Skip to main content

Topic: Kampiranje i letenje diljem Hrvatske (Read 11602 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Kampiranje i letenje diljem Hrvatske

Reply #30
Nije montaža. Dragi njemački turisti si nadju mjesto za letenje puno lakše nego mi. :)

Još par - s istog mjesta.


[attach=1]

[attach=2]

[attach=3]


Prošlo ljeto sam letio po Cresu i Lošinju - mjesto za letenje se vrlo lako nadje, mjesto za slijetanje ne postoji ( kamen, 'agresivno' raslinje itd). Koristio sam žrtveni model i sve ok. Btw velika smokva je idealno mjesto za sletiti.

if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Kampiranje i letenje diljem Hrvatske

Reply #31
Di si letio na cresu? Zanima me jel ljetujem baš u gradu cresu po 3 mj u komadu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Kampiranje i letenje diljem Hrvatske

Reply #32
Bumo nekaj organizirali,
samo nek se ekipa javi ko je zainteresiran.
Logistiku imamo, idem ja s kombijem, bubnemo sve u njega stolove šatore cugu frižider, još se nebute dali doma

Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Kampiranje i letenje diljem Hrvatske

Reply #33
Na Cresu bi bile interesantne pozicije Lubenice (jugo), Beli i Merag (Bura) itd... jedino što Faldomak veli - 'treba ti žrtveni model', no malo elapora i power tape pa da vidimo. Inaće na Cresu u okolici Beleja postoje veliki pašnjaci , čak i sa vrlo malo sitnog kamenja, pa mi mogli zaista i termičariti. Idealni period je konac svibnja, jer je trava onda najrazvijenija i nisu veike vručine.
Damir

Odg: Kampiranje i letenje diljem Hrvatske

Reply #34
Na Cresu sam letio iznad Grmova ( bivši jna topovski položaj) krasna padina od SE do SW-W. U maestralu letiš satima. Trava podnošljiva.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Kampiranje i letenje diljem Hrvatske

Reply #35
vidiš nikad nisam razmišljao tak, bio sam  u lubenicama jako puno puta(i u belom) i  vidš stvarno bi bilo dobro tamo+ lubenice su otvorene ravno na otvoreno more.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Kampiranje i letenje diljem Hrvatske

Reply #36
Na Lubanicama je novouredjeni start za paraglajdere. Oni slijecu dolje na plazu. Za modele gore nema mjesta za sljetanje. S modelom se moze letiti na Lubeničkom polju. Isto se može letiti dolje na plaži ali ti treba elektro jesrilica. S motorom popneš od plaže pod stijenu i tamo imaš čiste padinske uvjete. Slijetanje je natrag na plažu u ruku (plaža je šoder). 1km prije Lubenica kreće staza prema Martinšćici, po toj stazi 10 min pješke i imaš ogromnu travnatu livadu, termika radi ko blesava.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Kampiranje i letenje diljem Hrvatske

Reply #37
Nije montaža. Dragi njemački turisti si nadju mjesto za letenje puno lakše nego mi. :)

Još par - s istog mjesta.


[attach=1]

[attach=2]

[attach=3]


Prošlo ljeto sam letio po Cresu i Lošinju - mjesto za letenje se vrlo lako nadje, mjesto za slijetanje ne postoji ( kamen, 'agresivno' raslinje itd). Koristio sam žrtveni model i sve ok. Btw velika smokva je idealno mjesto za sletiti.

Ha,  znam tačno gde je ovo na "Stazi", tj putu visoko  iznad Tučepa, a tu stvarno nema previše mesta za sletanje osim možda u ruku. Ali ima  još nekih 100m  iznad, na "Ravnoj Vlaškoj" tj. pored etno restorana "Vrata Biokova" više lokacija sa asfaltnim putem. Može se i  na sportkom centru u Makarskoj i  u Ramovu na samoj obali, 2 km zapadno od glavne  Makarske plaže -sletište  paraglajdera.... ;)

Odg: Kampiranje i letenje diljem Hrvatske

Reply #38
On the face of the place:

1.) Raspadalica

Padina 1

[attach=1]

Padina 2

[attach=2]

Mjesto za slijetanja

[attach=3]



2.) Kaštelir

Dolina Mirne


[attach=4]

[attach=5]


btw do 20.03 u Istri 15ak restoran ima mjesec školjaka - mogli bi spojiti ugodno s beskorisnim :)   - bio prošli tjedan, nas tri majmuna upali na valentinovo navečer u restoran - svi stolovi za dvoje, pun restoran zaljubljenih -  :)  a nas su gledali sa podsmjehom - da sam bar imao roza košulju - pa nek se vesele/smiju :)
Školjke su bile prve liga  :) :) :)
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Kampiranje i letenje diljem Hrvatske

Reply #39
Ja sam za , pogotovo Raspadalicu odemo se raspasti od letenja :)

Odg: Kampiranje i letenje diljem Hrvatske

Reply #40
Noršić selo? di točno prije ili poslje sela? ko je to nanjušio?
ivančica po skijalištu bivšem jel prema ivancu?

molim ove mlađe modelare da objasne ove pojmove ako ih razumiju na engleskom jer nisam isao u školu i slabo baratam čak i sa hrvatskim bio bih zahvalan. starije sve kužim mlađe apsolutno niš.

 

Odg: Kampiranje i letenje diljem Hrvatske

Reply #41
...vidim da vam umrli svi dogovori  >:( kaj baš nitko nece organizirat neki event prije našeg...?
MAK Zapad   -    ZK Rode Prelog  - 
https://www.facebook.com/progressof/?ref=bookmarks
Quad micro+mini, Hamer X-8, Dex min, T-Rex 500, Tarot650Ironman X8 Futaba 14SG