Skip to main content

Topic: mini APM v3.1 s500 (Read 5061 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: mini APM v3.1 s500

Reply #15
mala dorada quad-a , nisam jos dobio stalak za gps/mag pa sam dodao zastitu od vjetra i na ovaj nacin sam rijesio udaljenost magneta od el.mag. šumova.

APM je na antivibro podlozi sa jos 5mm spuzvice.

Kako Vam se cini?

[attach=1][attach=2][attach=3][attach=4][attach=5][attach=6]

Odg: mini APM v3.1 s500

Reply #16
Dobra ideja



Odg: mini APM v3.1 s500

Reply #17
wars pogledao sam i zadnji post se ne odnosi na moj gps , provjerio sam magnet nakon kalibracije i pokazuje npr sjever ako je quad okrenut prema sjeveru,sve uredno, jedino mora biti u MP-u selektirano rotation roll 180.

Napravio sam reset kontrolera.
Tek sam jucer popravio quad tako da jos nisam probao letit.
Trenutno sam na verziji 3.2.1.
 

Dečki na kojoj verziji vozite svoje APM-ove ?

[attach=2][attach=1]
isto je kod mene.
ja sam danas krenuo sa rastavljanjem, jer dolaze novi motori i ESC pa treba posloziti.

Jesi probao letjeti nakon reseta?

Odg: mini APM v3.1 s500

Reply #18
Uspio sam ga dobit da radi bez “bjezanja” cak sam i auto tune uspio odradit bez problema. Problem je bio u plopeleriam.

Uz pomoc kolege FlyMeToTheMoon smo stavili manje osjetljivu verziju firmwera v 3.1.5. jer dosta ljudi na stranim forumima nemoze dobiti verziju 3.2.1 da radi kako treba.
Nakon stavljanja v3.1.5. smo sve resetirali s sve postavili ispocetka.
   
Prvi let je bio katastrofa , bjezi isto sve kao i prije , ovaj put sam izbalansirao propelere ali bez promjene. Plopeleri su bili isti kao i prije 10x 4.5   http://www.banggood.com/GEMFAN-1045-Nylon-Propeller-CWCCW-For-RC-Quadcopter-1-Pair-p-954943.html  Prvo pocnu jake vibracije i tada quad poludi.    

Drugi let je bio sa kalibriranim 11x4.7 propelerima , sasvim druga prica, niti jedan put nije pobjegao nije imao jakih vibracija i auto tune sam uspio napravit.  http://www.banggood.com/Wholesale-APC-1147-Propeller-Blade-For-RC-Multi-Copter-Helicopter-Quadcopter-p-66592.html    

Treci let kao i drugi , sve super.
    

logove sam probao stavit ali neide mozda zato sto su veci od 2,5mb.


Odg: mini APM v3.1 s500

Reply #19
Točno sam jučer skužio istu stvar.
Došli novi motori (980kv sunnysky), pa sam usput stavio T prop gore.
Prije bili 11x4.7, a sada 10x5.
Puno mirniji je bio na 11 propovima, za razliku od sada, počeo divljati.
Uglavnom sa PIDovima uspio umiriti quad, jedino što je sad djubre počelo pomalo driftati.

Odg: mini APM v3.1 s500

Reply #20
Da li je netko od vas probao preko dodatnog ubeca napajati rx i telemetriju (samo bi signali bili na apm-u), da se malo rastereti apm (voltaza mi skace oko 4,5v-4,7v) koji ce biti onda samo na svom power modulu i jedino bi bio gps/mag na njemu.

Odg: mini APM v3.1 s500

Reply #21
E da, ti propovi koje sada imaš na quadu...
Ja sam imao problem. Nakon jednog laganog pada izgleda da je napuknuo na sredini, pa je na sljedećem pokušaju leta odletio u pm.
Bez karbonskih se ne mičem iz kuće...


Odg: mini APM v3.1 s500

Reply #23
nije vezano na temu, ali...
Narucio kabele za APM.
Nedostajao mi kabel za telemetriju kad sam kupio.
Posto sam kupio telemetriju, rekoh idem uzeti.
Danas stigao paket.

Bluetooth, power module, kabeli i MINI APM u paketu :D :D
Poslao im poruku sa THANKS!.

Dakle imam viska jedan APM sa kucistem..

Odg: mini APM v3.1 s500

Reply #24
Uspio kalibrirat motore sa lakom za nokte i plopelere s trakom.

Uspio sam ga dobit da je miran, više nema "bježanja"

Ujedno sam stavio i malo mase na APM nebi li ublazio vibracije.

Mislim da je ova kombinacija dosta pomogla što se tiče vibracija.

Odg: mini APM v3.1 s500

Reply #25
jesi napon sredio?

Odg: mini APM v3.1 s500

Reply #26
upravo lemim minimOSD na minija 250 , nakon toga idem ubec stavit na APM na portove od motora. Pa javim.

Odg: mini APM v3.1 s500

Reply #27
par slikica minija.
ugraden gps, osd, fpv, monitor na stanici...

[attach=1][attach=2][attach=6][attach=3][attach=4][attach=5][attach=7]

i par slika s500 sa danasnjim stalkom za gps.

[attach=8][attach=9][attach=10][attach=11]

dosadna i dugotrajna kalibracija motora

[attach=12]


Odg: mini APM v3.1 s500

Reply #28
Pozdrav svima

Sto se tice napona APN-a koji je kod  mene dosta odstupao do 5v i pulzirao oko 4,5-4,7v.

Isao sam to rijesiti tako da sam odspojio Power module , zalemeio briku JP2 i pustio napon ubeca od 5.0V na ulaze u APM od motora.
Sve je radilo i napon APM-a je bio oko 4,7V , nakon dizanja napona na ulazu na 5,4V dobio sam da je napon na APM-u 5V  - sve radi super bez nekih velikih odstupanja od 5v. Nakon sto sam dodao telemetriju obije diode su pregorile (pojedna na gornjoj i donjoj strani plocice) APM se nije dao upaliti vise.
Odspajanje brike JP2 i vračanje power modula isto nije moglo dovesti da APM ponovno radi.
APM je proradio jedino spajanjem na USB kabel.

Posto nisam imao sto vise izgubiti (sutra moram na more :( )  probao sam svoju teoriju:
Odspojio sam briku JP2
Kratko spojio ,brikao diodu sa donje strane APM-a tamo di je konektor od telemetrije.
Podesio napon na ubec-u na 5.00V i spojio na APM na +5v +5v i gnd gnd (tamo gdje je inace spojen power module).
Sve radi ponovno  ;D , napon na APM-u postojan i krece se od 4,85v-4,95v sa svim ukljucenim trošilima (telemetrija,rx,gps,..)
Dodavanjem kondenzatora od 4700uF ovom slučaju napokon ima smisla za lagano peglanje napona.


PS.
Dodao sam na s500 FPV, konektore za vise izlaza na 12.00V , senzore od flysky-a temperatura,baro,power 100A,voltage,hub.