Skip to main content

Topic: pomoc pri kupnji stanice (Read 11554 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #15
Pa kada već gnojimo oko stanica, da i ja malo dodam NPK .... Multiplex je difinitivno ispred ostalih proizoda sezonske konfekcije, osim Aurore, jer ne treba zaboraviti da sada Hitec i MPX rade zajedno, vidljivo i na homepage.

Možda se nekima ne svidja nešto poveća cijena, no kvaliteta i sigurnost imaju svoju cijenu.
Kad pišem 'sigurnost' onda mislim na profesionalnu upotrebu, primjer je rad policije:
http://www.fpv.lt/lang/en/2010/03/uk-pirmasis-suemimas-uav-drono-pagalba-first-arrest-in-the-uk-assisted-by-uav-drone/

ili razvoj sustava za spašavanje u kriznim situacijama:
http://www.sicherheit.info/SI/cms.nsf/si.ArticlesByDocID/1104443?Open

U oba slućaja u pogonu su Royalke.

Multiplexov soft je vjerojatno tehnološki najjači dio modelarstva, jer ozbiljni soft razvija se i testira godinama. Još uvijek mi nije jasno kako neki ugledni proizvodjaći prodaju posebno stanice za Mod 1, odnosno Mod 3. Meni treba točno, ali točno 7 sekundi da promjenim tu postavku u softu.

Dolaskom famoznog 2,4 stvari su se malo zamutile i postale nejasne, jer većina frikova nije sigurna kako ta stvarčica u biti radi i tu je najbolje prošao Spektrum jer je uletio prvi i sada trži već treću generaciju, naravno jer je postalo jasno da to ne radi baš kako je obećano.

Trenutačno mi se čini da veliku prednost imaju Futaba, Hitec i M-Link (MPX), za HoTT još nisam ništa suvislo pročitao pa treba pričekati da stvari malo sjednu.
S druge strane Spektrum i Assan DSSS sustavi kao da su došli na loš glas, pa Spektrum uvodi DSMX i vli da sad aima hopping.

Kada sam se latio malo testiranja, po sistemu 'idemo zblesirati ' uključio sam u radioni 3 wlan routera, 2 wlan kartice , 3 FrSky modula i 4 Corona modula, sve sa relevantnim prijemnicima i došao sam do vrlo iznenadjujučeg rezultata. Jedan Naš kolega je sve to pratio preko Skype, a jedan drugi je kasnije bio i osobno prisutan, pa neka radije oni kažu što se dešavalo, da ne ispadne da izmišljam.

Damir



Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #18
Ajde Diogen, pricaj, nemoj nas drzati u neizvjesnosti  :)
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #19
Svojevremeno je bilo za kupiti kod koleta Hitec Eclipse za 100 eura sa PCM prijemnikom. Stara tehnologija ali kvalitetna izrada.
Hitecov 2.4GHz modul i prijemnici rade s tom stanicom, pa je to isto mogućnost.
Naravno jeftinije je sa FrSkyjem. Meni osobno FrSky izgleda obećavajuće, ali sam letim sa M-Linkom i Royalkom ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #20
samo svi odite na 2,4
da mi koji ostajemo na 40 mhz možemo letiti bez straha...


ponosni sam vlasnik MPXa na 40 mhz, cijena sint prijemnika je jednaka cijeni vrećice kikirikija a ni jedan nije ispod 7 kanala dual C.


a domet...... nemam pojma gdje je granica.... zadnja testirana je bila od kanala do medvedgrada
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #21
Ajde Diogen, pricaj, nemoj nas drzati u neizvjesnosti  :)
Nisam htio bez da se netko zainteresira, da ne ispadnem starac koji priča sam sa sobom.....
Dakle, kompletni RC je radio bez problema, čak i kada bi prijemnik okružio modulima u radu, a sa pripadajućom stanicom se udaljio.  Ono što me iznenadilo, Wlan ne smeta RC-u na 2,4 nego obrnuto ! Dok DSSS moduli jedva primjetno smanje bandwith (može se probati sa pingom ili većim file.transferom), dotle FHSS sustav u većoj blizini totalno ruši wlan - pogledati sliku.
Najbolji test su ipak takmičenja , npr. na posljednjem F5 u Varaždinu radilo je usporedno i više od deset 2,4 RC uređaja i nitko nije prijavio otkaz ! Još jedan dokaz da ispravna oprema ispravno montirana i podešena mora raditi, sve ostalo su bablje priče !
Damir

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #22

Postoje auti i postoji Mercedes,
postoje stanice i postoji Multiplex.


Nikada mi se nije sviđao mercedes, uzeti ću radije jedan Lancer EVO, potrošiti ga pa kupiti Subaru, potrošiti ga itd. Japanci su zakon.
Malo mi bezveze dočekati starost s mercedesom i hvaliti se da je isti kao i prije 30 godina kad sam ga kupio i da ima još dijelova. To mi onak...za penziće 8)


Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #23
Ni meni se Mercedesi baš ne sviđaju, bolji su mi Korejci i Japanci. Bolji su zato što su kvalitetom i performansama dostigli, u ponečemu i prestigli, negdašnji uzor. Kod radiostanica to još nije slučaj, pa ću ostat na provjerenom stroju.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

 

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #24
A ja bi volio Bently-a
[attachimg=1]
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #25
"3 typy programování modelů (ACRO / HELI / GLID)"
 
Asian style programming!? Ne, hvala...
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #26
Ma ne kužiš, to je samo da me ljudi vide na špici pa ga vratim u garažu  :D
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #27
Za takvu je namjenu Futaba MZ sa windozama bez premca!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #28
Za takvu je namjenu Futaba MZ sa windozama bez premca!
meni je android draži... pa mogu i na gmail dok letim
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #29

Postoje auti i postoji Mercedes,
postoje stanice i postoji Multiplex.


Nikada mi se nije sviđao mercedes, uzeti ću radije jedan Lancer EVO, potrošiti ga pa kupiti Subaru, potrošiti ga itd. Japanci su zakon.
Malo mi bezveze dočekati starost s mercedesom i hvaliti se da je isti kao i prije 30 godina kad sam ga kupio i da ima još dijelova. To mi onak...za penziće 8)

ako hoću luksuz - lexus
sport - nissan

ne vidim potrebu kupnje mercedesa :)
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000