Skip to main content

Topic: dal vam dolaze paketi ?? (Read 780559 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2415
Evo i jos jedne zanimljivosti iz poste u NG. Upravo sam se vratio iz poste i izgleda po novom da se pocelo i ovakve stvari desavati. Pratio sam paket na IPS-u i odjednom vidim da sam uredno zaprimio paket danas. Pretpostavljo sam da je vjerovatno doslo do greske jer postara danas nisam ni vidio niti mi je papiric ostavljen, a uredno pise da mi je paket dostavljen i potpisan. Uglavno je ustanovljeno da mi je POSTAR KRIVOTVORIO POTPIS  >:( . Spomenuo sam im da se slucajno postar ne iznenadi ako mu uskoro stigne krivicna prijava zbog krivotvorenja podatka.

Eto kod nas u HR stalno neki festivali... :(
 

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2416
Da nije žalosno bilo bi smiješno :'(
Meni je jedan paket šetao po Osijeku tjedan dana, nije mi shvatljivo da ako se već zabunio onaj što sortira pakete, kako nije onaj što nosi vidio da je adresa Đakovo???
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2417
Evo i jos jedne zanimljivosti iz poste u NG. Upravo sam se vratio iz poste i izgleda po novom da se pocelo i ovakve stvari desavati. Pratio sam paket na IPS-u i odjednom vidim da sam uredno zaprimio paket danas. Pretpostavljo sam da je vjerovatno doslo do greske jer postara danas nisam ni vidio niti mi je papiric ostavljen, a uredno pise da mi je paket dostavljen i potpisan. Uglavno je ustanovljeno da mi je POSTAR KRIVOTVORIO POTPIS  >:( . Spomenuo sam im da se slucajno postar ne iznenadi ako mu uskoro stigne krivicna prijava zbog krivotvorenja podatka.

Eto kod nas u HR stalno neki festivali... :(
 


A valjda se poštaru nije dalo pisati obavijest, pa je sam potpisao. Nije dobro. Ja sam se upoznao sa svakim poštarom (stalno se mijenjaju) i zamolio da mi ostave malo sandučić otovren ako ima pošte. Ima ljudi koji hoće pomoći,... no ima ih svakavkih.

LP,
milan
---

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2418
Moj se poštar mene boji. Svaki tjedan mi dolaze neke sitnice sa ebay-a pa mu više dosadilo nosit meni poštu  :D

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2419
Koji se vrag sada događa sa našom carinom? Opet su počeli nešto izvoditi:

2015-07-15 11:22CROATIA, 10805 Zagreb CUV, Record item customs information, Retention reason : Invoice missing
2015-07-13 08:20CROATIA, 10805 Zagreb CUV, Receive item at location
2015-07-13 08:20CROATIA, 10805 Zagreb CUV, Send item to customs (Inb)
2015-07-10 19:29CROATIA, ZAGREB 10003, Send items to customs1 (Inb)
2015-07-10 16:04CROATIA, ZAGREB 10003, Receive item at office of exchange (Inb)
2015-07-08 17:00SWEDEN, MALMO UTRIKES, TULL, Send item abroad (EDI-received)
2015-07-07 14:09SWEDEN, Insert item into bag

To je poruka bila za "destination country", a ovo za "origin country":

2015-07-15 11:22The shipment item has been stopped during transport, The item is now at customs abroad for determination of any customs duty payable.
2015-07-15 11:22CROATIA, The item is now at customs abroad for determination of any customs duty payable.
2015-07-10 19:29CROATIA, The item is now at customs abroad for determination of any customs duty payable.
2015-07-10 16:04CROATIA, The item has arrived at the international terminal in the destination country for sorting
2015-07-07 14:09MALMO UTR/MMAH,Sverige, The item has been dispatched from Direct Link's international terminal for onward transport to the country of destination
2015-06-26 15:34Direct Link, PostNord Receiving HUB, Item received for processing

Dakle,  koliko vidim opet im nedostaje račun?! Dok je carina bila u Osijeku, stalno sam dobivao pismo da nedostaje račun za kupljenu robu, a to pismo sam morao onda platiti 10 kuna (bilo onda, pitanje koliko je sad). Sad to isto radi Zagreb. Dakle, već sam poludio čekajući na quad kojeg sam izgubio na aeromitingu u Osijeku, a sad moram čekati naše papirologe.

Dali netko od vas ima sličnih iskustava sa carinom i Banggood igračkama? Do sada je BG uredno dostavljao račun na pakiranju, ne vjerujem da je ovaj puta neka iznimka.

LP,
milan
---

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2420
Ne bih znao meni sve doslo uredno bez carine!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2421
Meni ovdje nešto nije jasno: nije li paket iz Švedske? Tj. koliko mi se čini Švedska je u Eu pa otpada plaćanje carine .
Damir

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2422
Meni ovdje nešto nije jasno: nije li paket iz Švedske? Tj. koliko mi se čini Švedska je u Eu pa otpada plaćanje carine .
Damir

Ima jedna blesava stvar kod BG - nikad ne znam iz kojeg skladišta to šalju. Vidio sam da piše švedska, ali nisam baš siguran da je išlo iz švedske. Skoro 20 dana je tamo stojalo, a tek se nedavno stvar počela 'gibati' i odma stala u ZG. Joj, možda sam ja tu zeznuo stvar... sad znam zašto postoji opcija "remove Banggood logo" pri plaćanju narudžbe. Na taj način se 'sakriva' zemlja podrietla. Ajme... A mogao sam to odavno dobiti. Koji sam ja kreten...

LP,
milan
---

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2423
Ja mislim da to skladište u Švedskoj uopće ne postoji. Oni to samo prepakiravaju tamo. Ja sam čekao dva tjedna samo da paket napusti Švedsku. Danas sam dobio paket, a prije mjesec dana naručio.

 

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2424
Išlo je švedskom poštom, iz kine naravno (banggood ima samo kinesko i UK skladište), ali nisu ovi na carini blesavi da nisu provjerili zemlju poprijekla. Meni je jedan eachine mali za poklon isto jučer došao sa banggooda švedskom poštom, ja sam imao sreće, bez carine.


Ništa ti sakrivanje banggood logo nebi posebno pomogle, kako te zapadne kad ai tko na carini primi tvoj paket u ruke.


A od kuda ti to da je banggood do sada stavljao račune u pakete??? Sa BG sam do sada kupio jedno 15-ak paketa krou zdanje 2-3 godine, i nikad nisu priložili račun, a carinska deklaracija naljepljena na paket iz vana je najčešće smijeh od cijene...

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2425
Ja mislim da to skladište u Švedskoj uopće ne postoji. Oni to samo prepakiravaju tamo. Ja sam čekao dva tjedna samo da paket napusti Švedsku. Danas sam dobio paket, a prije mjesec dana naručio.

Moguće je da je to fiktivna 'poslovnica', odnosno skladište. Znalo je isto tako doći iz kine, a adresa za povrat u slučaju neuspjele dostave je negdje u švicarskoj. No, na paketu piše (danas primljeno, prijatelj kupio preko mog accounta): "If undeliverable return to: Dept 0021-H08, PO Box 4231, SE-202 26 Malmo, Sweden."

Na paketu svejedno nema BG logo, ali malo dolje piše: "Customs Declaration, May be opened officially, CN22". Hmmm... ovo CN22 je vjerojatno oznaka zemlje iz koje dolazi. Sve je jasno.

LP,
milan
---


Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2426
Išlo je švedskom poštom, iz kine naravno (banggood ima samo kinesko i UK skladište), ali nisu ovi na carini blesavi da nisu provjerili zemlju poprijekla. Meni je jedan eachine mali za poklon isto jučer došao sa banggooda švedskom poštom, ja sam imao sreće, bez carine.

Ništa ti sakrivanje banggood logo nebi posebno pomogle, kako te zapadne kad ai tko na carini primi tvoj paket u ruke.

A od kuda ti to da je banggood do sada stavljao račune u pakete??? Sa BG sam do sada kupio jedno 15-ak paketa krou zdanje 2-3 godine, i nikad nisu priložili račun, a carinska deklaracija naljepljena na paket iz vana je najčešće smijeh od cijene...

A ne znam za račune, nisam ni gledao. U pravu si što se tiče carinske deklaracije, cijena je barem 1/4 onoga što je plaćeno. Ma dobro, kako bude. Ako budem morao platiti carinu, neka bude. Ja tu ništa ne mogu.

LP,
milan
---

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2427
Pozz. Jel ko ima informaciju kako se ili ne Carine paketi koji su kupljeni preko bodova na hobbykingu?
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2428
Pozz. Jel ko ima informaciju kako se ili ne Carine paketi koji su kupljeni preko bodova na hobbykingu?

Evo ovako; Carine više nema, samo 25% PDV-a. Na bodove, čvoke, šamare, prave novce - sve isto, ako prelazi 170 kuna, ide pederve. Nekidan razgovarao sa carinom u ZG i tip mi je lijepo sve objasnio: neke pakete puste, iako je takozvana carinska deklaracija koju kinez napiše krajnje sumnjiva. Oni to već odavno znaju, ali isto tako gledaju tko koliko kupujue, sve imaju u kompjuteru.

I opet puštaju manje pakete. Ja sam napravio kardinalnu grešku kad sam naručio 3x H8, da bi na BG dobio popust od 0.5 dolara, a platio PDV + neke troškove u iznosu od 107.40 kuna. Bolje da sam svaki drugi dan kupio jedan, ne bi dobio te takozvane popuste, a prošao bi bez ikakvog dopunskog troška.

Pa čak i da mi svaki drugi naplate, opet bolje nego ovakva glupa greška. Sad je gotovo, ne mogu vratiti vrijeme unazad. U međuvremenu sam naručio 4x motor, 4x ESC, Mobius i još dosta toga za nekih 204 dolara - sad se pitam koliko ću pljunuti za PDV i koliko dugo će čekati na carini.

Na ponovni poziv carinskoj upravi par dana kasnije, tip mi je rekao da je moj paket 'poguran preko veze', tj. da će ići ranije, jer trenutno imaju veliku gužvu. Ljetni popusti, a u međuvremenu dolar narastao.

Nebudite lijeni (!) pogledajte tečaj, spremite u bookmark: http://www.hnb.hr/tecajn/htecajn.htm

Onaj kranje desno, plus par posto kod svake transakcije kuna -> dolar (a moguće i dolar -> yuen).

Dakle, od sada pa nadalje pametno.

LP,
milan
---

EDIT: Razlog zašto sam toliko robe odjednom naručio preko BG je takozvana 'brza dostava', nekih 27.70 dolara. Sedam dana su me vozali vamo-tamo, nemaju ESC, ja pošaljem e-mail sa objašnjenjem ako imaju jači neka zamjene, Svaki e-mail je čekao otprilike 24 sata na odgovor. Onda sam popi*dio, da prostite, i tražio 'live' razgovor. Sve riješio u 5 minuta. Dakle, ta brza dostava je trebala biti u roku 3-7 dana. No, tih 7 dana + pitaj vraga koliko će stojati na carini, a da ne kažem koliko će me oderati...

EDIT2: U slučaju da vam se zalomi pismo od carinske uprave u kojem mole da im pošaljete račun za kupljenu robu, to napravite putem e-maila na 10004.zagreb@posta.hr sa šifrom predmeta u opisu e-maila, nešto kao PCP 1234/12. Na BG, u desnom kutu kod nakon 'My orders -> View' imate za download PDF file, koji onda šaljete u privitku na gorespomenuti e-mail pošte carinjenja.

[attach=1]

Robot će vam odmah odgovoriti da je poruka zaprimljena. Provjera stanja oko te procedure je moguća na sljedeće brojeve telefona (samo se dugo čeka - ili je zauzeto ili odzvoni do kraja): 01 4981 622 ili 01 4981 625. Dakle, umjesto ispunjavanja tog poziva, slanja poštom, čekanja da to stigne nazad u ZG, ovo je daleko brže. Isto tako, ne vole da ih se zove, dakle to samo u krajnjoj nuždi ako negdje zapne.

BTW, evo, kako sam i očekivao - stigla mi je poruka na SMS od DHL-a da imam još jedan paket, gdje traže moje podatke poradi carinske obrade... krasno...  :-X



Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2429
Sranj*ma nikad kraja. Upravo dobio SMS od DHL-a o toj krasnoj brzoj dostavi, trebam dostaviti hrpu dokumenata, između ostalog i EORI broj, za koji sada moram ići u Osijek osobno da bi zatražio taj broj.

Troškovi carinske obrade su 100 kuna,  + 25% PDV na iznos robe + tko zna što ako se radi o robi koja nije elektronika (što god to značilo, recimo propeleri...).

Što sada? Pa ovaj DIY quad će me koštati k'o svetog petra kajgana. Ako opet padnem u depresiju (što je vrlo vjerojatno), reći ću im da to lijepo vrate na Banggood, pa kako bude. A mislim da ću se i ja povući iz hobija, kako je 'modernwarfare' napravio. Previše mi je sra*ja u kratkom periodu.

LP,
milan
---