Skip to main content

Topic: Ručni rad KJ66 Mlazni motor (Read 140098 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #150
ivane i mene bi zanimalo molim te objavi na forumu

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #151
ivane i mene bi zanimalo molim te objavi na forumu

Laki,veoma rado ali je to jako obimno i prikazano sa 62 Slike pa to ovdje tesko da bi stalo a i pored svake Slike je tekst sada na Njemackom ali i Slike dovoljno govore pa tekst nije uvijek bitan,

moja web stranica je u radu na tri jezika,Hrvatski,Engleski i Njemacki i kada izadje bit ce u mome profilu dostupna,
hvala na interesu, Ivan

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #152
ivane ne sekiraj se.o tebi sam cuo velike stvari od ljudi za koje neki mogu samo sanjati da ih upoznaju,a i da ih upoznaju nebi znali pepoznati njihovu velicinu.
na kraju krajeva postali smo poznati po tome da uvijek znamo dobro izabrati,zato i zivimo tako dobro i sretno. :'(
veliki pozdrav mom drugu. :)

P.S.
Dodji ovdje da te uclanim u HDZ i sve probleme ces rijesiti. ;D

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #153
ivane ne sekiraj se.o tebi sam cuo velike stvari od ljudi za koje neki mogu samo sanjati da ih upoznaju,a i da ih upoznaju nebi znali pepoznati njihovu velicinu.
na kraju krajeva postali smo poznati po tome da uvijek znamo dobro izabrati,zato i zivimo tako dobro i sretno. :'(
veliki pozdrav mom drugu. :)

P.S.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Dodji ovdje da te uclanim u HDZ i sve probleme ces rijesiti. ;D

da sam htio bio bih kod osnivanja HDZ-a u Minhenu SEDMI po redu clan HDZ-a
tada su bili tada ambasador Zuzul i Ivan Simonovic sluzbenik Ambasade,
nikada nisam pripadao niti jednoj Partiji a za HDZ sam pretpostavljao da ce iznevjeriti povjerenstvo Gradjana

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #154
Dodji u stranku i niko nece moci da ti sudi.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #155
Hej ti političaru........pa nije ovo predizborni skup ;) ;)
Ajd dosta offa,svi ste ok i nemojte padati na provokacije. Svi smo mi veliki u nekim stvarima.
2 IvanIowa...šalji što imaš mailom da vidimo tajnost projekata kojima se baviš ili si se bavio i samo naprijed.
Svi smo si ovdje da si pomognemo, nije li to bit FORUMA?
LP

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #156


PADOBRANAC !
Istina da su alati za to večinom od aluminija u ozbiljnoj proizvodnji, ali očito ima IZNIMAKA.

Imenjak, ja sam siguran da ti imaš puno više iskustva od mene, ja sam mlad i zelen... ali nemože mi nitko osporiti kaj sam vidio svojim očima i osjetio svojim prstima.
                                                                                                    ++++++++++++++++++
[/quote]

Imenjak,ako si mlad nemoj reci da si i Zelen,to jedno sa drugim nemora da bude u tijesnoj vezi,

gle ovako, nije u redu da radite Alat u kome se Sprica sve u jednom,i dio za Ulivnike zajedno sa komadima,to se ne radi,normalno bi bilo da uradis Alat sa sto je moguce vise Komora za sam Dio sto bi Alat jako pojeftinilo,mogu misliki kako je to bio veliki KLOC,
Dijelovi se lijepe za Ulivnike i na samome mjestu Spoja ja uokolo Ulivnika jedan Rub a to zbog toga sto kada odrezes Ulivnik nemozes izbijeci oko njega usahnuce koje moze da Komad napravi neupotrebljivim,

Kada se Grozdovi Formiraju vjesaju se na beskonacnu Stazu koja toliko dugo PROLAZI kroz DVIJE Komore,u jednoj se uranja u tecnu Keramiku a u drugoj se zaprasuje najpre Kvarcnim Puderom toliko dugo dok se ne oformi Stijena debljine ca. 2mm, poslije toga kroz drugu Komoru u kojoj se zaprasuje sa nesto grubljim Kvarcnim Pijeskom i svaki puta ponovo uranja u tecnu Keramiku sve dok se ne postigne debljina Stijene koja je ovisna od velicine Odljevka,

sada Grozdovi kruze u Prostoriji u kojoj se vrsi susenje keramike i to je duzi vremenski proces,

odavde idu u posebne Peci gdje se keramicki Grozdovi zagrijavaju da bi Vosak iscurio van pri cemu se okrecu na sve Bozje strane,

sada dolazi zagrijavanje Keramige do BIJELOGA usijanja odakje se polazu u posebno za to spremljene Cilindre i za svako grozd jedan Cilindar koji je takodje vruc i odmah se zatvara da se temperatura Grozda zadrzi,

odmah nakon toga se ulijeva zeljeni Materijal i ostavi da se Grozdovi ohlade sto traje i do 30-tak sati,

Grozdovi se lupaju i Keramika lomi da se komadi oslobode i sada ostaje rezanje Ulivnika i brusenje njegovih ostataka,

to je u najkracim crtama pa i ako je to tebi vjerujem poznato neces se ljutiti sto pisem,

zaboravio sam,veoma dobra Livnica je Thyssen koji su od skora preuzeti i pripadaju firmi Zollern koja ih je kupila i liju samo Aluminjske Legure.

ZELEN sam ja u odnosu na tebe jer imam samo 5 skokova,
skakali smo iz   PO-2  Polikarca izlazeci iz kabine na Krilo Aviona,
interesantnije nego danas kako se skace.

pozdrav, Ivan

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #157
Hm, a kako bi bilo da se otvori kategorija obrada materijala?

 

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #158
Vrlo lijep motor. Inače, jedan prijatelj me stalno pritišće da mu istokarim neke dijelove za njegov uradi sam jet projekt. Ja mu objašnjavam da takvo što mora biti izuzetno precizno, a on tvrdi da ne mora. Sad imam još više motivacije da to ne radim :)
Usput, za one sa puno živaca, dijamantni Dremel dodaci čine čuda :)

hand cut turbine

Pošto sad imamo prvi homemade jet u Hrvata, tko će napraviti nešto ovakvo? :)

http://modelenginenews.org/gallery/croft/eagle/index.html

Hrvoje

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #159
Vrlo lijep motor. Inače, jedan prijatelj me stalno pritišće da mu istokarim neke dijelove za njegov uradi sam jet projekt. Ja mu objašnjavam da takvo što mora biti izuzetno precizno, a on tvrdi da ne mora. Sad imam još više motivacije da to ne radim :)
Usput, za one sa puno živaca, dijamantni Dremel dodaci čine čuda :)

hand cut turbine

Pošto sad imamo prvi homemade jet u Hrvata, tko će napraviti nešto ovakvo? :)

http://modelenginenews.org/gallery/croft/eagle/index.html

Hrvoje

kada kazem da je Alat za odliti ovakovo ili slicno Turbinsko Kolo prava IGRARIJA napraviti,
SMIJAT CE MI SE MNOGI !

mislim da bi jedan Odljevak kostao ca. 100-120 eura, orijentaciono.

sto kaze LUKAS ??

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #160
Vrlo lijep motor. Inače, jedan prijatelj me stalno pritišće da mu istokarim neke dijelove za njegov uradi sam jet projekt. Ja mu objašnjavam da takvo što mora biti izuzetno precizno, a on tvrdi da ne mora. Sad imam još više motivacije da to ne radim :)
Usput, za one sa puno živaca, dijamantni Dremel dodaci čine čuda :)

hand cut turbine

Pošto sad imamo prvi homemade jet u Hrvata, tko će napraviti nešto ovakvo? :)

http://modelenginenews.org/gallery/croft/eagle/index.html

Hrvoje

kada kazem da je Alat za odliti ovakovo ili slicno Turbinsko Kolo prava IGRARIJA napraviti,
SMIJAT CE MI SE MNOGI !

mislim da bi jedan Odljevak kostao ca. 100-120 eura, orijentaciono.

sto kaze LUKAS ??

@Hrvoje nadam se da nebu nitko ni pokušao  :D  vjerujem da će Hrvat prije izmisliti novi postupak lijevanja nego tak nešto raditi  :D
 
@Ivan Iowa Toliko bi koštao odljevak a koliko bi koštao alat?
 
Ili misliš na model po kojem bi se lijevalo.
 
Alat bi koštao a nebi bio ni jednostavan za napraviti zbog zakrivljenosti lopatica.
 
Zanima me kako bi to napravio jer i sam sam strojar i alatničar ali nažalost ne mogu se pohvaliti sa stažom u tom poslu ali me zanima još uvijek kako se što da napraviti. I to je zarazno kao i modelarstvo  :)
 

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #161
ZAC ako ti kazem da ti to u Hrvatskoj nitko nece uraditi,mislim na Alat za ovakav ili slican Rotor,zakrivljenost Lopatice ne igra uopste ulogu,

Njemac kaze, "tko zna zna" a ja to stvarno radim kao slazuci PUZLE,

ODLJEVAK, samo Odljevak,mislim ca. 100-130 eura
ne vise sigurno i povrsina kao POLIRANA,

Iv

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #162
ZAC oprosti previdio sam,
ja bih Alat za ovaj na slici uradio za 4.000 eura ali za Lukasa ne bi nista kostalo jer bi se isplatilo kroz gradnju nekoliko Motora,
on je "LUD" kao nitko ovdje i za takvoga se isplati potegnuti

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #163
ZAC ako ti kazem da ti to u Hrvatskoj nitko nece uraditi,mislim na Alat za ovakav ili slican Rotor,zakrivljenost Lopatice ne igra uopste ulogu,

Njemac kaze, "tko zna zna" a ja to stvarno radim kao slazuci PUZLE,

ODLJEVAK, samo Odljevak,mislim ca. 100-130 eura
ne vise sigurno i povrsina kao POLIRANA,

Iv

To misliš na lijev koji si opisao Padobrancu?
 
To me jako zanima, istina da uvjek ima jednostavnije, ja sam napravio svega par alata za špricanje plastike u svojoj kratkoj alatničarskoj karijeri. Užasno mi je žao što metalska industrija kod nas zaostaje a mislim da 80-tih nije bilo tako ali mislim da se polako oporavlja ima dosta privatnih radiona koje su moderne.
 
Radio sam i kod jednog privatnika, tamo je bio jedan stari majstor i taj privatnik je imao jedan alat za stabljiku cvijeta i listove što je kupio u Italiji za 500DM, nismo ga rastavljali dok sam ja tamo bio jer se nikad nije pokvario a isgledao je dosta ofucano što od rada što od toga jer se nije čuvao, nismo baš ni dokučili postupak izrade tog alata, izgledalo je kao da je odlijan a opet tko bi ga odlijao da ne preflisava a nikad nije, ali važno je da je bio jeftin i da je stalno radio a onda su alati bilo okolo 3000DM
 
Da ne kažem da je trajanje izrade alata trajalo minimalno mjesec dana za neki jednostavni.
 
 
Radio sam kratko i u lijevaoni ali na izdavanju modela i alata.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #164
ZAC ako ti kazem da ti to u Hrvatskoj nitko nece uraditi,mislim na Alat za ovakav ili slican Rotor,zakrivljenost Lopatice ne igra uopste ulogu,

Njemac kaze, "tko zna zna" a ja to stvarno radim kao slazuci PUZLE,

ODLJEVAK, samo Odljevak,mislim ca. 100-130 eura
ne vise sigurno i povrsina kao POLIRANA,

Iv

To misliš na lijev koji si opisao Padobrancu?
 
To me jako zanima, istina da uvjek ima jednostavnije, ja sam napravio svega par alata za špricanje plastike u svojoj kratkoj alatničarskoj karijeri. Užasno mi je žao što metalska industrija kod nas zaostaje a mislim da 80-tih nije bilo tako ali mislim da se polako oporavlja ima dosta privatnih radiona koje su moderne.
 
Radio sam i kod jednog privatnika, tamo je bio jedan stari majstor i taj privatnik je imao jedan alat za stabljiku cvijeta i listove što je kupio u Italiji za 500DM, nismo ga rastavljali dok sam ja tamo bio jer se nikad nije pokvario a isgledao je dosta ofucano što od rada što od toga jer se nije čuvao, nismo baš ni dokučili postupak izrade tog alata, izgledalo je kao da je odlijan a opet tko bi ga odlijao da ne preflisava a nikad nije, ali važno je da je bio jeftin i da je stalno radio a onda su alati bilo okolo 3000DM
 
Da ne kažem da je trajanje izrade alata trajalo minimalno mjesec dana za neki jednostavni.
 
 
Radio sam kratko i u lijevaoni ali na izdavanju modela i alata.
u kojoj tvornici?