanja.
* Fysky VD5M
   -Da li si onu malu antenu ostavio unutar elfa ili si ju nekako gurnuo negdje van.  (Okružena je karbonom)
   - da li ste zaljepili reciver


* Kako učvrščuješ bateriju. Čičak ? (ja ju misli mijenjati)


* da li imate kakve dual rate-ove i da li imate kakav start programiran (fiskni rudder i malo spušten elevator prema iza)
  (Mislim staviti ruder na desnu palicu, tako da ću samo njome upravljati)


Evo baš završavam. Suši se ljepilo na pushrodovima i na PEGovima.


Još trebam napraviti kablić za bateriju,


Valjda će danas biti sve gotovo.


Da li ste koji dan ovaj tjedan nakon posla za malo ELFanja na livadi... pomoć kod prvog leta i trimanje... ;-)

9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #69
@Vedronebo: samo slaži! nemoj odustajati tako lako


@Boha: ja sam ipak stavljao fullrange receiver jer mi se nije dalo igrat sa mikrokonektorima, žicu sam izvukao van kroz plastično tijelo (na VD5M je dosta kratka pa ne znam oćeš uspjet) - receiver je zaljepljen naravno, u ćukcu sve mora biti dobro pričvršćeno


Baterija mi je zaljepljena jer je punim u modelu, kao i Saša. Prije toga je bila zaljepljena čičkom i preko nje samo stavi tanku trakicu selotejpa za svaki slučaj (kod bacanja oće sve pobjeć van iz modela :D ) - posebno pripazi na spoj baterije i receivera, ja sam zbog njega izgubio DeX-a na izbačaju. Dakle nema "biće dobro", neka bude odlično :)


Na elevatoru sam pushrod stavio na najmanji pomak kod servo arma, dakle najbliže šarafu (puno više nego dovoljno, ionako ćeš ga morat ograničavat), a na rudderu maximalni pomak (i to bi moglo još jače ali ok je). Na elevator sam stavio 50% expa kako bi bio precizniji, rudder 0 (iako bi mogao jedno 20 stavit čisto da ga manje koristiš) :)
Nikakav launch mode, znači kako letiš tako i startaš (jedino je potrebno model malo prema dolje potrimat ako puše)


Pripazi da ti servo armovi ne dotiču trup samog modela (plastiku), da ne zapinju za žice i ostalo.
Nekaj sam sigurno zaboravio ali samo pitaj.

Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #70
Opet me zezeaju citati u Cromu  (učitava se).


Ja sam se zezao sa micro konektorima pa zato i stavljam i ovog VD5M, Valjda će biti ok. Zaljepiti ću ga.


Bateriju sam misli sa čičkom ali kako je i onako naslonjena na servo, od naprijed ju gura žica i nos dobro stisnem, mislim da nema kuda. Malo selotejpa ispo nje.


CG mi je oko 75 (čak možda i 74) .



9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #71
Opet me zezeaju citati u Cromu  (učitava se).


Napravi slijedeći magični potez:


Ispod imaš "Brzi odgovor" i strelicu prema gore. Klikni tu da se taj prozor zatvori. Sada klikni na "quote" (odnosno "citat") i uživaj. :)


Q

Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #72
Opet me zezeaju citati u Cromu  (učitava se).


Napravi slijedeći magični potez:


Ispod imaš "Brzi odgovor" i strelicu prema gore. Klikni tu da se taj prozor zatvori. Sada klikni na "quote" (odnosno "citat") i uživaj. :)


Q


Vidi vidi pa to stvarano radi dobro kada se prozor zatvori....
9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #73
Od kuda ga je najpovoljnije nabaviti?
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Vladimir Model's ELF

Reply #74
Od kuda ga je najpovoljnije nabaviti?

Kada sam nabavljao najpovoljnije je bilo sa fvk čiji je link u 1 postu.
9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...