Skip to main content

Topic: Lokacija za let (indoor) - Zagreb? (Read 4071 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lokacija za let (indoor) - Zagreb?

Hey ekipo,
koliko znam pravilnik i sve regulative su za let van objekta.


Pa me eto zanima, zna li netko lokaciju u Zg, gdje se moze rentati, za indoor letenje. Tipa, je li bi bilo glupo da iznajmimo dvoranu za nogomet, ipak postoje i rizici od padova, ne kontrole i sl. (iako sumnjam da bi steta na samoj dvorani mogla biti veca, osim mogucnosti da se razbije pokoji prozor :)


Dakle, zanimaju me u biti dvije stvari:
1. Je li po zakonu letiti indoor dopusteno?
2. Znate li neku lokaciju da je provjerena gdje se to moze? (ima li tko zainteresiran da rentamo na par h dvoranu, pa da testiramo, kalibriramo multi coptere i ostale letjelice kojima ne treba vise od par sto kvadrata za let).


Pozz,
Kova.


Odg: Lokacija za let (indoor) - Zagreb?

Reply #2
Trenutno provođenje zakona u RH nije niti blizu da bi to trebali napraviti. Pogotovo ne sad kad je zima napokon gotova :D
Ne znam tko ce ti tocno zabraniti letenje ili naplatiti kaznu? Za sta? Gdje?

Odg: Lokacija za let (indoor) - Zagreb?

Reply #3
Kako mislis tko ce ti gdje?
Treba mi za potpunu kalibraciju ambijent bez vjetra. Nije nuzno, ali me zanima koliko je sve izbalansirano i za finu kalibraciju ... da svaki puta kada uzletim, znam da ako negdje vuce, zanosi da je do vjetra, a ne radi krivog balansa.


Eliminirali smo prvo pitanje, dakle u zatvorenom prostoru, kao sto se sjecam, je dozvoljeno letjeti, sada je jos samo pitanje zna li netko neku nogometnu ili slicnu dvoranu gdje necu ispasti kreten ako pitam mogu li doci kalibrirati, testirati, ...




Odg: Lokacija za let (indoor) - Zagreb?

Reply #4
Ne bi trebalo biti problema s najmom, pogotovo jer neces koristiti teren, vec samo zrak iznad terena

Odg: Lokacija za let (indoor) - Zagreb?

Reply #5
Ako imaš klince, ili nećake, ili netko "od tvojih" u tom slućaju dovoljno je da dobiješ termine u njihovoj školskoj dvorani nakon nastave.
Opravdaš to "tehničkim odgojem".
Tako smo i mi dobili termine u raznim školama, doduše ne za multije, nego za F1n sobne modele, no princip žicanja dvorane je isti.
Damir

Odg: Lokacija za let (indoor) - Zagreb?

Reply #6
Hvala Damir, kontaktirao sam OS gdje sam isao, no nema odgovora, ... no probat cu osobno otici tamo.
Ovo je malo veci multi, 1m ima od ruba do ruba :), no jako je stabilan, ...


Odg: Lokacija za let (indoor) - Zagreb?

Reply #8
 Ogromno :) fora. Ja necu stici indoor testirati, idem fotkati na Hvar (vrlo vjerovatno), mozda phantom samnom, moram jos birokraciju rijesiti, ali sve u svemu, zakon. I thnx svima.