Skip to main content

Topic: Folija iz HK (Read 12580 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Folija iz HK

http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?catname=Covering+Film&idCategory=245&ParentCat=58
zanima me jel netko naručivo već foliju iz HK, kolega mi je reko da je htjeo narućit ALI-----> kazali su mu da ce ga poštarina izać oko 40ak dolata, jer se ta folija pakira u neke posebne zaštitne vreće koje teže 1.5 kg (neka zaštita pri slanju) a folija košta svega 13 $te da mu se neisplati. zna li netko šta o tome?

Odg: Folija iz HK

Reply #1
Pa jednu se ne isplati naručiti, isplati se naručiti tri role.  8)
Tada je težina paketa oko 1,4 kg, sam zaštitni paket je negdje oko 379 gr.
Poštarina za to je 24 $.
Računica je ovakva: Za 65-70$ dobiješ 15 m folije, dakle ispod 30 kn po metru. ;)
Nije loša fora kad već kupuješ foliju kupiti i jeftinih carbon šipkica i cijevi, one se isto pakiraju u te zaštitne pakete i ne isplati ih se kupovati posebno...
 Nego jesi li već vidio ovo:
http://www.flyfreak.net/oglasi-kupujem-prodajem/hk-termo-folija-za-presvlacenje/
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Folija iz HK

Reply #2
evo sad sam vidio, ma razmišljo sa si standard crvenoj boji, ije mi težina bitna, a trabat ce mi sigurno 4m za dvokrilca ali moram još preračunat kad budem u klubu, i ako klub bude trabo nešto pa da djelimo troškove.... javim još

Odg: Folija iz HK

Reply #3
Pogledaj težinu Tubusa (cijev) pakiranja i pomnoži sa cijenom za Hrvatsku pa razmisli.
Kako napreduje gradnja F3J modela,dokle se stiglo.Pohvala za Blog,
        Tomica

Odg: Folija iz HK

Reply #4
Nema više tubusa, samo extra card box, provjereno :)
Nije da navijam za HK samo ispadne, kako god izračunaš, pola cijene oracovera, tj. oralighta 8)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Folija iz HK

Reply #5


 ako neko hoče dogovor da uzmemo po pola role. ja trebam transparentnu žutu i crvenu ili tako nešto

 Inače oracover kod štefa je cca 60- 70 kn--- tako da se isplati iz HK uzeti 3 role . ako ima interesenata na PP pa se dogovorimo. malo sam pročačkao po forumima i niko ju nije popljuvao.
Nemam snage da razmišljam.

Odg: Folija iz HK

Reply #6
Ogledni primjer naruđbe iz Hobby Kinga :
Crno-bijela folija br.402 (rolna širine 635mm i folija duljine 5 metara) težine 309 gr cijena 11,33 $
Plavo-crna folija br.107 (isto )                                                             težine 309gr cijena11,31 $
Karmin crvena br.101    (isto )                                                             težine 309gr cijena 11,31 $
Bijela br.113                  (isto )                                                             težine 309gr cijena 11,31 $
Transportna kutija  težine 379gr i nekošta ništa.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Znači četiri rolne folije površine 12,7 kvadratnih metara po cijeni 47,27$ i ukupne transportne težine 1615gr na koju se za Hrvatsku plaća International(Registered)Air Mail do 1,85kg 29,79$ .
Ukupni trošak do pošte i carine = 77.06 $ i dodaj u najboljem slučaju samo PDV 23% što iznosi ukupno 94,78 $ pomnoženo sa 5,6 Kuna = 530,79 Kuna.
Analogno gore navedenom jedan kvadratni metar košta 41,79 Kuna u Hrvatskoj što je približno 50% cijene po metru folije u Švagiju u trgovini.
Uglavnom jako prihvatljiva kupovina sa druge strane zemaljske kugle!
Pozdrav,
               Tomica                                                                       

Odg: Folija iz HK

Reply #7
Tomica je točno izračunao, a u uz malo sreće iznos pdv-a  bi mogao biti manji. Ja sam na folije i ostale stvari vrijednosti 100 $ platio 120 kn...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Folija iz HK

Reply #8

Analogno gore navedenom jedan kvadratni metar košta 41,79 Kuna                                                                  
Cijene oracovera kod npr."leo modeli" (nekih 58 kn) izražena je po dužnom metru a širina je 60 cm...
 
To pišem samo zato da ne bude zabune u računici 1m2 vs. 0.6 m2
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...


Odg: Folija iz HK

Reply #10
ja sam ovu  koristio i u redu je. (200x60cm)
 
http://www.himodel.com/sort.php?sub1=GM
 
samo zbog veličine (60cm) daju samo sa večim shipp (od 20$) ali isto više kom pa se podijeli.

Odg: Folija iz HK

Reply #11
Pogledaj težinu Tubusa (cijev) pakiranja i pomnoži sa cijenom za Hrvatsku pa razmisli.
Kako napreduje gradnja F3J modela,dokle se stiglo.Pohvala za Blog,
        Tomica
hvala za blog, jotica je tek u planu, ali sam izlio 1 trup iz kalupa koji si mi posudio, ali morat cu još 1 malo čvršći jer sam nekako previdio pa mi stjenke nisu dovoljno debele tj. malo stakla sam stavio, ali uglavnom ide polako, sad kad riješim rezalicu,izrezat cu par krila iz stiropora i onda si moram  narućit karbonske palice  za remenjaču iz Slovenije i onda dalje.


Odg: Folija iz HK

Reply #13
javim kako se ponaša kod peglanja

Odg: Folija iz HK

Reply #14
Koliko te je sve ovo kostalo na kucnu adresu i kolika je carina bila na tu kolicinu.....Hvala