Skip to main content

Topic: dal vam dolaze paketi ?? (Read 780510 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1320
onda u čemu je prednost novog postupka kad se najgori dio ( čekanje) povečao  ???
i carina i porez se nekako progutaju ali čekanje ubija

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1321
Prednost novog postupka je da su zaposlili više ljudi na carini i da nam budu skoro svaki paket carinili koji budu mogli, a postupak se bude ubrzao, kada se novi ljudi nauče raditi na novim radnim mjestima i kada im plate školovanja, raznorazne tečajeve i prekvalifikacije. A što se tiče sporosti, to je prednost, pošto se ljudi nagovaraju da kupuju Hrvatsko, bez obzira što je nedobavljivo i 10x skuplje.

Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1322
Poslao sam im mail sa upitom, baš me zanima da li budem dobio kakav odgovor.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1323
Poslao sam im mail sa upitom, baš me zanima da li budem dobio kakav odgovor.

Ne znam da li će odgovoriti i što na mail ali ja sam bio zvao u petak i nakon par pokušaja su se javili.
Bilo je malo čekanja ali uglavnom sam dobio sve informacije koje su mi trebale i bili su vrlo ljubazni.

Ovo je drugi put da ih zovem od kad se promjenio sustav i oba puta su bili korektni i ljubazni.
Samo da tako i potraje

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1324
Dobio sam "diplomatski odgovor" sve što sam znao i sam, ali ne i zašto to toliko dugo traje:


"Poštovani,
Vaša pošiljka je zadržana na carini i čeka carinjenje. Vi biste trebali na kućnu adresu dobiti poziv u kojem će Vam biti naznačeno da dostavite račun ili potvrdu o plaćanju iste pošiljke. Po primitku poziva pošaljite nam račun na mail adresu naznačenu u pozivu, mi ćemo tada taj mail proslijediti ovlaštenom carinskom djelatniku i čim ju carinik ocarini ista će biti poslana na Vašu kućnu adresu.Hvala Vam na razumijevanju."
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1325
ima netko prognozu za Bixlera2 RTF?  :)

[attach=1]

jesu zaračunali davanja po svome, bez slanja zahtjeva da pošaljem račun, pa bum platio poštaru,
ili je prošlo lišo kada su otvorili i vidli tu šaku stiropora...  :D
saznat ću valjda u ponedjeljak-utorak 100%, ali možda netko zna i ovak  ;D


Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1327
jucer stigne paket u zagreb i danas ga dobijem na kucnu adresu  ???

pratio IPS i paket iz kine uopce nije bio na carini
direk iz zg u pulu inace prije bi stao u rijeku an carini i tek onda kad pregledaju posalju u Pulu

mozda su promijenili da npr posiljke lakse od 200gr neidu an carinski pregled  :o

dal vam dolaze paketi ??

Reply #1328
Par minuta nakon što su mi odgovorili na mail. Promjenio se status pošiljke "retention reason invoice missing", stiže mi pisamce doma.
Izgleda da su shvatili da je tri tjedna malo previše vremena za carinjenje paketa. Tri dana je putovao iz Engleske, i tri tjedna stoji na carini u Hrvatskoj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1329
bix2 sa slike 4 posta iznad stigao, 140kn troškova carine.
valjda su sami pogledali cijenu na hobbykingu i poštarinu otprilike.
ak mora, bolje i to nego da su slali pismo, pa dok stigne, pa 10kn, pa šalji račune, pa dok obrade i tek onda  šalju...

vjerojatno bu u oglasnik išao zapakiran,
jer sam si u međuvremenu dok je zapeo na putu već krenuo slagati drugi fpv model

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1330
eto da se pohvalim, dobio sam pismo, mejlao invoice i paypal i sad čekam,
po preporuci sam im mejlao dokumente u PDF-u tak da su originalni


Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1331
Izgleda da sam uletio u neku novu shemu carinjenja i isporuke nakon carine.
Roba je sa HK krenula 24.5. U ZG na carinu je stignula 26.5. Do 10.6. je status bio nepromijenjen, kad su poslali pismo da donesem, faksiram ili mejlam racun i PP uplatu. Odnio sam osobno, nadajuci se da cu preuzeti paket nakon placanja, no oni su me doslovno izgurali iz hodnika i rekli da idem doma i da ce mi stici na kucnu adresu paket i da je to sad novo.
Danas 13.6. je stigao paket na kojem je bio racun carine 159kn, a na njega zaklaman racun HP na kojem pise 213,40kn, koje sam i platio da bi dobio paket.
Nagadjam... nisam mogao (necemo moci) dobiti paket, jer onda HP ne bi imala na tmelju cega uzeti razliku od 160kn do 214kn. Dobra fora da se jos malo love izvuce i da nemoraju raditi sa strankama i "stvarati guzve"
Nisam zadovoljan
Malo mi se cini da ispadne jeftinije kupiti u DMTu i slicnima.
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1332
čekaj ne razumijem..hočeš reći da nakon što si platio dostavu za paket u Hobbykingu,te platio carinska davanja na taj paket,još su ti zaračunali 214kn da paket dođe iz carine do tebe???ako je to istina to je kriminalno i ne postoji nigdje u pravilniku,trebaš ih pitati da ti ukažu na tu odredbu u narodnim novinama ili gdjegod drugo!!!
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1333
mislim da je ukupno (carina+dostava) platio 214kn. to su i prije radili...