Skip to main content

Topic: Dart E (Read 5752 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dart E

Pozdrav,,,
Otvaram temu posto sam kupio doticni model u mibu ,,, model je jako ljepo slozen,,izgleda strava,,, evo i link  http://mibomodeli.si/trgovina/index.php?main_page=product_info&cPath=23_27_219&products_id=5871 poslozio sam sa slovencem u mibu setup koji mi je on preporucio i (covijek leti s istim modelom) ali mi se cini da me malo zaj...... navodno sa ovim setupom bi trebao ici ko metak ali on  vise ide ko neka stara baba,, od vertikale nista ni blizu,,, jedva se penje pod 45 , na dole ide super ,(pa i drek se kotrlja nizbrdo),, precizan je odazivan vjetar mu ni najmanje ne smeta,, ali motor je katastrofa,,, sad posto sam ja neiskusan mozda sam nesto krivo poslozio ,,, mozda mu nepase baterija mozda je krivi prop,, ja stvarno nemam ideje ,, mozda bi neko od vas bio tako ljubazan da me malo savjetuje ,, sta da napravim i sta da probam ,,, imam i blizarda  za usporedbu ,sto se brzine tice , blizard ga pojede za dorucak a platio sam ga duplo manje . Evo i setup koji je gore pa bi molio vas stare iskusnjare da mi malo savjetujete sta da njenjam i sta da stavim,,,,,,,,,


Motor     :   Typhoon EDF 2W25 sa prenosom KPG 5,2:1
regler    :   Hobbywing Guard 80 A
baterija :   Fullymax FB2200XP-3S
prop      :   AERONAUT CARBON PROP 13x11


 :'( :'( :'(


Odg: Dart E

Reply #2
I ja vec dulje vrijeme nagledavam taj model ali za padinu bez motora... Muci me malo preslab trup (mjesto gdje dolazi kabina) koji bi barem a padinu trebao biti jos malo pojacan jer tamo znaju slijetanja ponekad izmaknuti kontroli...

Nego reci tko ti je savjetovao setup? Osobno ne poznajem previse Typhoone ali prema podatcima taj motor bi trebao tjerati na 5-6 Lipo celija i tada bi vjerujem dobio performanse dostojne modelu   ??? :
Typhoon-EDF 2W25                                                            Technische Daten:   
  Zellen NiMh/NiCd:  Zellen LiPo: 5-6   
  RPM/Volt: 2660   
  Effizienz: 88%   
  Strom max.: 55A   
  Maße: Durchmesser/Länge/mit Welle 28/48/56 mm   
  2 Wicklungen   
  Gewicht 110 g   
  Wellle 3,17 mm   
  Leistung : an 6s 1100 Watt   

Odg: Dart E

Reply #3
Majstore evo kao sto sam i predvidio, pa da vidis kako dere:

2w25 is just a copy of mega 16/25/2 you can run it on 6s with 5,2:1   gearbox
   
6S 2500 FlightPower, Mega 16-25-2 or 2W25 with 5.2:1  
12x9 ~40A 877W 
13x8 ~40A 880W 
14x8 ~56.5A 1154W 
14x9 ~62.2A 1260W 
15x10 ~69.2A 1376W     

or 5s 4,75x4,75 prop and 4s 5,1x5,1       

Odg: Dart E

Reply #4
nema sanse da stavim 6 celija u darta ,, mozda bi naso koju bateriju 4s da je mogu strpati unutra ,za vecu jednostavno nema mijesta ,,

Odg: Dart E

Reply #5
dali je moguce spojiti dvije 3s baterije ,,htio bi vidjeti oce li mi to rijesiti problem,,, imam FB2200HP-3S ,, kako da ih spojim u seriju ili paralelno,,,

Odg: Dart E

Reply #6
Pa u seriju ako oćeš 6S, spojiš crnu sa prve batke sa crvenom sa druge batke a na ostala dva imaš 6S.
Batke su iste?
Nemoj spajat crvenu i crnu sa iste batke, to valjda ne trebam posebno upozoravat (eksplozija, rastaljenje, černobil)?

Mislim da ti samo treba motor sa više KV da bi mogao ići na 3S.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Dart E

Reply #7
ia ga letim sa BL2220/7  4 S propeler 10x5 leti ko sam vrag

Odg: Dart E

Reply #8
Čovjek ima 3S baterije pa mislim možda je manja investicija drugi motor, a za elisu neznam ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Dart E

Reply #9
spojio sam dvije baterije 3s ,nekako sam ih nagurao unutra i showwww,,,, nemogu da vijerujem kolika je razlika ,,, ja stvarno neznam koliko ide ali ide ko zivotinja,,, sa 6s kombinacijom probija zvucni zid ,,, ne da ide u vertikalu nego para gace,,,  ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ja sam odusevljen ,,,, blizard ide dobro ali u usporedbi s dartom  izgleda ko esystar  ;D ;D ;D
sutra snimam film,,,,  :D ;D ??? :P,,,,


Odg: Dart E

Reply #11
Cuvaj gace i samo deri, cuvaj ga da ga stignem vidjeti na polju  :)

 

Odg: Dart E

Reply #12
moze drugar ,,, aj doleti da vidis kako ovaj zuji ??? ???,, mislim da ces morati napraviti jedan upgrade da me stignes ,,,, muhahahaha

Odg: Dart E

Reply #13
Možeš napisati koji ti je sad setup?
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Dart E

Reply #14
setup je isti samo sam spojio dvije 3s baterije ,,, motor radi cuda na 6s,, problem je sto nema mjesta u trupu tako da je sve na knap knap.......