Skip to main content

Topic: apm2.6 spajanje s gps-om (Read 4572 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

apm2.6 spajanje s gps-om

Nedavno narucio kontroler s ove stranice


http://www.goodluckbuy.com/side-pin-apm2-6-ardupilot-mega-2-6-external-compass-apm-flight-controller-w-cjmcu-108-lea-6m-gps-for-multicopter.html


kad mi je stigao spojio ga na komp ucitao mission planner i postavio ga bez problema sve radi ali nikako nemogu ucitati gps :/ u planeru mi non stop pise NO GPS, kompas radi i prepoznaje ga ali gps ne.Gps mi je stigao sa 6 pin konektorom tamo sam ga i spojio na apmu utor sastrane ali nista, dali je mozda potrebno naruciti 6u5 pin kabl pa ga spojiti gore? molio bi ako neko ima odgovor da mi pomogne hvala.


Odg: apm2.6 spajanje s gps-om

Reply #2
da imam obadva samo sto ovaj desni je sa sest zica i uboden je ispod ovoga sto je na slici :/ izgleda da cu morati skontati ovakav kabel i spojiti naprijed :/

Odg: apm2.6 spajanje s gps-om

Reply #3
Pročitaj donji komentar. Pitanje dal će ti raditi na gornjem portu ako ne radi na onom ispod. Oba dva bi trebali imati isti raspored pinova (lako provjeriti multimetrom).
Obavezno provjeri dali su žice od gps-a u pravilnom rasporedu (nije prvi put da kinezi zamjene poredak žica),, a ako nije to onda gps nije pravilno konfiguriran.

Quote
Pros:Works perfect. I really love the possibilities of APM.
 http://www.youtube.com/watch?v=pj7Ruli0s6U
 
Cons:The supplied GPS unit didn't work out of the box.
 I had to flash it with a different configuration file with ublox software and an ftdi programmer.
 Also the cable to connect the GPPS to the APM was wrongly wired up.
      Other Thoughts:The Neo-6M module didn't work right out of the box, but after some tinkering it wotks perfectly.      Bottomline:A bit off hassle (for some not really doable), but a great unit. Maybe you would be better of with one of the other offerings of an APM with GPS module.      

source:
http://www.goodluckbuy.com/apm2-6-ardupilot-mega-2-6-external-compass-apm-flight-controller-board-w-gps-for-multicopter-fixed-wing-copter.html

Odg: apm2.6 spajanje s gps-om

Reply #4
narucio novi kabel 6 pinova u 5 pa probam s njim a vidim da  cu ga morati spajati i na komp i pozabaviti se softverom. puno hvala za pomoc nisam ni skontao da su ljudi tamo vec pisali o tome  ???

Odg: apm2.6 spajanje s gps-om

Reply #5
Trazim osobu koja mi moze pomoc oko stelovanja pix hawk-a (apm-ov sf je unutra tako da je prakticki apm) .Ako ima netko voljan pomoc i da ima vremena sutra neka mi se javi,najbolje bi bilo da kontaktiramo preko skype-a .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

 

Odg: apm2.6 spajanje s gps-om

Reply #6
Hej ljudi da ne otvaram novu temu zanima me dali itko zna kako dobiti malo veci domet na telemetriji za apm2.6,navodno bi trebao biti oko 800m a meni se gubi vec oko 450-500m.htio bi bar tih 800 ako ne moze vise,radi se o modelu 915mhz,hvala.

Odg: apm2.6 spajanje s gps-om

Reply #7
Imaš u Mission Planeru za namjestiti jačinu odašiljača (TX Power) za telemetriju. Po defaultu je na 10 ili 25mW, a možeš je pojačati do 100mW.
Ja sam sa svojim setom (433Mhz) imao problema sa antenama, na obje je bila loše zalemljena spirala - otpojila sa na već prvih par letova.
Otkad sam to složio telem radi do 1km bez problema, dalje nisam išao.

Odg: apm2.6 spajanje s gps-om

Reply #8
Hej ljudi da ne otvaram novu temu zanima me dali itko zna kako dobiti malo veci domet na telemetriji za apm2.6,navodno bi trebao biti oko 800m a meni se gubi vec oko 450-500m.htio bi bar tih 800 ako ne moze vise,radi se o modelu 915mhz,hvala.


Ima za uzeti 500mw verzija,
druga opcija je usmjerena antena na prijemnoj strani.

Odg: apm2.6 spajanje s gps-om

Reply #9
Puno hvala,javim kad stignem doma pa probam vidjeti te parametre,samo jos pitanje sto se moze desiti ako pretjeram sa tom snagom,hvala.

Odg: apm2.6 spajanje s gps-om

Reply #10
Niš,više troši struje.
BTW,ja sa svojim APM-om još vodim rat... :-X
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: apm2.6 spajanje s gps-om

Reply #11
hmmm ewo malo muku mucim i nigdje ne mogu naci gdje se to namjesta,dali bas tamo u full parameter list ili bas u 3dr Radio gdje se spajasa letjelicom pa tu zamjeniti,hvala...

Upavo nasao ali mi ne da upisati vise od 20,kaze da je zapravo tih 20 dbi isto sto i 100mW,to vjerojatno znaci da je najjace trenutno

Odg: apm2.6 spajanje s gps-om

Reply #12
hmmm ewo malo muku mucim i nigdje ne mogu naci gdje se to namjesta,dali bas tamo u full parameter list ili bas u 3dr Radio gdje se spajasa letjelicom pa tu zamjeniti,hvala...

Upavo nasao ali mi ne da upisati vise od 20,kaze da je zapravo tih 20 dbi isto sto i 100mW,to vjerojatno znaci da je najjace trenutno

Da, 20 = 100mW, samo pripazi kad mjenjaš postavke na jednom modulu da isto napraviš i na drugom.
Ovdje su objašnjenja,
http://copter.ardupilot.com/wiki/common-optional-hardware/common-telemetry-landingpage/common-3dr-radio-version-2/



Odg: apm2.6 spajanje s gps-om

Reply #14
onda znaci da niti ne mogu vise pojacati u softveru,znaci jedino da probam sa nekim pojacalom ili antenom,slobodno ponudite ako znate kakvu soluciju.