Skip to main content

Topic: dal vam dolaze paketi ?? (Read 780526 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2340
zar stvarno mislite da ih nisam zvao,pisao,odlazio tamo itd.....odgovor je;joj noprostite svi su carinici spojili godišnj,pa znate bilo je praznika,pa sve pošiljke za hrvatsku idu preko zagreba...I tak...bla,bla prošla 3 tjedna.....rok za isporuku ne postoji...
a da ne pišem da je paket iz amerike putovo mjesec dana nakon što je seleru trebalo 2 tjedna da ga pošalje...katastrofa,izgubio sam volju za tim
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2341
Ja kad sam zvao, preusmjerili su me jedno 4-5 puta da bi mi na kraju rekli "Imamo gužvu, zakonski rok je 30 dana, đenja"

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2342
A da im ne posaljes racun u roku od 7 dana kako su trazili paket ide nazad, koji kreteni.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2343
Ma nisu oni kreteni nego njihov šef neki ili netko tko zaposli premalo ljudi....tamo svaki put kad sam bio osoblje dost ljubazno I ful uposleno...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2344
e, ljudi.. a jel se vama događa da vam ne naplate carinu, do prije godinu dana meni nije ni jedan paket na carini zavrsio a bili bi po 400 kn i vise, a od kad smo u europskoj uniji svaki mi zavrsi na carini.. pa pitam jel to ja bas nemam srece ili su se uozbiljili na carini?


Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2346
A da im ne posaljes racun u roku od 7 dana kako su trazili paket ide nazad, koji kreteni.

U silnim telefonskim razgovorima prema pošti sam saznao slijedeće.

Carina i pošta (HP) su dvije odvojene stvari.
HP je taj koji odlučuje što propustiti , a što ide na carinu.
Pošiljka koja ide na carinu se odvaja i HP je taj koji šalje pisamce da im pošaljemo račun ili srodno. HP je taj koji je zadao rok od 7 dana za naše očitovanje.
Tek ukoliko smo se očitovali, HP šalje naš paket na carinu.
Carina opet ima svoje vremenske okvire te kada obrade paket, vračaju ga HPu.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2347
u tome mi samo nije jasno zasto me uredno svaki put kada zavrsi na carini traze da im posaljem racun od toga, kada im to isto sto cu im ja poslat PISE VEC na kutiji, Customs declaration, sta je unutra i koliko kosta. i zbog toga treba jos minimalno 5 dana vise dok se dostavi.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2348
u tome mi samo nije jasno zasto me uredno svaki put kada zavrsi na carini traze da im posaljem racun od toga, kada im to isto sto cu im ja poslat PISE VEC na kutiji, Customs declaration, sta je unutra i koliko kosta. i zbog toga treba jos minimalno 5 dana vise dok se dostavi.

Zato što nevjeruju tome što piše na Customs declaration naljepnici  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2349
super, i onda im ja posaljem isto to, gdje si bio nigdje, sta si radio nista, samo traje 5-6 dana duze.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2350
super, i onda im ja posaljem isto to, gdje si bio nigdje, sta si radio nista, samo traje 5-6 dana duze.

Svima nam je tako
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2351
A dok vi imate probleme sa carinom ja imam sa lokalnom poštom. Evo citiram što sam im poslao na mail info@posta.hr i što su mi odgovorili. Za divno čudo brzo su odgovorili a i prigovor je došo do djelatnica HP-a sisak i danas sam ponovo neke pakete morao pokupit pa mi je rekla a vi ste ti koji se slali prigovor  ;D dobili su packe.

Quote
Poštovani,
Unazad 2mj. uvelike se stvaraju problemi u paketima koje dostalja HP, HP si nebi smio dozvolit a da ne obajvjesti krajnjeg primaoca paketa o prispjeću paketa u lokalnu poštu (preporučena pošiljka). Sva sreća prije 3mj sam proaktivno provjerio gdje se nalazi paket, paket je ležao u lokalnoj pošti a da me o tome nitko nije obavjestio. Zeleni papirić ostavljen u sandućiću, poštar ili netko. Radi se kontkretno o ovoj pošiljci CA103307022SI . No mislio sam da je stvar neke greške u sustavu i platio sam sitnu ležarinu. No stvar se opet ponavlja jučer sam provjerio isto tako novu pošiljku koja mi dolazi, radi se konkretno o ovoj pošiljci CQ302840655SG, ponovo me nitko nije obavjestio. Sutra ću nazvat svoju poštu i morat ću proaktivno otići podići paket. No što bi se desilo da ne provjeravam online praćenje? Smatram ovo krajnjem neozbiljnim od strane HP-a. Jer sutra kada nazovem lokalnu poštu topolovac ljubazna gospođa koja radi tamo reći će mi da je paket tamo ali da oni ne šalju obavjesti o paketu već pošta sisak. Molim Vas da riješite problem i da mi potvrdite da se ovakve stvari više neće događat. Nadam se da će te me obavjestit o poduzetim radnjama vezano za ovaj problem.

LP

Odgovor.

Quote
Poštovani,

slijedom Vašeg prigovora, zaprimili smo odgovor nadležne službe Hrvatske pošte iz kojeg je vidljivo da je utvrđeno gdje dolazi do navedenih nepravilnosti te su poduzete sve radnje kako bi se ubuduće ovakve situacije minimalinizirale, odnosno potpuno otklonile.

Ujedno Vam skrećemo pozornost na slijedeće: smatra li korisnik da poštanska pošiljka nije uručena primatelju, da je uručena sa zakašnjenjem, da ugovorena usluga nije obavljena, tj. nije obavljena u cijelosti, ili da je naplaćen prevelik iznos poštarine, u roku od tri mjeseca (od dana predaje pošiljke Hrvatskoj pošti) možete pokrenuti potražni postupak. Popunjeni obrazac možete predati u svakom poštanskom uredu, faksirati ga na broj: +385 (0)1 4981 606, ili ga poslati na adresu elektroničke pošte: potrazni@posta.hr. Uz obrazac potrebno je predati i potvrdu slanju. Obrazac Potražnice dostupan je na linku http://www.posta.hr/pomo-i-informacije/reklamacije/unutarnji-br--promet/obrasci . Utvrdi li se potražnim postupkom odgovornost Hrvatske pošte korisnik ostvaruje pravo na naknadu štete.

Molimo primite naše isprike zbog neugodnosti i poteškoća proizašlih iz navedene situacije.

Nadamo se da ćete ubuduće biti u potpunosti zadovoljan korisnik naših usluga te Vas molimo da nam se za bilo kakvu eventualnu nepravilnost obratite kako bismo isto riješili međusobnom suradnjom.

U toj nadi srdačno Vas pozdravljamo.


S poštovanjem,

Martina Solgat
Sektor za korisnike

Hrvatska pošta d.d.
Jurišićeva 13
10000 Zagreb
telefon: 072 303 304
telefaks: +385 1 6626 889
E-mail: info@posta.hr
Website: www.posta.hr

Uglavnom problem je riješen za divno čudo u našoj državi, a i mogu reć da su gospođe koje rade iza telefona ljubazne i trude se da riješe problem.

 

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2353
kako ovo da razumjem?? sta da radim??

Nazovi i pitaj gdje ti je tvoj paket. To je tvoje i ti si to platio. Meni su x puta nešto razvlačili i onda sam počeo bit dosadan ko proljev i sve u lijepom razgovoru samo da se informiram gdje je paket i kad ću ga dobit i mogu reči da obrnuta psihologija itekako funkcionira, nemoj nikad zvučit na telefon kao da ti trebaš nešto od njih jer to je več tvoje, oni su dužni tebi isporučit/carinit/oporezovat već sve ovisno o vrijednosti paketa.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis