Skip to main content

Topic: Punjač iSDT SC-608, mali review (Read 2189 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Punjač iSDT SC-608, mali review

Jutros stigao, jako zgodna stvarčica, mali, pregledan meni, upravljanje preko jednog botuna.
Došao me 37$ sa dostavom na Aliexpressu.

https://www.youtube.com/watch?v=bekIb4GUrPQ
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Punjač iSDT SC-608, mali review

Reply #1
Pozdrav ddark.

Najprije želim poželjeti sve najbolje u Novoj godini...

U fazi sam nabavka punjača, pa osim imax B6 i Turnigy Accucell modela (koji su najčešći), razmatram sve opcije koje su trenutno dostupne...
Odgledao sam tvoj review i još par sa youtube-a + nekoliko njih u pisanom obliku za iSDT SC-608.
U njih par se ovaj punjač spominje kao isključivo "punjač za livadu", jer može kao izvor napajanja koristiti neku bateriju većeg kapaciteta.
Meni se osobno svidio zbog malih dimenzija, preglednog ekrana i intuitivnog sučelja (kontrola preko jednog push kotačića). Dodatno, ima veliki raspon ulaznog napona (DC 9~32V), tako da je veliki izbor pretvarača/izvora napajanja iz kojih se može napajati.
Dodatno, jače je snage (150W, max 8A u u punjenju) nego imax ili Turnigy punjači u ovoj cjenovnoj kategoriji. Ja bih punio max. 4 baterije u paraleli (3S, 2200 mAh), a najčešće jednu od tih.

Zanima me (s tvojeg stajališta i dosadašnjeg korištenja) isplati li se kupnja i može li se (uz adapter i dodatni pretvarač) koristiti i kao kućni i "livadni" punjač?
Jesi li imao kakvih problema do sada?

Hvala i pozdrav,
Darko

Odg: Punjač iSDT SC-608, mali review

Reply #2
Pozdrav, nisam imao nikakvih problema do sada a što se tiče paralelnog punjenja nemam iskustva (zapravo sam uvijek izbjegavao takvo punjenje).
Ne znam što bih ti rekao, možda je ovo ipak malo preslabo za puniti 4 baterije paralelno, uvijek bi ti bio na maximalnom kapacitetu, ja bih to izbjegao.
Punjac je OK ali ajde ti na nešto jače za prvi punjač.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije