Skip to main content

Topic: paraglajder pomoc (Read 2542 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

paraglajder pomoc

Trazim po forumu ali nisam nasao teme o paraglajderima...imam jednog nitro a radio bi drugi sa masinom od trimera...zanima me koliki raspon krila moram napravit na tezinu od otprilike 3 kg...ubiti bi to bio mali motorni zmaj

Odg: paraglajder pomoc

Reply #1
Dio foruma ti se zove Samogradnja/Paraglideri
Za gondolu do 3kg ti treba model od 2m2 i motor sa potiskom min 2.5 kg (za startanje) - za letenje je dovoljno 1.5kg potiska

Pooozzzz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: paraglajder pomoc

Reply #2
imam osjecaj da nas i ti pomalo prcas zar ne?  ;) prvo nitro helikopteras koji nezna kakav bi gyro i helic uzeo,onda nesto oko nitro aviona a sad cak i nitro paraglajder pa dobro jesil ti to dobio negdje džabe i uso u ovo pa stvarno nemas pojma tako ili nas samo dobrim prcas kao svima dobro poznati edi ili edi1 kako vec ...  :-[ ::)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: paraglajder pomoc

Reply #3
Kako to mislis???pa jbg dosta mi se nakupilo za radit pa pitam...ako te bas zanima imam 2 helica benzin i nitro,par aviona,gliser,paraglajder i tako da ne nabrajam...znam letit ali sam pocetnik i volim stalno slagat nesto pa zato pitam...nisam ko vi vecina da lete samo avione ili helice i da zna dosta o tome...inace vec kad te zanima toliko radim normalan posao,uz to slazem aute i farbam i radim sa fiberglasom neke manje djelove i dosta toga jos...inace iz istre...eto nemam bas vremena i ne volim visit za kompjuterom ali vec kad sam dobio par dana slobodnog pa da iskoristim na par pitanja koja me zanimaju...vidim da si zakljucio to jer sam postavio par pitanja odmah ali totalno jadno razmisljas..modele sam kupio sam,nesto je spremno nesto treba sastavit i uredit..koliko sam citao po forumu vidim da teze se nabavljaju neki djelovi kod vas pa te razumijem zasto si to zakljucio..uglavnom ako sta trebate za nabavit pitajte,voljan sam pomoc jer i meni drugi pomognu...eto toliko..ako te zanima jos sta pitaj slobodno

Odg: paraglajder pomoc

Reply #4
Kako to mislis???pa jbg dosta mi se nakupilo za radit pa pitam...ako te bas zanima imam 2 helica benzin i nitro,par aviona,gliser,paraglajder i tako da ne nabrajam...znam letit ali sam pocetnik i volim stalno slagat nesto pa zato pitam...nisam ko vi vecina da lete samo avione ili helice i da zna dosta o tome...inace vec kad te zanima toliko radim normalan posao,uz to slazem aute i farbam i radim sa fiberglasom neke manje djelove i dosta toga jos...inace iz istre...eto nemam bas vremena i ne volim visit za kompjuterom ali vec kad sam dobio par dana slobodnog pa da iskoristim na par pitanja koja me zanimaju...vidim da si zakljucio to jer sam postavio par pitanja odmah ali totalno jadno razmisljas..modele sam kupio sam,nesto je spremno nesto treba sastavit i uredit..koliko sam citao po forumu vidim da teze se nabavljaju neki djelovi kod vas pa te razumijem zasto si to zakljucio..uglavnom ako sta trebate za nabavit pitajte,voljan sam pomoc jer i meni drugi pomognu...eto toliko..ako te zanima jos sta pitaj slobodno
ovako moram ti se izvinit,izgleda da si ipak sasvim oke lik na zalost unazad nekih 1-2mj se pojavilo jako puno slicnih slucajeva kao sto si ti oce ovo oce ono a na kraju samo trol a kako vidim ti nisi troll tako da izvinjajem se jos jednom moja greska u prebrzom zakljucivanju
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: paraglajder pomoc

Reply #5
Ma sve ok..ne ljutim se ja ;)...pozzz

Odg: paraglajder pomoc

Reply #6
Evo, mene zanima kakve modele paraglidera imas, te kakvu gondolu koristis i kako to leti?!

Pozzzz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: paraglajder pomoc

Reply #7
Raptor 90 di iz istre, ima nas jos tu pa pitaj sta te zanima

Sent from my SM-T211 using Tapatalk

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: paraglajder pomoc

Reply #8
Ovako..model je kupljen na ebay i buduci da uvjek narucim ku..c tako sam i ovaj put dobio nista...krilo je 1,5m,gondola od sperploce predvidena za nitro motor...to sam slozio pa mi je bio slab motor i onda je stajao neko vrijeme,..zatim sam stavio motor od nekih 4ccm i doslo vrijeme probe...kod paljenja mi je skoro odsjekao prst pa je poletio prisilno i u komadice...uglavnom poletio jos nije a volio bi da leti...cim stignem cu stavit slike pa da vidite ako se da iskoristit gondola...tj buduci da je motor okrenut kontra se dosta pregrijavao a neznam zasto??imam sve djelove,cak i neki esc i motor pa cu i tu trebat vasu pomoc ako je bolje slagat elektro iako bi rade nitro...inace sam iz poreca tj okolice...

Odg: paraglajder pomoc

Reply #9
hm kad vec imas el.set up zasto ne napravis gondolu od deprona ili stiropora? jel imas serva i batku?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: paraglajder pomoc

Reply #10
Jer se u struju ne kuzim...tj znam kako radi i sve ali ne razumijem koliko veliku da napravim,ne kuzim jacinu motora tj kw i koliko jaku bateriju trebam...taj motor koji imam ne pise nista osim 1900 rpm ako se ne varam

Odg: paraglajder pomoc

Reply #11
aj poslikaj sve i elektroniku pa ti budemo vec sve objasnili,jel imas daljinski i prijemnik?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: paraglajder pomoc

Reply #12
Moze..poslikam pa stavim...imam turnigy9 pa sa tim vozim sve...slikat cu gondolu ovu koju imam pa ako po vama se moze stavit elektro na nju cu slozit tako pa da imam i ja prvi elektro model ;D

Odg: paraglajder pomoc

Reply #13
eto super bar imas dobru stanicu a i imas dosta kolega u blizini:) kad mozes slike stavit?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: paraglajder pomoc

Reply #14
Probam sutra stavit jer trenutno zivim kod cure i radim kod njenih u uljari pa bas sam kratak sa vremenon jos nekoliko dana ali potrudit cu se nac koju min..