Skip to main content

Topic: pitanje u vezi vruceg ljepila (Read 9046 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pitanje u vezi vruceg ljepila

cao flaj frikovci

dali ono vruce ljepilo patafix (onaj pistolj i one patrone)

dali to topi stiropor? tj epp pjenu

Odg: pitanje u vezi vruceg ljepila

Reply #1
ovisno koji pištolj imaš.
Ja sam hrpu deprona lijepio s tim, ali moraš paziti na toplinu. Ili radiš nekim posredstvom, znači s pištolja na neku špahtlicu, da se malo smanji temperatura ili nabaviš pištolj s regulacijom topline.

Uglavnom svaki će istopiti malo, ako ne i jako, ako ne napraviš jednu od dvije navedene stvari gore.


Odg: pitanje u vezi vruceg ljepila

Reply #2
ok cu probat malo stavit pa vidjet ako ne topi super ako da onda koa sto si rekao
thx

Odg: pitanje u vezi vruceg ljepila

Reply #3
Ja imam low heat pistolj koji ne tipi stiropor i savrseno je ljepilo,a susi se gotovo trenutno

Odg: pitanje u vezi vruceg ljepila

Reply #4
PA DAJ NEKI LINK ILI DI SI GA KUPIO DA LJUDI ZNAJU ......

Odg: pitanje u vezi vruceg ljepila

Reply #5
ja imam normalan pistolj pattexov i topi jako malo, kad se radi sa tim ljpilom na stiroporu i depronu treba ga koristiti jako malo jer je i tako spoj jaci od stiropora pa se oko cvrstoce ne treba brinuti, a ako se nanosi puno onda dodaje tezinu i topi materijal...

mig kojeg trenutno slazem je ljepljen iskljucivo sa vrucim ljepilom.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: pitanje u vezi vruceg ljepila

Reply #6
Ovak,kupi bilo koji pištolj,pa kad zagrije ljepilo da izlazi van,jednostavno ga isključi iz struje i ljepi do kad ide van pa opet ispočetka! Bar ja tak radim i uopče ne topi niti malo! :D
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: pitanje u vezi vruceg ljepila

Reply #7
Ovak,kupi bilo koji pištolj,pa kad zagrije ljepilo da izlazi van,jednostavno ga isključi iz struje i ljepi do kad ide van pa opet ispočetka! Bar ja tak radim i uopče ne topi niti malo! :D

Tako i ja, pistolj iz Lidla i jedan pistolj iz Chipoteke.

Odg: pitanje u vezi vruceg ljepila

Reply #8
hvala na odgovorima

evo uzeo onaj 70kn patex pistolj dobio 6 patrona i zalijepio
nista se nije otopilo i zadovoljan sam jako cvrsto bude kad se osusi

Odg: pitanje u vezi vruceg ljepila

Reply #9
evo ovako pistolj sam kupio u baumaksu i zove se lowheat glue gun.Patrone koje sam si kupio su drugacije od ovih jako vrucih tj.tamno bijele su i kostaju 100kn 2kg.Ako si vec kupio pistolj i zadovoljan si tj. ne topi ti stiropor onda super.Uglavnom zelim reci da ovo low heat ljepilo je 5 puta bolje od vruceg iz razloga sto si nemres skurit prste prilikom ljepljenja,a to je cest slucaj posto ljepilo curi i na kraju krajeva brzo se susi (hladi) dovoljno je malo puhati po ljepljenom spoju....

Odg: pitanje u vezi vruceg ljepila

Reply #10
2 zokizo: ma možeš i običan pištolj ištekati iz stuje pa ići ljepiti, padne malo temp a ljepilo je i dalje vrlo tekuće...
              ali kako si i skužio, ni na full temp. ne otapa stiropor, drugo da sada guraš onaj metalni dio 'pištolja' na silu u materijal, možda bi se i počelo nešto topiti, ali tako ne radiš  :)

2 hrenovka: a kako se ponaša po ljeti na modelu to low heat ljepilo?
da ne bi završilo ko ona priča o Ikarusu i low heat vosku  :-\


Odg: pitanje u vezi vruceg ljepila

Reply #11
po ljeti odlicno nema gubitka svojstava i dalje je kruto...