Skip to main content

Topic: Kako sa HK naručiti VELIKI paket? (Read 2873 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kako sa HK naručiti VELIKI paket?

Baš sam si našao zanimljiv model za zamjeniti Bixlera koji mi je pomalo dosadio, a kad ono ne mogu ga kupiti jer je paket 50mm predugačak po dužini ili 152mm po ukupnoj dužini svih stranica (ili ne stane u jednu ili drugu kolonu)

Unable to ship this parcel to your country due to size/weight.
 Your order is either too large, or too heavy for shipment to your country.
 Please see the table below to understand what's permitted by your countries postal system.
Your order To country: CROATIA
 Cart weight: 2672g
 Total Length  1050
 Total Size  2152mm(L+W2+H2) 


Shipment Type Max length Max Size. max Weight

Air Parcel (Croatia) up to 3.0kg 1050mm 2000mm 2999g
Air Parcel (Croatia) up to 3.5kg 1050mm 2000mm 3499g
Air Parcel (Croatia) up to 4.0kg 1050mm 2000mm 3999g

EMS Express to Croatia (MAX 3kg) 1000mm 3600mm 2999g
EMS Express to Croatia (MAX 4kg) 1000mm 3600mm 3999g
Checked Weight & Packing DHL/EMS (14MZ) 1800mm 2000mm 99999g

Ima li načina da se zaobiđe taj problem?

Pozdrav!

Odg: Kako sa HK naručiti VELIKI paket?

Reply #1
I ja bi volio saznati!

Odg: Kako sa HK naručiti VELIKI paket?

Reply #2
naruđiš u sloveniju
strong, light and cheap - choose two

Odg: Kako sa HK naručiti VELIKI paket?

Reply #3
Ja mislilm da Neo1234 zna.
Spektrum dx7s i razni modelčeki




 

Odg: Kako sa HK naručiti VELIKI paket?

Reply #7
Baš super, koje sam ja sreče da mi ni iz kojeg dijela svijeta paket ne može stići bez komplikacija.
Sad su paket Slovenci umjesto u Brežice, poslali u Novo Mesto

Nadam se da bu sutra ipak u Brežicama


Odg: Kako sa HK naručiti VELIKI paket?

Reply #8
Baš super, koje sam ja sreče da mi ni iz kojeg dijela svijeta paket ne može stići bez komplikacija.
Sad su paket Slovenci umjesto u Brežice, poslali u Novo Mesto

Nadam se da bu sutra ipak u Brežicama


Nebude ti ni došo taj paket u Brežice ak si mislio na poštu. Paket ti puteje GLS kurirskom službom koja ima sjedište u Novom Mestu. Trebaš nazvati njihov ured il im poslat mail pa probat dogovorit kad im kurirski vozač ide prema Brežicama da ti ponese paket i uruči ti ga osobno jer ti oni ne dostavljaju pakete na poštu. 

Odg: Kako sa HK naručiti VELIKI paket?

Reply #9
A ležanje paketa u Brežicama i slanje papira slovenskoj carini da mi ocarine paket pa onda odlazak po paket?

Sumnjam da bu mi GLS-ov vozač dao paket na cesti.

Odg: Kako sa HK naručiti VELIKI paket?

Reply #10
nema carine u Slo jer si naručio paket iz Nizozemske, koja je članica EU.
možda prođeš i bez davanja na Hr granici, ovisi na koga naletiš.
ponesi sve račune naravno.

onaj primjer s linka iznad, kada se šalju papiri na Slo carinu je kada se naruči paket iz Kine u Slo.


Odg: Kako sa HK naručiti VELIKI paket?

Reply #11
Nebude, ali imas prihvatno mjesto na OMV benzinskoj u Brezicama.

Nazoves ili mailas GLS i zamolis da ti tamo ostave.
Ja odradio vec 2 puta tako.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Kako sa HK naručiti VELIKI paket?

Reply #12
Nebude, ali imas prihvatno mjesto na OMV benzinskoj u Brezicama.

Nazoves ili mailas GLS i zamolis da ti tamo ostave.
Ja odradio vec 2 puta tako.


To je točan postupak i 100% funkcionira. Može i solucija da ti daju br. moba od vozača koji vozi tvoj paket i da se sa njim dogvoriš kada i gdje da preuzmeš svoj paket kad vozi prema Brežicama i okolnim mjestima. Je, i ne brini Inverted nebude nikakve carine i budeš dobio paket ak treba i na cesti za 0 kuna ravno u tvoje ruke, pa kaj nije to ljepo za razliku od nas u RH, bar dosad.

Odg: Kako sa HK naručiti VELIKI paket?

Reply #13
E da ima jedna anegdota kad sam ja preuzimo paketa blizu Brežica, ispod onog nadvožnjaka kada se dolazi u Brežice. Paket isporučivo vozač podrjetlom iz BiH. Dajem ja njemu osobnu na uvid, a veli on meni '' bolan prijatelju, spremi ti tu ličnu u đep, da nisi ti vlasnik ovog paketa nebi ti sad tu čeko mene da ja dođem, de sam ti meni tu potpiši''.  :D :D :D :D :D

Odg: Kako sa HK naručiti VELIKI paket?

Reply #14
Baš me ugodno iznenadili

Teta Slovenka iz GLS-a me lijepo nazvala ujutro da me pita gdje meni odgovara da oni to dostave (unutar Slovenije, naravno).

A naši me oderu extra 40kn da mi pošalju od carine u Branimirovoj do pošte u Vrapču!
Drugim rječima, na veće pakete koji će se sigurno cariniti, tj. na koje će staviti PDV, uvijek računati 7$ extra na poštarinu s HK-a!

Na kraju ispada da bih mogao uštedjeti skoro 50$ s time što sam iz Nizozemske naručio u Sloveniju.

Možda dođe taj GLS i kod nas kad uđemo u tu šašavu EU pa nam hobby malo i pojeftini.
Shipping od Nizozemske do Slovenije me koštao 10$, iz HK 47$.