Skip to main content

Topic: Dali Bog stari ??? (Read 2972 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dali Bog stari ???

zašto na slikama Boga uvijek prikazuju kao stariju osobu na što nas asociraju duga kosa i brada  .... 


a kad smo ga več tako opisali , dali On stari ?
dx9-xd8-gobac630

Odg: Dali Bog stari ???

Reply #1
Da, taj opis je služio za plašenje ljudi. Starost=mudrost, da su ga prikazali ko malog dečeca, ko bi ga se bojao.
Naravno to je svedeno na ljudski oblik da nam bude bliži i razumljiviji
Tak da starenje nema smisla, ak je vječno takav, onda je i vječno star

Odg: Dali Bog stari ???

Reply #2
Ja bi reka da ga svi tako crtaju/prikazuju/glume radi neke očinske figure..Da je star,mudar,iskusan..
Ko da tražiš neki savjet za npr kupovinu auta; da te u salonu dočeka mulac od 20 godina i dijeli ti prijedloge oko kupovine auta za familiju...Sigurno bi drža da starija osoba/mudrija/odraslija ima veći kredibilitet
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Dali Bog stari ???

Reply #3
Dakle definirali ste da postoji :D



Odg: Dali Bog stari ???

Reply #6
A koje su to slike boga, šta nije bog uvijek prikazan ko neka materija, voda svijetlo itd. sumnjam da igdje u religiji prikazuju boga ko čovjeka..


Odg: Dali Bog stari ???

Reply #8
Nokia i Michelangelo...  ugl to su neke vizije umjetnika, nisam neki vjernik pa da se kužim u to ali koliko znam boga se nikad nije prikazivalo slikom, on je neka imaginarna veličina... ugl.. od kud ova tema na friku  :D

Odg: Dali Bog stari ???

Reply #9
E ja sam izgleda glup ne kuzim ovo sa nokiom, ma tema je bas super i da ja mislim da to nesto stari

Poslano sa mog SM-T211 koristeći Tapatalk

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Dali Bog stari ???

Reply #10
ajmo prosiriti temu  ....


anđeli su uvijek prikazani kao barokno punašna dječica , ili u cvijetu mladosti ...
dx9-xd8-gobac630

Odg: Dali Bog stari ???

Reply #11
E ja sam izgleda glup ne kuzim ovo sa nokiom, ma tema je bas super i da ja mislim da to nesto stari

Poslano sa mog SM-T211 koristeći Tapatalk
Nokia je "parafrazirala" jedan popularan detalj sa te čuvene Michelangelove slike