Skip to main content

Topic: Pitanje u vezi online kupovine (Read 2614 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pitanje u vezi online kupovine

Nisam pocetnik modelar al sam pocetnik u online trgovini.
Namjerio sam se na Hobbycity pa me zanima par detalja .

Koliko smijem robe naruciti a da ne podljeze carini ?
Koliko kosta postarina za cirka 500 grama ?
Koliko kosta postarina za npr samo jedan servo , cirka 30 grama robe ?

Vidio sam cijenik postarine na njihovoj stranici ali neznam koja cijena se odnosi na nas , exspress shipments ili flat rate shipments ?
I koja je razlika između ta dva nacina dostave, jel samo vremenska ili ima jos nesto ?

pa evo ako ima tko voljan ili koja voljna da podijeli iskustva

Odg: Pitanje u vezi online kupovine

Reply #1
nema pravila sto ce se cariniti. meni je jednom kompletan model dosao bez carine, a kutija je bila ogromna dok jedan drugi model u puno manjoj kutiji nije bio te srece, male posiljke do 500 grama mi nisu nikada ocarinjene.
inace po zakonu 160 kuna vrijednosti robe ako se salje postom ne podlijeze carini i to samo ako je dar, a ne kupovina, ali HC na paket naznaci da je dar pa ni to nije problem. mislim da je postarina za 500 grama oko 12 dolara kada nije ekspresno, a ekspresno se ne isplati jer jako povecava mogucnost carinjenja kada je ta vrsta shipmenta. vise se isplati uzeti vise paketa manje gramaze nego jedan od 2 kg jer manji paketi nejcesce prolaze bez carinjenja.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Pitanje u vezi online kupovine

Reply #2
Ook , Hvala eewan .  Nikad nisam kupovao nista preko neta pa sam totalna neznalica u tome.
Jucer sam otvorio ziro racun pa sad moram cekat karticu i onda mogu u kupnju.

Uglavnom dao si mi odgovor koji me zanimao , hvala jos jednom !

Ako ima jos netko kakvih iskustava nek slobodno pise

Odg: Pitanje u vezi online kupovine

Reply #3
Poštovani !
Drago mi je vidjeti nove SlavonskoBrodske modelarske članove,kako na forumu tako i na druženju nedjeljom od 10,00 do ranih popodnevnih sati na aerodromu AK "BROD".Informacije iz prve ruke o gornjoj temi može Vam dati skoro svaki ozbiljniji modelar jer ih je večina nešto kupovala online (Anto helikoptere,Leo elektrosetupe,Štefo EDF-ove i modele,Huco svega od elektronike ...)!
Zbog Vašeg vrlo sličnog imena imao sam nekoliko poziva od drugih modelara iz lijepe naše pa bi mi bilo drago upoznati Vas osobno obzirom Vam je slika (avatar) prilično sitna.
Do skorog susreta
                                Tomica.sb

Odg: Pitanje u vezi online kupovine

Reply #4
Osobno na jelas rijetko idem, uglavnom zbog obaveza a pogotovo u zadnje vrijeme , obicno si izabirem usamljene livade bez guzve gdje odem sa djecom ,al evo obecao sam sinu da ga sutra vodim na jelas, bit cu samo promatrac buduci da mi nijedan model nije u voznom stanju  :).
Slika sa avatara je uslikana na jelasu ali prije cirka 4 godine, i vjerojatno radnim danom.
Eto sutra sam tamo oko podne s klincem , ako nesta ne iskrsne .   


 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.