Skip to main content

Topic: Easy star (Read 5525 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Easy star

evo da malo pobudim nostalgiju kod marijom   :)
model je kupljen od njega prije kakvih 3g...
a sad je vracen u funkciju sa novim brushless-om i ostalim preinakama...

Odg: Easy star

Reply #1
eh, ovak je to zavrsilo danas.... :( :'(
u punoj brzini ravno u stup javne rasvjete...
 
na koji nacin je najbolje unistiti ovu bateriju da ju se moze baciti?

Odg: Easy star

Reply #2
Prvo isprazni koliko možeš ako možeš, a onda ostavi u kanti vode 24 sata. Poslije toga možeš baciti kao običnu bateriju.



Odg: Easy star

Reply #5
Poanta je u tome da odstoji u vodi barem 24 sata da se isprazni do kraja. Na kraju bi naponmorao biti nula na svim ćelijama.
Ne sjećam se više ali mislim da sam to pročitao na kutiji baterije kao uputa o zbrinjavanju.


Odg: Easy star

Reply #7
može malo pojašnjenje za ovo sa kantom vode?
Ovo je , rekao bi tradicionalna modelarska glupost: netko je prije godinu-dvije provalio da se istrošena LiPo baterija 'udari velikim čekičem ili maljem' i onda baci u kantu vode, poželjno - slane !
Pri tome se neveliki broj modelara nije zapitao - zašto se tim postupkom dozvoljava da tekući sadržaj čelije bude bačen u okoliš.  Na večini baterija lijepo piše - da se ne odbacuje u kućno smeće nego u posebne kontejnere, sa druge strane, u svakom malo većem dućanu imaš kontejner za baterije, na kojem piše da se u njega mogu odlagati, pored ostalih i LiPO i LiIo baterije (mobiteli i sl.).
Damir

Odg: Easy star

Reply #8
jel mora bit sveta voda ili je dobra i ova iz pipe?  :-\


Odg: Easy star

Reply #10
može malo pojašnjenje za ovo sa kantom vode?
Ovo je , rekao bi tradicionalna modelarska glupost: netko je prije godinu-dvije provalio da se istrošena LiPo baterija 'udari velikim čekičem ili maljem' i onda baci u kantu vode, poželjno - slane !
Pri tome se neveliki broj modelara nije zapitao - zašto se tim postupkom dozvoljava da tekući sadržaj čelije bude bačen u okoliš.  Na večini baterija lijepo piše - da se ne odbacuje u kućno smeće nego u posebne kontejnere, sa druge strane, u svakom malo većem dućanu imaš kontejner za baterije, na kojem piše da se u njega mogu odlagati, pored ostalih i LiPO i LiIo baterije (mobiteli i sl.).
Damir


Poanta je u tome da odstoji u vodi barem 24 sata da se isprazni do kraja. Na kraju bi naponmorao biti nula na svim ćelijama.
Ne sjećam se više ali mislim da sam to pročitao na kutiji baterije kao uputa o zbrinjavanju.


hmmmmmm, razmisliti ću još o načinu zbrinjavanja....


:D


ajmo još koja urbana legenda



Odg: Easy star

Reply #11
voda mora biti stajaca,  :D