Skip to main content

Topic: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j (Read 18758 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #15
Eto vidiš, malo pozitivne kritike i evo gradnje (iliti kako je davno jedan nik sa FF-a preveo Build log kao gradeća klada) pred svekolikim pučanstvom ;D
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #16
Pozdrav"drveni" i nadam se da ćeš ovaj puta biti zadovoljan redovnim izvješčivanjem svih detalja rada... ustalom možda to posluži i nekim novim samograditeljima da se odluče za slične projekte...nastavljam sutra kad završim letenje sa Ivanom iz osijeka i konačno mu osposobimo onu cesnu  o kojoj je imao dosta pitanja ..A i tom susretu izgodama na njemu izvjestit ću sutra po završrtku aktivnosti... a nešto vezano uz sliku: valjda ču dovoljno poživit da mi se pruži prilika za gradnju neko maxi modela kao što je na slici...največi moj model do sada bio je 10ccm  delfin ali u to vrijeme sve mi je plačala ona omražena bivša vojska...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #17
ja sam prije nekih dvije godine dok sam se jos bavio modelarstvom samo u mislima napravio mali aero ace BeDe od 3mm deprona.
bio je pokretan sa elektronikom iz x twin avioncica
struja zakon, nitro USTAV

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #18
Zlatane.....

da li postoji ona zadnja slika u manjem formatu .....  :'(
ova je pre velika i pre dobro se vide detalji a cini mi se jako zanimljiv model...   ;)


Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #19
Bog Marijo baš o tome modelu a i o još nekim izvedbama sve možeš naći kad u tražilicu upišeš BeDe BD5J i otvoriš slike.. tako bar ja dolazim do najboljih informacijama o svakoj letjelici koja me zanima.. apokazalo se da se tako može naći i dosta nacrta.. nadam se da ću ti barmalo pomoći ... otvori i slike Žirokopteri  pa da vidiš kakvih tamo ludih sprava ima a i modela istih u kitu..  a što se tiče one slike  ::)već sam rekao da sam ti ja čisti početnik na ovoj spravi (kopić) i ne zamjerite mi ako što ubacim kao tu sliku...a i savjeti od majstora za kompjutere kao što si ti su mi itekako dobro došli..jer sve ovo malo što do sada znam samouko sam savladao uz malu pomoć malog Edija i supruge...da je sprava ovakvih mogučnosti bilo u mojoj mladosti tko zna gde i kako bi ja završio .....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #20
         Eewan pozdrav i mogu ti reči da sam ja sa onog poznato žutog see guula pokretanog i upravljanog sa dva motorčića skombinirao "cirusa "(f1h) ida je letio perfektno i još je u letnom stanju; a bilo je još takvih izvedbi koje su davale puno bolje letne karakteristike od kupovnih modela...a i ova tvoja spravica je sigurno dobro letila...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #21
ha ha, i ja sam napravio to isto, ali sam radio novi trup jer mi je originalni bilo zao rezati i stavio sam motorice od pusher flankera iz chipoteke.
pratim tvoj rad po forumu i svaka ti cast na znanju i trudu.

ako imas u planu kakav 3d nitro model predlazem da ti to bude sljedeci projekt jer tezine koje postizes sa svojim nacinom gradnje su bas ono sto treba za 3d modele, a i meni bi odgovaralo jer trazim projekt za zimu. 8)
struja zakon, nitro USTAV


Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #23
Ipak sam poslije letenja uhvatio malo vremena i "kavez" je gotov , a i kalup za izradu kabine od Orlika uz manje dorade bit će odličan .. kad obavim neke obaveze krečem dalje u "šivanje "oplate...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #24
eeawan, samo reci koja sprava za gradnju te zanima i razradit ču ti nacrt za željenu veličinu modela...samo je stvar u tome da se odlučiš hočeš li kopiju več nekog poznatog modela ili nešto svoje... pozdrav
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #25
mozda dvije muhe jednim udarcem? patim na pitts special radi ljepote, a zanima me 3d (ne znaci da znam letjeti 3d  ;)) pa da se to spoji u jedno. motor bi bio velicine 46 i to znaci da bi model trebao imati oko 2 kg
struja zakon, nitro USTAV

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #26
Reci koji raspon krila hočeš i za tu veličinu možemo razraditi nacrt a onda mogu reči i pretpostavljenoj težini ..Negdašnji moj tiger moth od metar i trideset raspona leti u osijeku ito sa barbikom u drugoj kabini a nema niti jedan kilogram.Navedi podatke i možemo krenuti u realizaciju.. pozdrav Eewan
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #27
Evo malo sam se "igrao" u radioni i stavio krila približne veličine na do sada urađeno i vidio da će sprava biti jako zanimljiva pogotovo radi malog raspona između krila l horizontalca"(velika okretljivost oko poprečne osi) i da neduljim ,spremam se na leteenje:ivanova druga lekcija; evo slikica:                ...a zaboravih pomenuti da je letiti na današnji dan nešto posebno ; osječam se bliže onima koji su za vječnost tamo negdje gore ....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #28
za eewan a!!
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #29
fala, zlatane.

ovih dana pocinjem sa dizajniranjem na papiru i onda narucujem sve sto mi treba iako dosta toga imama doma.
struja zakon, nitro USTAV