Skip to main content

Topic: Koji quadcopter kupiti do 300 $? (Read 8418 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #30
pa oprosti lijepo,ti si zapocea polemiku oko phantoma.
 Drzin da je gospodinu koji je otvoria temu,ako namjereva ostat u ovon hobiju,puno bolja solucija ovo sta je napravia.
 U neku ruku i dobia je rtf samo treba napunit baterije :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #31
Pa i dalje kazem da je po meni bolje njega kupiti,ali za 300$ nemozes kupiti Phantoma 2 nego Phantom1 ili fc40 ili Blade 350 ili Quanum Nova koji su oko tih 300$,ali ja nisam rekao iskljucivo dji,nego bilo koji RTF GPS model je po meni bolji kao pocetnicki multirotor.


I koliko sam ja primjetio svi koji nemaju Phantoma pljuju po njemu,a oni koji ga imaju slabo pljuju po ostalim letjelicama.
A oni koji prodaju proizvode slicne njemu glavna reklama im je "Nasa letjelica je bolja od DJI Phantom","Nasa letjelica se zove i ubojica Phantoma","Nas proizvod duze leti od Phantoma",pa vec postaje iritantno citati takve oglase,ponude ili sta vec,nikada nisam rekao da neka letjelica nije dobra niti mogu tako nesto reci,ali svi se moramo pomiriti da RTF GPS modeli su definitivno najbolji za pocetnika,i to samo iz onog razloga zbog kojih su svima ostalima starim letacima dosadni i "losi" a to je njihova lakoca upravljanja,sta mu se naredi on to radi.

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #32
100  ljudi 100 cudi.
Osobno uopce neman nikakav multirotor,niti me zanima (tako da ne pljujen po nicemu,nego samo objektvino gledam),a da ga namjerevan kupit,opet ne bi bia phantom (zbog vec navedenih razloga).
Isto tako me nikakve RTF solucije nebi zadovoljile/zanimale.
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #33
Ali nema konkretnog komentara zasto ne RTF GPS model,nego nevalja zato sto nevalja,reko je susjed od mog strica,i slicne stvari,ali moramo se pomiriti svi sa time da je za pocetnika RTF GPS model najbolji odabir,koliko god ne voljeli odredeni model...

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #34
pa pokusaj se koncentrirat bar malo pa procitaj moje prosle postove,virujen da san napisa par razloga.
 
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #35
1. Razlog skupa baterija za Phantoma 2-ODGOVOR kupis Phantom 1 ili Phantom FC40 kojem baterija kosta nova 179kn u hrv
2.Razlog slab domet i losa stanica - Odgovor domet od preko 700m i stanica koja nisam cuo da se ikom strgala i baterije traju pola godine
   ok priznajem tesko da ce moci letiti sa par modela na DJI stanici pa joj mozemo to uzeti za zlo
3.Razlog nije pogodan za snimanje filmova za Holiwood -ODGOVOR ???
4.Razlog nevalja zato sto ga JA nemam???WTF ljudi sta pricate gluposti


Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #36
Prvo moras reci koja su tvoja ocekivanja od quada. Dali zelis snimat mirne snimke sa gimbalom i gopro ili neka jurnjava na FPV ili nesto slicno. Onda dali zelis da je sve to odmah plugnplay ili da ga ti bas zelis sastaviti jer te zanima kako i sto radi. Naravno ako zelis odmah letjeti i snimati po meni je najbolji fantom, stvarno je jednostavan za voziti i sa zenmuse gimbalom stvarno radi super snimke. Sto se tice dometa mislim ima i vise nego dovoljno sto tebi treba. Ako pak mislis slagati tu je izbor ogroman, od velicine letjelice pa opet do namjene

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #37
1. Razlog skupa baterija za Phantoma 2-ODGOVOR kupis Phantom 1 ili Phantom FC40 kojem baterija kosta nova 179kn u hrv
2.Razlog slab domet i losa stanica - Odgovor domet od preko 700m i stanica koja nisam cuo da se ikom strgala i baterije traju pola godine
   ok priznajem tesko da ce moci letiti sa par modela na DJI stanici pa joj mozemo to uzeti za zlo
3.Razlog nije pogodan za snimanje filmova za Holiwood -ODGOVOR ???
4.Razlog nevalja zato sto ga JA nemam???WTF ljudi sta pricate gluposti

Dao sam si 5 min i pročitao cijelu temu onako nabrzak i nije mi jasno s kim se ti raspravljaš. Nitko osim tebe nije ni spomenuo fantoma, niti je itko rekao da ne valja. Ante je rekao da ne voli RTF stvari i to je njegovo mišljenje koje i ja dijelim također,, ali nitko nigdje osim tebe nije ni spomenuo fantoma, a kamoli da valja ili ne valja  ???

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #38
1. Razlog skupa baterija za Phantoma 2-ODGOVOR kupis Phantom 1 ili Phantom FC40 kojem baterija kosta nova 179kn u hrv
2.Razlog slab domet i losa stanica - Odgovor domet od preko 700m i stanica koja nisam cuo da se ikom strgala i baterije traju pola godine
   ok priznajem tesko da ce moci letiti sa par modela na DJI stanici pa joj mozemo to uzeti za zlo
3.Razlog nije pogodan za snimanje filmova za Holiwood -ODGOVOR ???
4.Razlog nevalja zato sto ga JA nemam???WTF ljudi sta pricate gluposti

Dao sam si 5 min i pročitao cijelu temu onako nabrzak i nije mi jasno s kim se ti raspravljaš. Nitko osim tebe nije ni spomenuo fantoma, niti je itko rekao da ne valja. Ante je rekao da ne voli RTF stvari i to je njegovo mišljenje koje i ja dijelim također,, ali nitko nigdje osim tebe nije ni spomenuo fantoma, a kamoli da valja ili ne valja  ???


Neki kralj teski,al nema veze,simpaticno mi je kad se neko tako uzbudi bez razloga  :D
Al meni se phantom sviđa,da nema njega,nebi bilo onih pustih videa failova po netu  ;D
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #39
Phantom? Da, ali ne kao prvi multirotor. Ako želiš letjeti što "bezbolnije" prvo uzmeš sve dijelove i počneš sastavljati svoj quad dio po dio, kada tako složen quad počneš letjeti "znaš" za što služi i kako radi određeni dio elektronike. Naravno započeti prvo sa kk2 ili nekom sličnom pločicom i prvo NAUČITI voziti takav stroj, a ne odmah na gps, autopilot.... pa onda kada nešto zakaže, kuku meni. ;) 

 

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #40
NItko nije rekao da Phantom nevalja,nego ste rekli da niti jedan RTF model nevalja,zapravo da je bilo koji multirotor kojeg sam napravis bolji ZA POCETNIKA.Kada samu uzeo prvi rtf quad letio sam s njime kako god sam htio isao u visine koje su za pocetnike i vise nego dovoljne,a kada sam napravio prvi multirotor sam nikada se nisam osjecao toliko sigurnim u letu,nikada mi niti jedan nije opao ali opet svaki puta kad poletim sa domacim radom imam knedlicu u grlu i zato iz svog iskustva mogu sa velikom sigurnoscu reci da je Phantom stvarno letjelica i za pocetnika i za kasnijeg korisnika koji gusta u letu.
Nacin na koji Sekile leti je nesto sto ja necu nikada niti pokusati jer gledajuci njegove letove snimane sa letjelice stvarno ...Kapa dolje,svaka cast majstore,ali mogu reci sa velikom sigurnoscu da 90% clanova ovoga forumo to isto tako nece niti pokusati.
A sve se vrti oko toga sto ste rekli da RTF model nije za iDaca jer nije nesto posebno jer je lose ovo ono,da ce mu dosaditi brzo i slicne stvari,ali kao sto Sekile kaze ovisi tko sta trazi od letjelice,a kolegi koji kupuje prvi quad nikako nebi bilo tesko se nauciti sa takovom letjelicom.Imam quad RTF GPS i kad god tko hoce moze doci kod mene i probati ga ako zeli kupiti takvo sta slicno da vidi koliko je jednostavan,potrebno je 1min da mu objasnim osnove i letiti ce vrlo dobro kao sto su svi i letjeli do sada i nakon toga kupili slicne ili iste letjelice i bili i jos jesu zadovoljni s njima.
Svakako ova tema se moze ovako vrtiti u nedogled i vidim da se vec neki polako upustaju i u vrijedanje ali neka,znam sta pricam i stojim iza toga.Uvijek mozemo otici na kavu i rijesiti to sa letjelicama na nebu.

Odg: Koji quadcopter kupiti do 300 $?

Reply #41
I ja sam prije letio sa quadovima koji su imali Nazu sa GPSom i to je bilo super easy za voziti, ali meni je to vrlo brzo dosadilo jer u tom slucaju pola posla oko tvog letenja obavlja kontroler, zato je lagano. Ali osjecaj kad ti imas apsolutnu kontrolu u svim reakcijama tvoje letjelice je nezamjenjiv. Naravno da je tezi za nauciti, ali nije nemoguca misija, samo treba probati. A opet nije lose znati sastaviti sam jedan quad , hexu , cisto da znas kako stvari funcioniraju jer kad tad ce i taj RTF quad doci na stol i onda mozes samo blejat u njega.