Skip to main content

Topic: moje leteće cigle  (Read 8974 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: moje leteće cigle

Reply #15
Tak nekak bu to zgledalo :)
[attach=1]
Ukopavanje letvice koja mozda i pomogne :)
[attach=2]

Odg: moje leteće cigle

Reply #16
Super izgleda za sad, sretno s gradnjom. :D
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: moje leteće cigle

Reply #17
Bušenje rupa za pante....
[attach=1]

ukopavanje hornova....
[attach=2]

ukopani servaci....
[attach=3]


Odg: moje leteće cigle

Reply #18
Pošto je letvica ravna a krilo nije iste debljine na krajevima i sredini imao sam rupu koju sam popunio sa "klinom" stiropora i naravno zaljepio....
[attach=1]

oblačenje u selotejp.....

[attach=3]
[attach=4]
[attach=5]

Odg: moje leteće cigle

Reply #19
izmišljanje motormounta i ukruta jer sam po netu vidio dosta slika sa puknutim repom taman iza krila.....
[attach=1]
[attach=2]

Odg: moje leteće cigle

Reply #20
E a sada pitanje. Imam problem sa ljepljenjem. Pošto su krila u salotejpu a trup je od stirodura.....
Probao sam ljepiti tu kombinaciju sa pu max ali sa salotejpa malo drzi i onda pukne spoj ljepila i salotejpa ko da nije bilo ni zaljepljeno. Na pu max pise da nije za plastike ovakve onakve.....

Koje ljepilo dobro drži za salotejp i stirodur ??

Ili da pobrusim salotejp na tom mjestu tj da ga zmatiram samo, jer ga nebi htio prekidat da zadrzi funkciju ukrute krila ?

Odg: moje leteće cigle

Reply #21
jel ovo Edge 540 ili se varam? ja isto slazem taki :D

spoj stirodur-selotejp bi ja zaljepio nekim "bijelim" ljepilom tipa Drvofix, tiskarska ljepila i sve ovo s cim se inace ljepi stiropor a nije Pumax :)
Naravno, bolje bi bilo da makneš taj selotejp i zaljepiš direkt.

Odg: moje leteće cigle

Reply #22
Možeš kupit samoljepljivu foliju u narodnim novinama. Ili ono ljepilo u spreju za selotejp.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: moje leteće cigle

Reply #23
Koji motor stavljas gore? Mislim da je ovo 850 grama malo ambiciozno...sve racunice zavrse oko kile sa ovim modelom (koliko ja znam naravno)

Baš tražim koji bi motor stavio a da ne moram kupovat preskupi ESC...htio bi bar kilu i pola potiska pa da se mogu zabavljat :D

Odg: moje leteće cigle

Reply #24
Je edge je. al smanjen da bude 90 raspon pa se nadam .jer nemam bas puno lufta do 1200g ili u krajnjem slucaju manje batke 3s 1000 ,i 100g ustede :)
inace koristim uhu twist&glue al se nisam sjetio probat u ovoj situaciji..

Motor je foxy :  http://www.puffinmodels.com/product.php?prod=2106

Odg: moje leteće cigle

Reply #25
Ja radim punih 1157mm ili koliko je već.
Ovakav sličan motor će biti, oko 1,5kg potiska.

Jel dosta to za sigurni 3D? Da se mogu izvuć iz hovera nabrzinu i slično?

Odg: moje leteće cigle

Reply #26
Ja ti iskreno neznam, to mi je prvi 3d. Trebalo bi biti. Zato mi i je plafon 850g ili rezem dolje redom :)

Odg: moje leteće cigle

Reply #27
Niš požuri onda da vidimo kak leti :D hehehe

sretno! lijepo ti ide!

Odg: moje leteće cigle

Reply #28
Bude se pričekalo da sunce malo zagrije, malo je mokro jos na livadama :)

I danas se radilo. Kombinirao se nosač za trap i pojačanja kod motora.
Sve u balzi osim ploče motora i trapa...

[attach=1]
[attach=2]
[attach=3]


Odg: moje leteće cigle

Reply #29
Pozdrav i pohvala za gradnju!!!  ;)
Ja sam ih napravio već a i desetak od 1200mm po planovima sa RCgroupsa, i svaki je bio bolji i imao više letova, ali nikako nisam uspio biti ispod 950g čak i bez presvlačenja tako da će ti možda biti pretežak za 90cm raspona.
Letjet će sigurno ali što je model manji to je živčaniji, isprobao ja na svojim greškama. Sad prelazim na veći raspon od 1400mm i to opet EDGE jer mi se svidio od početka i kad ga lijepo posložiš leti super.
Ja sam koristio izrezani stirodur na nekih 12mm i samo koristio šper za motor i kotače prišarafiti i nikad se nije raspao u zraku nego zbog sile teže ( zakucavanja u zemlju)  :D  :D  :D, tako da sa svim tim drvom si ga otežao po meni bespotrebno, ali možda ti traje duže nego moji prvi EDGE.

LP i nastavi tako.