Skip to main content

Topic: DJI NAZA gimbal problem (Read 2611 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DJI NAZA gimbal problem

Pozdrav svima
Problem je u tome da kad naginjem hexu lijevo desno,naginje se i gimbal na istu stranu.Stanica je DX6.Ima tko kakvu ideju u cemu je problem.

Odg: DJI NAZA gimbal problem

Reply #1
Znači naginje se na istu stranu kao i hexa umjesto da kontrira nagib, pa to je bar jednostavno spoji nazu na assistant i odi na gimbal te klikni na REV Roll osi, usnimi i to je to ili se još malo poigraj sa gainovima na osima da ga dobiješ da je što bolje kamera drži poziciju tj usmjerenost.  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI NAZA gimbal problem

Reply #2
Ne,na assistantu gimbal radi ok.Jedino u letu reagira na palicu lijevo-desno

Odg: DJI NAZA gimbal problem

Reply #3
jel imaš kontrolu nad kamerom putem nekog RC kanala?
da ti nije mix upaljen na stanici pa umixava palicu s tim kanalom?
(ili u nazi u softveru, pošto ona ima neke kanale koji se mogu dodijeliti gainovima i slično... pa je možda neki dodijeljen gimbalu?)

izgleda da su napravili upgrade u DJIu i za male gimbale,
maknuli četkice iz serva i bolje im radi   :D  ;D
Code: [Select]
http://www.flyfreak.net/multirotor/zenmuse-od-50-dolara-!!!!/msg105995/#msg105995

Odg: DJI NAZA gimbal problem

Reply #4
Nemam dodatne kontrole preko stanice,gimbal je spojen na svoje izlaze na NAZI

Odg: DJI NAZA gimbal problem

Reply #5
opatiac,

uopće se s tim ne opterećuj...gimbal jednostavno na radi dobro preko naze ...imao pa znam....naza je odlična za stabilizaciju multija ali ne i gimbala...

no, to sada više nije niti važno...novi superiorni gimbali su tu i imaju vlastiti kontroler ...

dakle problem riješen... ;)


lp
Toni

Odg: DJI NAZA gimbal problem

Reply #6
Je,moramo još malo pricekat Jazavca

Odg: DJI NAZA gimbal problem

Reply #7
Kad je nagneš lijevo, gimball isto ide lijevo ?

Pa stavi reverse (ili kako se već zove opcija) i problem riješen.

Odg: DJI NAZA gimbal problem

Reply #8
opatiac,

uopće se s tim ne opterećuj...gimbal jednostavno na radi dobro preko naze ...imao pa znam....naza je odlična za stabilizaciju multija ali ne i gimbala...

no, to sada više nije niti važno...novi superiorni gimbali su tu i imaju vlastiti kontroler ...

dakle problem riješen... ;)


lp
Toni

Koji si uzeo ?

Odg: DJI NAZA gimbal problem

Reply #9
Kad gurnem palicu lijevo i gimbal reagira na tu stranu

Odg: DJI NAZA gimbal problem

Reply #10
opatiac,

uopće se s tim ne opterećuj...gimbal jednostavno na radi dobro preko naze ...imao pa znam....naza je odlična za stabilizaciju multija ali ne i gimbala...

no, to sada više nije niti važno...novi superiorni gimbali su tu i imaju vlastiti kontroler ...

dakle problem riješen... ;)


lp
Toni

Koji si uzeo ?

imao sam jedan mali jakubov gimbal...radio je solidno na multiwiju ....inače je kod naze bio problem s kontrolom gimbala ...ne znam da li su to u međuvremenu rješili ali to mi sada nije niti bitno...stiglo je novo doba, novi koncept nešto što konačno raditi kako treba...još malo pa će tako raditi i za velike dslr i to je onda to....alexov kontroler je već kupljen.... ;)

lp
Toni

 

Odg: DJI NAZA gimbal problem

Reply #11
jesi rijesio problem s gimbalom.... ja vi stavio na svoju nazu... pa me zanima jel ima rjesenje ?