Skip to main content

Topic: Racing quad - Team Hrvatska (Read 1036101 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3060
Prvo vidim da imamo slican setup, ali jedina razlika je sto ti pretpostavljam imas simonk na afro, a ja sam stavio blheli. E sad nije ni to neka bitna razlika jedino sto na blheliju imam puno veci raspon igranja sa PIDovima. Samo podesavanje pidovima jako ovisi koji ces looptime staviti u CLI. Za tvoje sa simonk moj savjet 2500 i ne ici ispod toga. Ja sam npr stavio 1800 i tako mi nekako radi najbolje. To je refresh rate izmedju kontrolera i reglera. Ja sam si slozio 3 profila koja trenutno koristim , 1,3 i 5 ili harakiri. E sad svaki se drukcije podesava, bas se moras igrat. Uglavnom rc rate znaci koliko ces inputa sa sticka prenijeti na quad, sto je manji to blaze radi i obrnuto. Evo bar fotki kako sam ja sebi podesio

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3061
Stavi yaw rate u PID podesavanjima na 0.9 , naravno ako koristis pid controller 0
Možeš malo da pojasniš ako znaš te PID-ove odnosno štta konkretno znače i kako idu vrednosti...
Koristim pid controler 0 tj. multiwii old.
DA li je možda bolje da nekako smestim harakiri ili neki drugi ako postoji mogućnst?

Prijatelju,to je čitava nauka i umjetnost oko podešavanja. Tako da se ne može lako objasniti pisanjem ovako na forumu. Evo pogledaj ovaj klip,on je dobar uvod i fino je ojašnjeno kako šta radi. Ali s tim da moraš biti dooooobar letač,jer ništa ti ova podešavanja ne vrijede ako ih radiš iz ATTITUDE ili SELF LEVEL moda,ili kako ih ko već zove. Znači da bi ti sva ta podešavanja uspjela i valjala,onda se trebaju raditi iz RATE,tj.MANUAL moda. A da bi to radio iz tih modovamveć se podrazumjeva da si iskusan letač. Pa tek kad se dobiju dobri rezultati ponašanja u tim modovima,tek se onda sređuju SELF LEVEL,tj.ATTITUDE mode.

http://www.youtube.com/watch?v=LtocGBngSrA
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3062
Hvala svima na odgovorima pokušaću sam da se malo edukujem u toj oblasti

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3063
Pitao bih samo ovo još.
Ako imam stanicu sa dual rate and expo funkcijama rc rte mi ne treba zar ne.
Takođe kod profila da li je potrebno za svaki profil naći odogovarajući firmware ili je dovoljno samo izabrati profil pa podesiti ručno pid-ove?

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3064
Pitao bih samo ovo još.
Ako imam stanicu sa dual rate and expo funkcijama rc rte mi ne treba zar ne.
Takođe kod profila da li je potrebno za svaki profil naći odogovarajući firmware ili je dovoljno samo izabrati profil pa podesiti ručno pid-ove?
i takođe igrao sam se sa filesafe opcijom i pošto mi je trottle raspona od 100 do 1850 kada u filesafe polje stavim 1500 što je po mom mišljenju dovoljno za hover on samo padne kao klada i na zemlji vrti propelere ali nema šanse da poleti ili kako već.
Zan li neko u čemu je kvaka?
Bojim se da stavm veći broj da ne bi kada isključim stanicu bio neki bag pa quad ode nebu pod oblake...

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3065
Po meni ti je bolje da se ugase motori, jer ovako ionako ako ostavis malo gasa opet ce pasti ko klada jer nece imati inputa ni od pitcha ni od rolla, a onda dolazi veselje kad padne. Motori se dalje vrte po zemlji , ako zaglave izgori regler, mozda i baterija. Bolje nek se ugasi i padne i to je to. Vjeruj mi da vidis kako sam ja svog zabijao, ne razumijem kako mu nije nista, samo mijenjam propelere

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3066
Isprike za skok s teme.


Jel moze ici gps module na cc3d plocicu?

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3067
Ne, samo na Openpilot Revolution

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3068
Ma znam propeleri su i onako potrošna roba.
ZA reglere si u  pravu. A to kako se zabijao imao sam prilike više puta da vidim.
Jednom mi se odlemio spoj na regleru od jednog motora da vidiš kako je roknuo direktno na beton na nekom igralištu sa sve gopro.
Naravno od svega su se samo propeleri izlomili.
Pre ovog setapa sam imao sunnskay motore one 2204s koji su đubre neviđeno.
Zbog jako tankih veza između osovine koja drži propeler i onog oboda koji drži magnete mali udarac sa strane i možeš motor da baciš.
Ovi baby best V2 su fenomenalni motori takođe preporučujem i one DIY i oni nisu loši ali ovi koje ja imam potpisuje da su jako jako dobri za te novce.
NAravno prilikom onog kobnog pada leteo sam na igralištu koje je skoro napušteno i koje ima neku poljanu ipred tako da nikoga nije bilo u blizini.
Inače nemam nameru da letim po naseljenom mestu jer sam video kako i zbog čega padaju ove sprave pa ne daj bože da nekome padne na auto ili glavu..
Nego brate odeš na livadu u prirodu, postaviš par markera, prepreka i ako je tu još neko društvo sa istim spravama eto zabave do neba i adrenalina na maksimumu.
Danas sam proverio quad i leti skroz ok tj yaw osa  je odlična sada. Hvala na savetima i možda se nekada i vidimo na letenju ako se održi neki veliki skup u Slavoniji na primer jer sam ja iz Sremske Mitrovice pa mi je to skoro blizu.


Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3069
Haha, a vidis nas par imamo bas te sunnysky i nemogu ti opisati kakva su to izivljavanja nad tim motorima, ja sam uspio slomiti tiger motor ali ovo ne. Mislim ne pricam da sam padao, to je nista, nego sam direktno sa motorom pokupio drvo u dobroj brzini. I to ne jednom. E sad sto moze biti, ima fake verzija motora, popularno nazvani funnysky, mozda si te imao. Moji su sa Dronemattersa.  te tvoje nisam probao, vjerujem da su ok. Nema problema ako nesto zapne pitaj. Sto se tice meeta , u to bi bilo mrak

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3070
Pa vidi piše lepo sunnsky 2204s 2300KV
Kažem ti jako su slabi spojevi osovine koja drži propeler i onog oboda gde su magneti kledajući od gore deluju kao žbice na točku od bicikla.
Verovatno nisi imao udarac u pravo mesto pa ti se nisu krivili. BABY beast V2 kao i oni DYI imaju dosta jače spojeve i to ih čini superionirnijim bar po meni.


Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3071
Odem danas da letim (da se sakrijem od dana žena :D :D :D  ) ponesem 7 baterija sa sobom...
Hajde, testiramo malo Rate mode, leti ludnica, nekada se previše zaigram, uglavom ide to...
6 baterija sam odletio nišaneći da se provučem ispod jednog oborenog stabla na livadi (kada sam došao tek ugledao sam to i odem da izmjerim, ima 30cm visine, reko super) i nabacim sedmu bateriju, zaletm ga baš brzo i ja pod stablo, ostade fpv antena zakačena, nesta slike u djeliću sekunde i bam...  :-X :D 
Zadnje što sam vidio je kao neki trzaj, i nebo i nestade slike...

Rezultat:



Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3073
Hahaha koji si ti spaljen lik...

Ova lokacija je brza staza, dobra za onu shemu sa vratima i trkanje, kaj ne? Nije za tehnicirat kroz sumu vec bas jurilica.

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3074
Dobar ;D moj ce biti sa istom mjerom jella :D :D