Skip to main content

Topic: antena je sve (Read 3854 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

antena je sve


Evo ekipa da se i ja pohvalim novom antenom koja me fakat fascinirala.

Radi se o biquad anteni ugođenoj na 1010 Mhz.Gumeni "raberdakovi" idu u smeće

jer je slika na 300 metri več bila niškoristi.S ovom sam antenom letio dok je Aurora imala

domet i dok koptač nije otišo u" failsafe" a to je bilo oko 1200 m.Fora kod ove antene je da je slika

bolja što sam bio s modelom dalje.Naravno antena je na prijemnoj strani dok je na koptaču

/sexta flamewheel 550 sa naza kontrolerom; eagletree OSD/ obični 1/4 valni dipol.Za malo

novaca sjajno!!! Autor antene leti s avionom 5000m +i veli ima još signala-vjerujem

Odg: antena je sve

Reply #1
jos bolji efekt dobijes sa 1/2 dipolom  ;)

Odg: antena je sve

Reply #2

Ponukan tvojom sugestijom išao sam mjeriti- taman stane još ostane 2 cm fore.

Flamewheel ti je mali čuček nemam baš visine

Misliš da bude osjetne razlike?Vidim ti si na 433-što imaš za predajnu antenu i kak je ugrubo velka?

Jel 433 puno bolji od 900 MHz banda?


fpv range madness continued

Reply #4

Jadnoj Aurori odfikario kliještima antenu /cvikcangama/...!!?..

Ali dobila je novu bolju !!! Radi provjereno letio jutros 200-300metara

ali je bila strašna magluština pa nisam htio forsirati daljinu da nebude vraga..

2.4 Giga je jako osjetljiva frekva na kišu,maglu i sve kaj plahuta po zraku-

zato se valjda ide niže da bi domet bio veči.Popodne vidim bude malo sunca

pa ću ispitati granice i svoje i freqve i sexte-javim se

Odg: antena je sve

Reply #5
Zanimljivo ovo s Aurorom. Koliki domet očekuješ u idealnim uvjetima?

lp
Toni

kaj bog da

Reply #6

Hi Toni

Ja se nadam da će limit biti 5000 mAh baterija- znači po gasu do 2000mAh /zima je/ i

brzo doma.Veselit će me 2 Km-to je meni jako puno!!

Odg: antena je sve

Reply #7
OK. Samo ugrij malo batku prije leta. Ili u autu ili na koji drugi način. 2 km je čist ok za malo novca koliko je uloženo u tu antenu.

lp
Toni 

Odg: antena je sve

Reply #8
super  mod, otkuda si? ako si iz Zg-a,
pa daj navrati kada se leti fpv, možeš bez straha probati domet tako da staviš prijemnik na neki model koji netko drugi leti,
a ti mičeš servo ručicu ispred kamere...

i onda kada se servo prestane micati... vidimo dokle je dogurao prema OSD-u.  zanima kolegu koji ima auroru pa da vidimo domet.
tako u par minuta usporedimo stock auroru s tvojom modanom.

možemo probati i kroz maglu ako treba, baš je danas bila izvrsna prilika  :)
http://www.flyfreak.net/fpv-i-ap/fpv-let-do-iznad-sljemena-i-nazad/msg97570/#msg97570


samo 1350

Reply #9

Bok Tomislave

Rado prihvačam poziv bit će mi zadovoljstvo letit s vama

samo nek bude vrijeme k čemu i da nebu u 7 ujutro.Evo sam danas

bio na Savi fest je puhalo nisam zadovoljan -samo 1350 metara ali ne

stajem ima još mjesta boljem setapu-možda ima neko od radioamatera

spektrometar da skužimo točnu frekvenciju od spectra predajnika.2.4 GHz

je načelno band a gdje dotična svira ?ko zna-onda bi bilo puno preciznije i ugoditi antenu.

Odg: fpv range madness continued

Reply #10

Jadnoj Aurori odfikario kliještima antenu /cvikcangama/...!!?..

nije mi vrag dao mira pa sam otvorio modul od aurore,
i za divno čudo, antena je na konektor,
pa se ne mora rezati originalna, već samo ušteka neka druga, patch, biquad što god tko želi :)
a sve se može vratiti u originalno stanje bez štetnih posljedica  8)

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16668__FrSky_Receiver_antenna_60_cm.html

na onaj način kako si radio, osim što je nepovratno promijenjena originalna žica,
si dodao još jedan konektor vani, što uzrokuje gubitak jačine signala,
ne znam koliki, nemojte me sada napasti, ali što manje konektora, to bolje. tako vele iskusniji od mene  :)

Odg: antena je sve

Reply #11

U pravu si Tomislave-bili kakvo kemijanje i štukanje promjeni SWR ali

sam zbog nestrpljivosti išao cvikati kabel.Nabavit ću i ove kablove da se

to drito spoji ali treba čekat-Kina draga.Namjera mi je i prijemnik promjeniti

/OPTIMA9/ jer nema RSSI izlaz pa se nemože ništa ni izmjeriti ni usporediti

na prijemnoj strani.Za ovog:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__27175__2_4Ghz_A_FHSS_Compatible_8CH_Receiver_Hitec_Minima_compatible_.html

tvrde da je kompatibilan sa aurorom i da ima rssi output što bi bila velika pomoć kod podešavanja

Odg: antena je sve

Reply #12
zgodno,
jel rssi analogni ili digitalni?

pošto većina OSD-a prima analogni u obliku napona 0 - 3.3V recimo


možda malo po malo se skupi na forumu kod nekoga i taj novi prijemnik, neka druga antena te neko 2.4 pojačalo
pa se proba složiti LRS na stock stanici bez velike investicije (1W pojačalo i antena bi bili ukupno oko 50$) ako se pokaže upotrebljivim za pouzdanih <5 km recimo,
što će ti više  :)


Odg: antena je sve

Reply #14
simonchambers-hobyking:

The output is a digital PMW that repeats at a frequency of 397Hz. The closer the receiver to the antenna, the greater the high period will be. If the receiver has lost signal lock, the high period will be nearly zero.
I've uploaded a Oscilloscope trace to the files tab above, so you can see the sort of output. The trace was done with the receiver around 1 metre away. In there you'll also see the receiver manual too.
You'll need some form of buffer if you want to interface it into a OSD that expects an analog input. Now this could be just a simple RC Low Pass Filter. From a quick calculation off the top of my head, I would expect a 1k resistor with a 10uF capacitor should do the job.
Hope this helps.
Si.