Skip to main content

Topic: dal vam dolaze paketi ?? (Read 780434 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.



Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2388
dali je imao netko ovaki slucaj- narucijo sam na hk eu skladiste djelove u visini 108 eura, platijo paypalom, skinuo mi pay pal novce sa racuna, a na hk eu skl stoji da je neplaceno, juce ujutro uplatijo, mozda stoji tako zbog praznika i produzenog vikenda. Poslao sam upit na hk i jos nisam dobijo odgovor
letim, al nikako da poletim

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2389
Imao sam takav slučaj.


Javio sam se na Livechat i tražili su me br. payal transakcije. Nakon što sam im poslao, riješili su za 35,8sec.



Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2392
Da se uključim u topic oko Kina-e, HPa i carinjenja. Unatrag  više godina "švercam" iz Kine kojekakve pizdarijice, manje više rangu 200njak kn, mali paketici(fejk gift nalje), nikad imao posla sa carinom, do 40dana dostava od narudžbe. Onda od prošle godine je to išlo na 60dana i više, pa malo pomalo si prefiriram ebay uk, nešto € više, ali tu je za tjedan dana bez problema sa carinom, sretan.

No onda mi nešto zapelo sa HK-a international, malecki paketić, ali 100€+. Mjesec dana do naše Croatia-e. Čekam kad će paket. Za 2 tjedna stiže poštar daje mi paket u ruke i traži neku lovu, malo se napravim glup, "kakvu lovu? pa nisi mi donio penziju pa da ti dajem kusur :). Nisam imao kod sebe novce, pa otiđem do poštanskog ureda po paket. Ova meni da moram platiti tolko i tolko. Rekoh ok, a može neki račun za to? I ona meni daje neki obični papir sa ukupnom cifrom. Malo iznerviran što sam prvi put carinjen, pitam da li mogu dobiti specifikaciju tih troškova? E kako mi je baba odbrusila, da što ja imam njih preispitivati (starija žena, tamo je još od socijalizma, misli da se bum plašil, jer je ona salutirala Titu).  Ja maksimalno uljudan zatražim još jednom troškove za koje me terete. I onda vidim stavke PDV, carinjenje, ležarina, troškovi transakcije love od HPa do Carine suma sumarum i trošak dostave paketa do kućne adresa. Malo se razljutim i pokušam baciti inat nek oni vrate paket natrag na carinu, pa ja otiđem tamo, njima platim bez ovih nebuloznih nameta. A ništ, počela mi tumačiti paragrafe, bacim lovu na sunce, preuzmem paket i fino pozdravim :).

Ukratko, prezirem HP :), pogotovo kada imaju posla sa carinom.


Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2394
Danijel u potpunosti te razumijem. Male ljude zezaju za svaku sitnicu, a pošta državna firma i njima nitko ništa ne može. Pa imamo neke propise kak treba račun izgledat, što sve treba sadržavat, pa fiskalizacija...

Pa kome je poštar ikad izdao račun, a svako malo traže da im neku uslugu platiš. Pa su izmislili one small packet, pa mu moraš platiti 4.50 Kn, naravno bez računa. A gdje je tu fiskalizacija? Plaćamo usluge koje niti sami neznamo što su. Isto kao i to što kažeš za carinu. Tak glupe usluge kaj si nemožeš zamislit, bitno da platiš, dale ne pitaj ništa. Meni je isto to zasmetalo što nemam specifikaciju računa, ali sam odustao, jer sam ja nepovoljnijem položaju ak im se kaj zamjerim ;)

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2395
Posta je jos dobra kakvi su FEDEX i ostali, prije koju godinu su poceli s forom da ti salju papir kojim ih opunomocujes da naprave carinjenje umjesto tebe, bez obzira kolika bila vrijednost paketa.
Nakon dosta natezanja oko jednog paketa ukljucio sam i drustvo za zastitu potrosaca, ispostavilo se na kraju cijele te price da oni nisu kurirska vec spediterska sluzba.

Zato kad posta donese paket, ne pitam, nego platim i najmanje zivaca potrosim :)

 

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2396
Jel vi svi potpisujete pakete sa tracking brojem kad vam postar donese?
Lp,
Alex

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2397
Jednom sam pitao poštara, pa mi je rekao da postoje 3 bazne kategorije:
- pismo - bez trackinga, mal vrijednost. Poštar donese i gotovo,
- preporučeno pismo/pošiljka - s trackingom, poštar donese i potpišeš jer trebaju kasnije upisat u sustav da si zaprimio. Ako te ne nađu, ostave žuti papirić,
- paket - veća pošiljka koju ili razvosi HPekspress ili dobiješ žuti papirić i s njim na poštu.


Tu su još DHL, GLS, FedEx i ostali, ali to su kurirske službe koje nemaju veze s poštom.
Multirotor FTW!