Skip to main content

Topic: Zdravo :D (Read 6805 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zdravo :D

Pa eto ljudi.. Jedan me prijatelj navukao na avione i bas bi si kupio jedan avion i da malo udem u to :D . Neznam koji bi bio najbolji avion za mene i kakav bi trebao biti.. Mislio sam platiti 700 - 800kn najvise. Nisam nikada vozio avion i nemam nikakvog iskustva. Mislio sam ici kod prijatelja da probam prvo na simulatoru voziti. :D Mozete li mi pomoci oko kupnje aviona i mozda neke savjete?

Mislio sam si kupiti ovako nesto: http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/Art-Tech-Wing-Dragon-RTF-2.4G.html

Ili ovako nes: http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/RC-JEDRILICA-THUNDERBIRD.html

Hvala unaprijed. :D

Odg: Zdravo :D

Reply #1
odi prvo na simulator, probaj hrpu modela, istreniraj jako dobro pa onda ces vec vidjet sta ti najbolje lezi i to kupujes, nemoj uzimati smeca bez veze, uzmes posten model

Odg: Zdravo :D

Reply #2
Ali jesi siguran da ima "poštenih" modela ispod 700kn?

Odg: Zdravo :D

Reply #3
bio jucer u prolazu ... pitaj kaj je ostalo , ekipa se nekaj pokupovala

Odg: Zdravo :D

Reply #4
Ako ti prijatelj ima stanicu i hoće ti ju posudit, onda imaš modele i za 200 kn, sam si napraviš, nacrti su ti besplatni, a dijelovi iz kine , max 200 kn sa baterijom. 2 ploče Izoflora po avionu ti je oko 18 kn. No svakako desetak sati na simulatoru prvo.

Evo nekih mojih:






Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Zdravo :D

Reply #5
Ako ti prijatelj ima stanicu i hoće ti ju posudit, onda imaš modele i za 200 kn, sam si napraviš, nacrti su ti besplatni, a dijelovi iz kine , max 200 kn sa baterijom. 2 ploče Izoflora po avionu ti je oko 18 kn. No svakako desetak sati na simulatoru prvo.

Evo nekih mojih:










hehe... prijatelj mi nece sigurno posuditi stanicu. ali jeli to skupo? kolko stanica dode? neka postena?

Odg: Zdravo :D

Reply #6
evo frend ce se javit!ugl. on kolko sam skuzio zeli novi model,i ne zeli i nezna ga radit sam pa sam mu ja pokazo recimo pluramaks i pokazo mu ta dva modela a da su za tu cijenu ok!sve u svemu sad maloprije je bio tu,i nejde mu bas bajno,ali ide!dok sam ja isto pocetnik kao on vozio sam na simulatoru mozda koji 5 h i kupio zagi-a i prvi let jako ljepo odvezo!al eto sve je do toga jel ti to nesto drago i fora ili to imas samo da imas,jer kad ti je stalo do necega onda se primis toga!:D a jos jedna stvar ako uzme onaj prvi model uz njega ima simulator pa moze i doma vjezbat jer ja imam jednu jedinu stanicu i to mi je simulator,a i ja bi se vozio! :D pozz matija

Odg: Zdravo :D

Reply #7
evo frend ce se javit!ugl. on kolko sam skuzio zeli novi model,i ne zeli i nezna ga radit sam pa sam mu ja pokazo recimo pluramaks i pokazo mu ta dva modela a da su za tu cijenu ok!sve u svemu sad maloprije je bio tu,i nejde mu bas bajno,ali ide!dok sam ja isto pocetnik kao on vozio sam na simulatoru mozda koji 5 h i kupio zagi-a i prvi let jako ljepo odvezo!al eto sve je do toga jel ti to nesto drago i fora ili to imas samo da imas,jer kad ti je stalo do necega onda se primis toga!:D a jos jedna stvar ako uzme onaj prvi model uz njega ima simulator pa moze i doma vjezbat jer ja imam jednu jedinu stanicu i to mi je simulator,a i ja bi se vozio! :D pozz matija

Odg: Zdravo :D

Reply #8

hehe... prijatelj mi nece sigurno posuditi stanicu. ali jeli to skupo? kolko stanica dode? neka postena?

Kakav ti je to onda prijatelj. Ja svom kolegi posudim stanicu i prijemnik za njegove avione, trenutno nema stanicu, pa ne može letit, a isto pravi sve od izoflora.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Zdravo :D

Reply #9
Ma, nije da mu necu posudit stanicu nego prva stvar je to kaj ja ocu letiti jer sam takoder pocetnik,a druga stvar kaj nisam jos avion odplatio! :D inace bi mu posudio nije do toga tolko!pozz Matija

Odg: Zdravo :D

Reply #10
Evo ovako,kako bih ja pomogao pocetnicima oko izbora prvog modela,predstavljam sledece....

http://www.sussex-model-centre.co.uk/shopexd.asp?id=24818

http://www.sussex-model-centre.co.uk/shopexd.asp?id=24818

Ovi modeli su izradjeni od penastih materijala i ukoliko se desi pad (koji je normalan za pocetnika) lako se moze srediti na livadi i odmah.

Svi su elektro varijanta koja je za pocetnika samo jos jedna prednost i da kazem da pocetnicki model treba da ima sto veci raspon krila znaci preko 1m jer je u tom slucaju jako stabilan i moze na vreme da se reaguje ako se pogresi nesto sa komandama...Pozzzzzz

Odg: Zdravo :D

Reply #11
Evo ovako,kako bih ja pomogao pocetnicima oko izbora prvog modela,predstavljam sledece....

http://www.sussex-model-centre.co.uk/shopexd.asp?id=24818

http://www.sussex-model-centre.co.uk/shopexd.asp?id=24818

Ovi modeli su izradjeni od penastih materijala i ukoliko se desi pad (koji je normalan za pocetnika) lako se moze srediti na livadi i odmah.

Svi su elektro varijanta koja je za pocetnika samo jos jedna prednost i da kazem da pocetnicki model treba da ima sto veci raspon krila znaci preko 1m jer je u tom slucaju jako stabilan i moze na vreme da se reaguje ako se pogresi nesto sa komandama...Pozzzzzz

Da ali ima li toga za kupiti u hrvatskoj?  :o

Odg: Zdravo :D

Reply #12
dobrodošao na forum soprano, a i ostali, vidim da vas ima par novih tu u temi  :)


ok je taj tvoj prijedlog,

osim što toga nema u hr, mislim da je ipak bolji odabir nešto tipa easy star, pošto je na tima što si linkao prop i motor sprijeda,
a početnik voli zapiknuti nos koji puta u travu, znam da je to folding prop ali osovina motora, nosač motora i spinner nisu baš  :P
ako je sve to iznad trupa i još gleda prema straga, pa ne može ga strgati nikako,
(osim ako se baš potrudi pa radi luping 10m od tla i završi na leđima :) no i to se dogodilo koji put pa ništa nije puklo )


ima na hrpu mjesta već napisano jedno te isto  ;)

http://www.flyfreak.net/elektro-modeli/odabir/msg26938/#msg26938

dobiješ i stanicu sa sky hawkom koju spojiš na komp i vježbaš, pa onda na livadu...
nije bajna jasno, no za naučiti se je ok, kasnije prodaš i avion i stanicu nekom tko se ide učit letit i kupiš sve ozbiljnije.

ima i varijatna da kupiš odmah skupu stanicu, no to je onda već poprilična suma para(skoro 2 puta više nego cijeli RTF kit sa stanicom) a na kraju nema ni model, di to još.
ovako se za siću navuče na 'drogu' i onda kasnije nije toliki bed dati za stanicu i model mnogo više :)  ;D

Odg: Zdravo :D

Reply #13
Ok,kontam sta si hteo reci,znam da je bolja "push"varijanta gde je motor na krilima ali moze uzeti svako sta zeli.Posto kazete da u Hrvatskoj nema gde da se nabavi tako nesto,ja mogu slobodno da kazem da ni u Srbiji takodje nema prodavnice za ovaj hobi.Ima nekih ali sve je to jako skupo.Ja naprimer sve narucujem iz Kine - Hobby King evo sajta....

www.hobbyking.com

Pa ko je u mogucnosti moze slobodno jer je roba dobra i nije mnogo skupa,carina prihvatljiva tako da ja preporucujem ovaj sajt....Uzivajte

Odg: Zdravo :D

Reply #14
MOŽDA JE KOJI NA PRODAJU?
yor own space in the sky

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.