Skip to main content

Topic: Dynamic soaring na FMS-u (Read 5287 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dynamic soaring na FMS-u

Ide li to, odnosno ima li FMS dovoljno dobro izmodelirano strujanje zraka po terenu, vrtloženje iza prepreka, različite brzine u ovisnosti o visini i sl.?

Odg: Dynamic soaring na FMS-u

Reply #1
Quote
ima li FMS dovoljno dobro izmodelirano strujanje zraka po terenu, vrtloženje iza prepreka, različite brzine u ovisnosti o visini i sl.?

kako za koga,

znam za koga sigurno nema dovoljno dobro  :D  :)  ;D


Odg: Dynamic soaring na FMS-u

Reply #3
kaj vi koristite simulator prije vožnje ;D



Odg: Dynamic soaring na FMS-u

Reply #6
Arosovic, ajde izvedi ovo, pa nam onda održi i predavanje o dynamic soaringu (napomena: Explorer ovdje nema motor):

www.youtube.com/watch?v=s-rLATugTx0

Damir

Odg: Dynamic soaring na FMS-u

Reply #7
Simulatori su jako napredovali u zadnjih 5g. Ali sumnjam da su tvorci računali na brzine preko 300km/h. Zašto baš ta brzina? Od M 0.3 (0.3 x cca1000km/h = 300km/h) ne može se računati da je strujanje  nekompresibilno (do tog M broja se zrak ponaša kao i svaki drugi fluid, npr voda), a to bitno komplicira, a time i usporava, matematički model. Ako nisu uračunali kompresibilnost, simulator će i dalje raditi, možeš letiti i preko 300 ali ponašanje modela i brzine neće biti kao u stvarnosti. Što je brzina više preko M 0.3 x brzina zvuka to su razlike rezultata matematičkog modela i stvarnosti veće.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Dynamic soaring na FMS-u

Reply #8
kaj vi koristite simulator prije vožnje ;D

Pa, dinamičko uzvinuće SIGURNO necu probati u praksi prije no sto na simulatoru naucim obuzdavati brzinu.  ::)

čemu panika.. pravi modelari to probaju na licu mjesta.. ;)

Točno to, ne znam koji je prosjek godina na forumu, ali ja imam 26, letim od desete, tak da u modelarskim okvirima spadam u staru gardu (iako sam među mlađima ovdje, pretpostavljam), sve sam naučio u situacijama na terenu, s pravim modelima, bez simulatora i previše kompliciranja  :D
A sad svi samo nešto simuliraju, pa kupuju/rade igračkice od stiropora i sličnih materijala koje pogone elektromotorima, di su dobre stare analogne stanice, modeli od balze i pravi nitro motori  :D
MAK Zapad

Odg: Dynamic soaring na FMS-u

Reply #9

A sad svi samo nešto simuliraju, pa kupuju/rade igračkice od stiropora i sličnih materijala koje pogone elektromotorima, di su dobre stare analogne stanice, modeli od balze i pravi nitro motori  :D

super,
ali zašto u drugom topicu pišeš da buš letio do jeseni na simulatoru prije nego pređeš na HobbyKingov elektro helić?  :-\


Mislim da ću ići na HK500 s ozbiljnim dijelovima tamo negdje na jesen, a do onda peglam po simulatoru


pa ako je tako kako veliš, daj kupi odmah gassera 700 i u zrak, kao u dobra stara vremena, ne?

ako nije tako, onda samo flameaš  :D

Odg: Dynamic soaring na FMS-u

Reply #10
Zato kaj sad stiže godišnji, pa si nemrem priuštit pravi helić, i da malo flameam, ali iz zafrkancije, nemam nikakve loše namjere :)
Znači jedini problem je lova, inače bih odmah ubo 2 .90 nitro helića (jedan za rezervu) i peglaj   :D
MAK Zapad