Skip to main content

Topic: 9 gr. servo Hi model (Read 5992 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

9 gr. servo Hi model

Budući da je u zadnje vrijeme prava lutrija nabaviti već opjevani HKT 900 s Hobby Kinga, zanima me da li je dostojna zamjena ovo s Hi model(a):
http://www.himodel.com/radios/9g_Micro_Servo.html
Ponavljam, ne očekujem čuda, tek da služi svrsi kao HK konkurent...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: 9 gr. servo Hi model

Reply #1
U poplavi kineskih jeftinjara teško je preporučiti manje loš servo. Ako ti je tvoj model drag, ne štedi previše na servima. Uzmi neki GWS i za razuman novac dobit ćeš solidan stroj. Gorak okus lošeg proizvoda ostaje puno duže od slatkog okusa niske cijene.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: 9 gr. servo Hi model

Reply #2
Simke sve ok, ali radi se o modelu od podloge za laminathttp://www.flyfreak.net/samogradnja/prva-rc-samogradnja-%28depron%29/
tak da su HXT 900-tke i predobre za obavljanje posla. Da ne govorim o mojim letačkim (ne) sposobnostima...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: 9 gr. servo Hi model

Reply #3
Brzinskim pregledom na 8.8 gr. (najbliže traženom) GWS servo (10$ ili 4x skuplje) čitam:servo po deseti minutách letu zaèalo rušit pøijímaè a
letadlo slo k zemi. Naprostej šrot
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: 9 gr. servo Hi model

Reply #4
Ja vozim dva zagija sa Turnigy TG9E. Bez problema. A kosta ispod 2$ na HK.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: 9 gr. servo Hi model

Reply #5
To te ja pitam :)
Jedino što ni njih nema na lageru, zato i pitam za ovu verziju  s Hi modela...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: 9 gr. servo Hi model

Reply #6
U skupini do pet dolara imaš hrpu serva za birat. Uzmi bilo koja dva i veselo u zrak s njima. To što si početnik, neka te ne brine. Serva će se pobrinut za 3D figure tvog modela!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: 9 gr. servo Hi model

Reply #7
Mislio sam da će bit produktivnih odgovora. Početnik jesam, nick kaže da sam amater_total. Ali kad stvari krenu s pozicije da kineski servo ne valja jer košta premalo, a prijeteće poruke govore: samo ti u zrak s njima ako se usudiš, vrijeme je za odustajanje...
Sve što sam htio čuti bilo bi; nemoj kupiti zbog toga i toga: ili nisu loši, ja sam odradio 30-ak letova s njima i za sada rade
Ali nema veze...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...


Odg: 9 gr. servo Hi model

Reply #9
Neznam što očekuješ od serva za dva dolara? Dobar sendvič košta više! Problem sa kineskim servima je da ih je jako puno različitih u ponudi na tržištu i tu ima svega i svačega. Primjerice, HXT900 pokazao se kao solidan servo, dok je njegov manji brat HXT500 ispao čisti šrot. Malo tko će ti znati odgovoriti na pitanje o točno određenom modelu bogtepitaj kojeg proizvođača. Tražiš previše...
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša


Odg: 9 gr. servo Hi model

Reply #11
Malo tko će ti znati odgovoriti na pitanje o točno određenom modelu bogtepitaj kojeg proizvođača. Tražiš previše...
To sam shvatio
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: 9 gr. servo Hi model

Reply #12
Primjerice, HXT900 pokazao se kao solidan servo
Eto, a košta samo 2.70 $. Znači nije ipak sve u lovi...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: 9 gr. servo Hi model

Reply #13
Na sreću, pojavio se HXT 900 na stocku i naručena je manja količina ;)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: 9 gr. servo Hi model

Reply #14
Nije sve u novcu, ali u grupi do pet baksa zaista ima koječega. Sretno s modelom, HXT900 te neće iznevjeriti.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša