Skip to main content

Topic: LADDA LSD baterije iz IKEA-e (Read 5859 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

LADDA LSD baterije iz IKEA-e

Ekipa, tražim alternativu za već dobro znane eneloop AA baterije i vani se dosta priča o LADDA punjivim baterijama iz IKEA-e.

http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/00240585/
HR6AA1,2V

Zapravo, performansama su uz bok eneloopkama (ima testova na jubitu, rcgroups...),a cijena im je 29,90 kn/4 kom. Naravno, riječ je o LSD batkama.

Je netko probao? Ako je netko u blizini, bilježim se za 2 paketića , molim javiti se na pm :)

lp,
Marko

Odg: LADDA LSD baterije iz IKEA-e

Reply #1
Ja ih koristim u turnigy tx9 malo su teške ali drže, mislim nisu duracel ali su za te pare meni ok
Lp

Odg: LADDA LSD baterije iz IKEA-e

Reply #2
Inače stigle su i nove Panasonic eneloopice(Panasonic je preuzeo do kraja Sanyo), navodno su jos bolje od starih.

Odg: LADDA LSD baterije iz IKEA-e

Reply #3
Dobio danas dva komada na testiranje: deklarirane na 2Ah   .. cikliram ih do petka na punjaču i onda napišem report što sam očitao.

Inaće, moja lista NiMh su Eneloop, GP Recyco, i one LSD sa HK; nekidan vidio da je Sanyo  izbacio i crne Eneloop 'profi'. Biti će zanimljivo testirati, a ove  Duracell, Energizer i slićna šminka... čemu to služi?

Damir

Odg: LADDA LSD baterije iz IKEA-e

Reply #4
Dobio danas dva komada na testiranje: deklarirane na 2Ah   .. cikliram ih do petka na punjaču i onda napišem report što sam očitao.

Inaće, moja lista NiMh su Eneloop, GP Recyco, i one LSD sa HK; nekidan vidio da je Sanyo  izbacio i crne Eneloop 'profi'.


su to ove?!






ako jesu ... ja ih vec dugo korisitim u blicu od fotica i ok su mi!


Biti će zanimljivo testirati, a ove  Duracell, Energizer i slićna šminka... čemu to služi?Damir


Gledo jednog profi fotografa ... i veli prije svakog snimanja za bliceve kupuje nove pakete duracell baterija [size=78%] ...[/size]
... jel veli i ove najbolje punjive nakon par ciklusa vise nemogu dati istu snagu ... lik je profic i kuzi
da blic nemre okinut x puta x snagom ... sad jer to istina il preseravanje jbg! ;)


Za daljinske, lampe, miksere i ostale gluposti za po doma sam si nakupovao ove ... i ok su mi ;)
http://www.ebay.com/itm/360932375963?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT




Odg: LADDA LSD baterije iz IKEA-e

Reply #5
   ;)




Inače, ove isto hvale ljudi po netu




eBay

Odg: LADDA LSD baterije iz IKEA-e

Reply #6
su to ove?!
ako jesu ... ja ih vec dugo korisitim u blicu od fotica i ok su mi!
Da to su točno te: naišao sam na njih nekidan kod profi fotografa i veli da mu hrani blitz bez greške ! Kada jedne ispuca, iz đepa vadi sljedeći paket i kreše dalje.

Biti će zanimljivo testirati, a ove  Duracell, Energizer i slićna šminka... čemu to služi?Damir
Gledo jednog profi fotografa ... i veli prije svakog snimanja za bliceve kupuje nove pakete duracell baterija [size=78%] ...[/size]
... jel veli i ove najbolje punjive nakon par ciklusa vise nemogu dati istu snagu ... lik je profic i kuzi
da blic nemre okinut x puta x snagom ... sad jer to istina il preseravanje jbg! ;)
APostoji neka vršna struja iznad koje NiMH brzo odlazi, ali: dok se nisu pojavile LiPO , avijune smo vozili na Panasonic NiMH SubC ili tako nekako i još imam tih paketa potpuno ispravnih (htio sam ih pokloniti , ali mi se nitko nije javio !  ;) )!

Važno je  kako ih puni i kako arhivira, tako da imam dojam da taj tvoj profić kojega spominješ ne zna raditi sa baterijama, što me ne čudi. Kada sam ovom mom pokazao da postoje punjači ( i najobičniji Accucel  6 je Ok) koji ti na displayu pokažu koliko su napunili ili ispraznili neku NiMH - čovjek je zinuo ! On koristi samo one koji se 'uštekaju' i kada 'napune' svijetli LED zeleno.
Što je napravio sa batkama - tko zna ?

Evo, baš pogledah na punjač, ove LADDA su pokazale 1700 mAh, idem dalje sa cikliranjem, pa ću vidjeti koliko su iskreni..

Damir

Odg: LADDA LSD baterije iz IKEA-e

Reply #7
Evo rezultata, mjereno u mAh prazni(D) - puni (C) i na kraju 5 rundi izmjeren unutrašnji otpor (IR).

Kapacitet odgovara deklariranom (2Ah), mjereno uz punjenje/pražnjenje 0,5 A, IR je slićan kao kod većine jeftinjaka, jedino nisam mogao izmjeriti da li su LSD - za to bi trebalo staviti batke u ladicu i ponoviti mjerenje nakon 6 mjeseci  :D !

I još: zašto onih crvenih 637 i 623: otvorio sam prozor da ih zahvati hladni zrak i nisu se mogle do kraja napuniti! To je tipično za NiMH !

Zaljučak bi bio - dobre za kućnu upotrebu, ali za modelarstvo samo u toplijim danima jer im ispod 10 C kapacitet padne na 1/3.

Damir