Skip to main content

Topic: Noobie pitanje u vezi STANICA! (Read 7934 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Noobie pitanje u vezi STANICA!

Evo pitanje, vjerovatno glupo i mutavo, al ne nalazim odgovor nigdje pa moram pitat, a nadam se da će se javit netko i naptipkat 2-3 riječi...

Naime, zanima me sto u stvari znaci Mode 1, Mode2, Mode3,...?
Koliko sam skuzio, to bi trebao biti raspored kontroli ili se varam?

Zasto je stanica Mode1, primjer DX7(only Mode1) za 50$ skuplja od iste stanice (only Mode2)?

Bio bih zahvalan ako mi to netko moze pojasniti!
Hvala unaprijed!
j***te, kad malo razmislim...Trošimo život uprazno, a jedino smo njega dobili besplatno...

Odg: Noobie pitanje u vezi STANICA!

Reply #1
Ovako večina normalnh ljudi  :D  lete na Mode 2, a pretežno na Mode 1 lete Amerikanci kao i u svemu oni su
posebni pa i u stanicama, Mode 2 stanica znaci da je Gas,Rep na ljevoj strani kad ti je stanica u ruci, a na desnoj srtani Eleroni, i Dubina-Visina mislim na palice s kojim upravljaš  ;D bit če ti jasnije iz slika  ;)
svaka čast :)

Odg: Noobie pitanje u vezi STANICA!

Reply #2
DUJE  sve je stvar NAVIKE,
ja od uvijek a i velika vecina leti GAS LIJEVO i eleroni
a desno pravac i dubina
a ti vjerovatno isto tako ?

Odg: Noobie pitanje u vezi STANICA!

Reply #3
Ivane mode 2 je ovdje ipak u većini a ima jedan vrlo jednostavan razlog- palica desno dubina i eleroni su vjerniji pravom avionu a na lijevoj gas i pravac... uostalom tako je i neračunajući pravac raspored komandi i kod pravih aviona.. neznam za druge al ja sam "paličar" pa mi je to jednistavno navika samo što sam pedale za noge zamjenio lijevom rukom..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Noobie pitanje u vezi STANICA!

Reply #4
I ja letim mode 2 isto kao PZ Design i Duje, da to je stvar navike.Isprva sam probao letit mode 1 i to mi nije leglo od prve pa sam prešao na mode 2 i nekako mi je prirodnije ilakše za letit. 8)
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/

Odg: Noobie pitanje u vezi STANICA!

Reply #5
Ako je sve to stvar navike, a koliko vidim JE, zašto je onda stanica na MODE2 skuplja za 50 bagsi?


@:Davor21: culi smo se prek sms-a danas, pa ako nije greda napisi ovdje na kojem je modu stanica o kojoj smo pricali, pošto si rekao da je "preko bare" stigla, a koliko čujem, tamo se vozi na benzin(MODE1)?

P.S. Razmatram o tome da posudim od nekoga lovu za tu stanicu! ;)
P.S.S. Hvala na odgovorima, pogotovo kolegi DUJEMARIN na slikama! RESPECT svima
j***te, kad malo razmislim...Trošimo život uprazno, a jedino smo njega dobili besplatno...

Odg: Noobie pitanje u vezi STANICA!

Reply #6
DUJE  sve je stvar NAVIKE,
ja od uvijek a i velika vecina leti GAS LIJEVO i eleroni
a desno pravac i dubina
a ti vjerovatno isto tako ?

jesi se zeznuo u upisu ili stvarno letis gas i elerone na istoj palici? to sto si naveo bi bio mode 4.

ja sam izabrao mode 2 jer su mi tako preporucili i mnogi lete tako pa je to jedini razlog zasto tako letim.

za cijenu ne znam, moguce zato sto je u americi mode 2 rijedak pa samim time i ekskluzivniji.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Noobie pitanje u vezi STANICA!

Reply #7
Ako je sve to stvar navike, a koliko vidim JE, zašto je onda stanica na MODE2 skuplja za 50 bagsi?


@:Davor21: culi smo se prek sms-a danas, pa ako nije greda napisi ovdje na kojem je modu stanica o kojoj smo pricali, pošto si rekao da je "preko bare" stigla, a koliko čujem, tamo se vozi na benzin(MODE1)?

P.S. Razmatram o tome da posudim od nekoga lovu za tu stanicu! ;)
P.S.S. Hvala na odgovorima, pogotovo kolegi DUJEMARIN na slikama! RESPECT svima

E JA SAM PREKO BARE i kupio sam ovdje Futabu i odmah da im i nisam rekao kod narudzbe dobio GAS LIJEVO,
u klubu OVDJE svi voze GAS LIJEVO ali zihera radi ako narucujes napisi koju stranu zelis,kod vecine uredjaja mozes mijenjati stranu koju hoces direktno na stanici,
pozdrav

Odg: Noobie pitanje u vezi STANICA!

Reply #8
DUJE  sve je stvar NAVIKE,
ja od uvijek a i velika vecina leti GAS LIJEVO i eleroni
a desno pravac i dubina
a ti vjerovatno isto tako ?

jesi se zeznuo u upisu ili stvarno letis gas i elerone na istoj palici? to sto si naveo bi bio mode 4.



ja sam izabrao mode 2 jer su mi tako preporucili i mnogi lete tako pa je to jedini razlog zasto tako letim.

Odg: Noobie pitanje u vezi STANICA!

Reply #9
oko toga nitko nije u pravu ;D

svako kako mu odgovara

edit: ivek mijenjas svoje postove, a ovo gore je bio odgovor na izbrisani dio

zivjeli
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Noobie pitanje u vezi STANICA!

Reply #10
DUJE  sve je stvar NAVIKE,
ja od uvijek a i velika vecina leti GAS LIJEVO i eleroni
a desno pravac i dubina
a ti vjerovatno isto tako ?

EEWAN,
NISAM se zeznuo,
letio sam jedrilicu, NE MODEL,
i moram imati palicu u desnoj i kako sam u pocetku dugo letio TIP uredjaj,tada drugi nije bio ostalo mi to i danas i ne mogu drugacije,
DESNO,pravac i dubina,
LIJEVO, gas i nagib-eleron

jesi se zeznuo u upisu ili stvarno letis gas i elerone na istoj palici? to sto si naveo bi bio mode 4.



ja sam izabrao mode 2 jer su mi tako preporucili i mnogi lete tako pa je to jedini razlog zasto tako letim.

Odg: Noobie pitanje u vezi STANICA!

Reply #11
ma nikako da upisem kako treba ali evo tako je kako sada pise,tako ja letim,
drugacije ne mogu zamisliti i ako po mnogima nije ispravno

Odg: Noobie pitanje u vezi STANICA!

Reply #12
"Mode 1,2,3,4..." je japanska izmišljotina (Futaba, JR), popularizirana Korejskim jeftinijim kopijama (Hitec)  i uklesana u kamen kineskim jeftinjarama (noname!) koja nema uporište ni u čemu. Poštena stanica (Multiplex) te lijepo pita što želiš i tako radi. Npr. na MPXu možeš zadati komandu kormila visine na prekidaču, palici kojoj poželiš, pa čak i smjeru palice po volji. Možeš podesiti da ti je na istoj palici do pola gas, a od pola kočnica. Ako moraš birati "mode" pri kupnji, software je jadan i probaj takvu stanicu zaobići u širokom luku.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Noobie pitanje u vezi STANICA!

Reply #13
Jeste DESPOT dajem ti za pravo,
a zasto ne,
ali na tekmama u protekloj godini u klasi F3J je Futaba bila najbrojnija ali ne i 2,4 i ako po anketi velika vecina takmicara su se izjasnili da ce u iducoj sezoni,tj. ove godine letiti sa 2,4
sacekat ce mo,

Odg: Noobie pitanje u vezi STANICA!

Reply #14
Ok!

Dakle, ako je na stanici oznaceno u kojem je modu, ona radi samo u tom i ni jednom drugom.
To je malo shit-i, zar ne?
Mislim, ja sam nov, ali ne čini mi se Spektruk DX7 loša stanica.

Na nju ciljam, a posto sam dosad proveo sate i sate na mode2, ciljam na takvu stanicu ili neku kao sto kolega SDespot spominje.

Evo za kraj, ako nije greda, da svatko napiše koju bi mi stanicu preporučio.(max.2000kn)
Znam da to nije dovoljno za pravu stanicu, zato i ciljam na polovni Spektrum ;)

NOTE: Posto sam nov, naručio sam kit HK450 iz Čajne, tak da znate što ću upravljat!
j***te, kad malo razmislim...Trošimo život uprazno, a jedino smo njega dobili besplatno...

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.