Skip to main content

Topic: Ahhhh, bad luck ili? (Read 2577 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ahhhh, bad luck ili?

Mam problem, tj, sad sam ziher da ga imam...motor je 2836 1000kv sa HK, preporucena elisa tamo je EP 10X5, ja uzeo 10X5 APC Sport, ekipa preporuca 30A regler, ja stavio 40A hobbywing...naravno, posto mi ne pase motor ovakav kakav dođe, okrenuo sam osovinu da bude kao svaki drugi outrunner...već kad sam razdvojio rotor od statora bilo je vidljivo da lageri nisu pričvrščeni za stator...no, i tako isprobali smo to, radilo je do nekih 90% gasa, izmjerio sam nesto manje od 290W i 31A i onda je sve stalo, zakrcilo se, scvikalo, onaj divlji zvuk...rastavili motor, zaljepili lagere na stator, pošarafili osovinu i opet na test, a rezultate prilazem u videu:

Damn.. :/

prvi pokusaj ( snimljen na travi) nakon sto je motor zakocio (na 70% gasa) regler je pustao "beep" svake 3 sekunde...prvi snimak na stolu, tih beepova vise nije bilo, a zadnji snimak s videa sam po sebi govori sto se desilo, motor je radio tu jednu minutu i nest sitno, nakon sto je stao motor, probali smo jos jenom i tu je dosao magic smoke iz reglera i kraj price...a sto je s motorom neznam, nebih zelio unistit jos jedan regler (Kojeg ni nemam trenutno)...  :-[ :-[

lp,
Marko

Odg: Ahhhh, bad luck ili?

Reply #1
Ja sam skurio taj jedan Hobbywing Fentium (FlyFun) kak se već zove na heliju, totalni drek od reglera. Platinum je dobar, pogotovo HV, ali ovi su zadnje smeće
MAK Zapad

Odg: Ahhhh, bad luck ili?

Reply #2
Citam komentare na HK u vezi toga motora i svi ga hvale do neba, ljudima radi na 10x5 APC proprovima i lete s 30A reglerima!! Ja sam imao dva takva hobbywinga i stvarno sam bio zadovoljan s njima, al i dalje mi nije jasno zasto motor ne radi kak spada...kad bi mogao dešifrirati sve te tonove, pogotovo nakon 2. pokusaja u videu...ako je motor ok mozda bi uzeo jos jedan regler, ali ako je i on krepao, odustajem od ovog projekta (ekstra 300, 1.1m) definitvno  ::)

lp,
Marko

Odg: Ahhhh, bad luck ili?

Reply #3
Prvo sam pročitao ovdje (hrpa slučajeva):
http://helifreak.com/showthread.php?t=368256

A onda je i moj izgorio (spori_lori svjedok - mislio je da sam skurio lamelu na autu  :D )
ESC je ćesme

Meni je motor na Extri 260 zacukavao (3536 900 kv, 13×5 prop), stavio 50A Castle Creations i radilo beba. Isto tak na heliju. Sve iznad 25-30A ovaj od "40A" nemre progutat
MAK Zapad

Odg: Ahhhh, bad luck ili?

Reply #4
Neznam stvarno..inace, meni se od pocetka cini da motor ima neki cudan zvuk, mozda je od nosaca i vribracija..neznam, malo sam razocaran  :-[

lp,
Marko

Odg: Ahhhh, bad luck ili?

Reply #5
Neznam stvarno..inace, meni se od pocetka cini da motor ima neki cudan zvuk, mozda je od nosaca i vribracija..neznam, malo sam razocaran  :-[

lp,
Marko

Ma ako je imao loš zvuk od početka onda je loš motor od poćetka, navoji možda negdje isprekidani ili magneti zezaju ili što god.

Do sada na avionu nisam doživio da motor tako zabrejka zbog reglera.


Imao sam ja 3 motora ako se sjećam Turnigy 28-30 1050KV ili tako nešto.
do 18A s 10x5 propom oko 700 grama , motor oko55grama, nemogu naći sada link, super motor, no drugi koji je došao, baš to imao je čudan zvuk i ja vozi!!!

I u letu napravi beep beep, stane, počne stal, proradi, ide dalje radi, čudan zvuk, sletim, isnpekcija, radi na zemlji, poletim čim došlo opterećenje, beep beep, ko ptica trkačica i ode.

Došao doma stavio novi motor i taj isti još i dalje radi na istom modelu uz 25A plush Turnigy i sve pet.

Amperi nisu išli preko 15A.