Skip to main content

Poll

Želim prisustvovati kao:

  • Natjecatelj
    5 (19.2%)
  • Promatrač
    21 (80.8%)

Total Members Voted: 25

Topic: 3DX Croatia 2012 (Read 12896 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

3DX Croatia 2012

U želji da malo pomaknemo 3D heli letenje kod nas, kontaktirao sam gospodina Jeffa Barringera koji je čovjek iza 3D mastersa i 3DX-a. Rekao mi je da možemo organizirati 3DX natjecanje. Natjecanje ne bi bilo veliko i taman negdje za naš nivo.

Program bi se sastojao od izabranih 5 manevra i slobodnog letenja od 3min. Svi manevri spadaju u kategoriju K1 (osnovni 3D manevri). Glavni problem je naravno suđenje. Suđenje bi se provelo kao peer-judging sistem koji zapravo znači da su svi 3D piloti natjecatelji zapravo i suci sa jednim iskusnijim sucem moderatorom. Kontaktirao sam i iskusnog 3D pilota i u principu je voljan doći, samo se treba uskladiti vrijeme. Natjecanje bi se održalo negdje sredinom 9. mjeseca. Glavne prednosti bi bile da bi rezultati bili zapisani u arhivu 3DX-a i imali bi ste jedno natjecanje iza sebe da ljepo izgleda u portofoliju :). Svi natjecatelji bi se zapisali na 3DX mini site 3DX Croatia 2012 i ostvarili bi uvjete za daljnj natjecanja. Klase helića su od 450 na gore.

Ukoliko želite možemo dogovoriti kotizaciju kako bi pobjednici dobili nagrade. Zapravo, budite sigurni da će biti nagrade za prva mjesta.

Mogući manevri bi bili (svi su K1):

1. Traveling backward flip
2. 2x4 point backward roll
3. 540 Bounce
4. Stationary metronome
5. Knife-edge Pirouette
6. Inverted Nose-in Circuit
7. Figure 8 Inverted Circuit
8. Backwards Loop
9. Stationary Fwd/Bkwd Flips (2)
10. Auto landing

Više informacija i filmiće manevra možete vidjeti ovdje:
http://www.fly3dx.com/setManoeuvres.php

Dovoljno je već 5 natjecatelja, a mislim da nas ima. Od onoga što sam ja do sada vidio i sa obzirom da ima vremena da se izvježbaju zadani manevri na pamet mi pada barem 6 osoba.

Ovaj thread je namjenjen da vidimo dali nas ima dosta, a vjerujem da nas ima.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

3DX Croatia 2012

Reply #1
jel ima negdje jubitubi demonstracije?
iskustvo je ono šta dobiješ kad ne dobiješ ono šta hoćeš, ono dolazi iz losih prosudbi, a iz iskustva dolaze dobre prosudbe


Odg: 3DX Croatia 2012

Reply #3
Sve znaš, I'm in!
I svaka čast na inicijativi!
MAK Zapad

Odg: 3DX Croatia 2012

Reply #4
iako ne njuskam po heli postovima, tu sam da ti podrzim inicijativu. super ti je ideja..nadam se da nije autorizirana  ;)

koliko sam vidio ima vas i nemojte propustit priliku.
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.


3DX Croatia 2012

Reply #6
rupa u podu i proracunu! luxo, sve kaj treba(ak treba pomoc), tu sam
iskustvo je ono šta dobiješ kad ne dobiješ ono šta hoćeš, ono dolazi iz losih prosudbi, a iz iskustva dolaze dobre prosudbe


Odg: 3DX Croatia 2012

Reply #8
Jedva cekam to vidjeti.Da bar uspijem naučiti sve te manevre do 9. mjeseca da mogu i ja sudjelovati :(
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: 3DX Croatia 2012

Reply #9
Jedva cekam to vidjeti.Da bar uspijem naučiti sve te manevre do 9. mjeseca da mogu i ja sudjelovati :(

Ne brini Jura, na simulatoru sam vidio da ti to možeš bez problema. To primarno treba gledati kao dobro druženje!
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: 3DX Croatia 2012

Reply #10
Kaj se kotizacije tiče, ja sam za, jer ionak nas je malo i sumnjam da će kotizacija nekoga odvratiti od prijave na natjecanje
E sretan sam ko malo dijete kaj si ovo pokrenuo :)

Evo manevara:

1. Traveling backward flip
phoenixrc Travelling Backwards Flip 前進2回バックフリップ

2. 2x4 point backward roll
phoenixrc 2 x 4 point Backward Roll 2回4ポイントバックロール

3. 540 Bounce
phoenixrc 540 Bounce 背面540度ピルエット

4. Stationary metronome
phoenixrc Stationary Metronomes 定位置メトロノーム

5. Knife-edge Pirouette
phoenixrc Knife-edge Pirouette ナイフエッジピルエット

6. Inverted Nose-in Circuit
phoenixrc Inverted Nose-in Circuit 背面ノーズインサークル

7. Figure 8 Inverted Circuit
phoenixrc Figure 8 Inverted Circuit 背面8の字

8. Backwards Loop
phoenixrc Backwards Loop バックループ

9. Stationary Fwd/Bkwd Flips (2)
phoenixrc Stationary Fwd/ Bkwd Flips (2) 定位置フリップ(前進・後進)

10. Auto landing
Phoenix Rc Helicopter Tutorial: Autorotation
MAK Zapad

Odg: 3DX Croatia 2012

Reply #11
Svaka cast na trudu Luxo..kaj se dobije za nabolje zakucavanje?  :D

Mirac, odsad svaki vikend treniramo! Do 9. mjeseca to treba znat s povezom preko očiju  :D

Jedva cekam to vidjeti.Da bar uspijem naučiti sve te manevre do 9. mjeseca da mogu i ja sudjelovati :(

Ma Jura, kaj ne bi stigao! I po onom kaj sam vidio da radiš na simu (kaj i Luxo veli) imaš jako puno talenta i siguran sam da ćeš rasturat 3D kad jednom počneš letit
MAK Zapad

Odg: 3DX Croatia 2012

Reply #12
Izvrstan post Robi :)
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: 3DX Croatia 2012

Reply #13
Ja to budem brzinski na livadi naučio za vrijeme natjecanja jer morma priznati 70% toga nisam nikada probao jer mi ne izgleda baš nešto.
Al mene više brine helikopeter moj koji u zadnje vrijeme bač neče da leti ono puni let.
Malo poleti i onda pada sam od sebe svakiu puta neka nova pi...........a.
Najduži let e imati kada ga uhvati za rep i bacim tamo preko onog jezera na prelivnici.

Odg: 3DX Croatia 2012

Reply #14
Ja to budem brzinski na livadi naučio za vrijeme natjecanja jer morma priznati 70% toga nisam nikada probao jer mi ne izgleda baš nešto.
Al mene više brine helikopeter moj koji u zadnje vrijeme bač neče da leti ono puni let.
Malo poleti i onda pada sam od sebe svakiu puta neka nova pi...........a.
Najduži let e imati kada ga uhvati za rep i bacim tamo preko onog jezera na prelivnici.

Bumo to sredili Majk :)
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3