Skip to main content

Topic: Racing quad - Team Hrvatska (Read 1036189 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #870
Joj,na kojim ih propovima testiraš? Tačno sam znao da će biti dobri. Čekam samo tvoju potvrdu da sklopim narudžbu.  ;D
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #871
Koristim HQ 5x4 propove. Ma vec bi ga vozio, ali nisam imao termobuzir da obucem reglere tako da bude maiden kroz koji dan.


Inace za sve vlasnike CC3D kontrolera izasao je novi update, koliko citam okolo da su dosta poboljsali letne karakteristike. Ja sam svoju updateao i bas me zanima razlika. Inace nakon update, morat cete odraditi kompletnu konfiguraciju nanovo, jedino sam skuzio da pamti PID postavke, ostalo je na tvornickim vrijednostima


Znaci deinstalira se stari GCS i instali novi i iz njega ide update firmware-a


http://wiki.openpilot.org/display/BUILDS/OpenPilot+Software+Downloads


--- RELEASE-14.06 --- Peanuts Schnapps ---
[/size]This is the Mid 2014 release. This version supports the CopterControl, CC3D, Atom and the Revolution Flight controllers as well as the OPLink Modems.[/color]
[/size]Release includes many additions, improvements and fixes, it is the result of many thousands of hours of development and testing.[/color]
[/size]Some key additions in this release:[/color][/size][/color]
    • Many additions and changes aimed at gps/navigation functionality for the Revolution platform including GPS assisted flight modes: Return To Base, Position Hold, AutoCruise and Position Vario(LOS, FPV and NSEW).
    • Stabilization refactoring and enhancements for even better flight performance.
    • Completely new sensor calibration routines and greatly enhanced GUI.
    • Additional 3rd Party Hardware support, notably the MS4525DO based airspeed sensors and WS281x LED drivers.
    • Performance improvements in both embedded firmware and GCS.

    Odg: Blackout H mini quad- kopija

    Reply #872
    Sad gledam tracking,CC3D mi je u Njemačkoj....uskoro će mi trebati vjerovatno pomoć oko podešavanja. Sutra planiram da napravim prvi let sa snimkom sa mojim malcem.  ;D
    Nisko,niže,...šetnja...

    Odg: Blackout H mini quad- kopija

    Reply #873
    Ajd super. Evo prvi hint, NE STAVLJAJ ZADNJI FIRMWARE.  Ja danas probao i nekako mi je cudan bio, nista lagana voznjica i malo ga nagazim kad opa, samo se ugasio kompletan. Bio sam relativno nisko tako nije mu bilo nista, a i[size=78%] moj quadich bio na judo tecaju pa vec zna padati. Uglavnom idem vratiti nazad stari firmware i odem na download stranicu kad ono nema vise 14.06 verzije, te koju sam stavio da probam. Ma mamu im, na mom quadu su nasli testirati beta firmware, e pa nece te vise[/size]

    Odg: Blackout H mini quad- kopija

    Reply #874
    HHa,ha,dobro si prošao onda ako nije bilo štete. Ajd dok stigne u BiH,pa te upitam koji softver koristiš i sl.
    Nisko,niže,...šetnja...

    Odg: Blackout H mini quad- kopija

    Reply #875
    Ma nemas frke, stavis taj 14.01 i sve super,  mada ti vec uglavnom dolaze s njim vec. Napokon mi stigao Lumenier motor koji sam uzeo od nekog lika preko rcgroupsa jer sam svojeg polomio , a nigdje ga nema na stocku. Evo slike trenutne blackout postave, ovaj u sredini je opaki motherfucker , ubija na 3S, na 4S nisam probao zbog reglera




    Odg: Blackout H mini quad- kopija

    Reply #876
    Evo sklopio quad za frenda i danas bio kratki FPV, nisam bas imao previse vremena. Ovi Sunnysky motori su mrak, u kombinaciji sa 5x4HQ propovima snage ko u prici i automatski naze32 radi ko podmazana. Frend svojim pticama uvijek daje neka imena tako se ovaj zove Thunder


    Trenutni setup quada je



    - Naze32 acro flight controler
    -  SunnySky X2204-16 2300kv motors
    - 12A lumenier ESCs simonk
    - 5x4 HQ props
    - Turnigy 9XR with Frsky module
    - 5.8GHz imerssion 600mw with skewplanar antenna
    - Fatshark dominator - skewplanar
    - Fatshark CMOS FPV camera with 2.8mm lens
    - 1300 3S 35C battery


    MINI QUAD - THE THUNDER

    Odg: Blackout H mini quad- kopija

    Reply #877
    Od sada si :  ''Akademik Sekile''    8) Sve za pet :o
    Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
    Mes

    Odg: Blackout H mini quad- kopija

    Reply #878
    Haha, tnx Remote. Eto mali uskoro putuje za Split tako da mozda ga ugledas negdje da mota izmedju palmi  8)

    Odg: Blackout H mini quad- kopija

    Reply #879
    Ma pretpostavio sam da je za našeg dragog sugrađanina...neka...nadam se da ćeš i meni napraviti nešto slično... :-* LP
    Mes
    Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
    Mes

    Odg: Blackout H mini quad- kopija

    Reply #880
    A sta je ovaj jedan mali quad na toliki grad, naravno da slazem, nek se nadje  8)

    Odg: Blackout H mini quad- kopija

    Reply #881
    Znači Sunnysky nije podbacio ni u mini seriji? Sutra ide nrudžba.Nego da se pohvalim,malo letenje sa malcem ulazi u prste. Danas sam sprašio tri baterije,sad punim,ujutro još dve-tri,i onda rasklapanje i ubacivanje CC3D. Do kraja radnog vremena možda uspijem poletiti i na CC3D. Nego me satra vjetar na našoj livadi. To duva kao ludo,non stop letim sa mnogo klizanja,pa se ne mogu probavati neke rizikancije... Valjda će se ujutro smiriti malo,da odletim malo za dušu.
    Nisko,niže,...šetnja...

    Odg: Blackout H mini quad- kopija

    Reply #882
    Hm, pitanjce, jel bi GensAce 1300mAh 25C tj. njenih 32,5A bilo premalo za minija? (rcx motori, 10A ESC-ovi, FPV...)

    Odg: Blackout H mini quad- kopija

    Reply #883
    Mislim da bi bilo ok, naravno bolje je da je vise C ali ipak je to GensAce

    Odg: Blackout H mini quad- kopija

    Reply #884
    Ja imam 1000mAh,i 1500 mAh Gens Ace,i letim bez problema. Nikad se i ne ugriju. Za masu oko pola kilograma ZMR motori vuku oko 2,3-2,4A. Za lebdenje. Nek vuku duplo više u nekim max komandama,opet ima i mnogo viška. A sumnjam da su drugi motori veći potrošači.
    Nisko,niže,...šetnja...