Skip to main content

Topic: Prerada televizora na DC? (Read 7816 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Prerada televizora na DC?

Pozdrav!
Evo i ja opet uskacem s jednom temom.Miniquad je slozen :D ,uskoro stize i ta tema.Eh sad mene zanima jedno,imam jedan stari mali CRT televizor kojeg sam naso na tavanu :P ,znam da određene komponente rade na istosmjernu struju jer ima ispravljac i transformator,bili on mogao raditi samo na istosmjernu struju ili neke komponente ipak trebaju izmjenicnu?Pitam jer sam ga mislio prikopcat na 12v akumulator i da bude prijenosan ak mi zatreba za malo veci FPV ekran i cito sam da su CRT ekrani jako dobri za analogan prikaz slike.Ak se netko razumije u televizore :P svaki savjet je cijenjen :D

Odg: Prerada televizora na DC?

Reply #1
Pa nije to sam tak ( ako nema predviđen ulaz za 12V jer ima i takvih).
A taj TV ima neko ime/tip ili se oznaka izbrisala  :D ?

Odg: Prerada televizora na DC?

Reply #2
Tak sam si i mislio da nije sam tak al ko pita ne skita :D .Samo znam da je neki prastari VIVAX,ostalih naljepnica nema :P .Mogu i koju slikicu nabacit,al nije to televizor predviđen za rad na 12V DC al sam se ponadao posto neki vrag unutra koristi 12V DC jer tako pise na transformatoru da ce mozda direktno proradit na 12V.

Odg: Prerada televizora na DC?

Reply #3
Evo jedne lijepe stanice sa lampicama spremna za u Jeep.
Lijevo je napajanje ( vibro inverter )  :P .

Btw, treba razmišljati i o potrošnji kod takve preinake.

Odg: Prerada televizora na DC?

Reply #4
E to je bila tehnologija :D.Znaci nista od direktnih 12V -.-,steta,onda se bacamo na nabavku nekog invertera :)

Odg: Prerada televizora na DC?

Reply #5
Već te vidim, ruksak na leđima sa akumulatorom i inverterom, tv pod desnom rukom, model u lijevoj. hmmmmmmmm  a stanica  ??? ?
Da nisi slučajno Kalamarko  :D ?

Odg: Prerada televizora na DC?

Reply #6
:D.Stanicu cu oko vrata objesit  ;D .


Odg: Prerada televizora na DC?

Reply #8
mene sad zanima jedna stvar, koliko vas nezna da je u kući izmjenična a u autu i na svim aparatima koji treba DC istosmjerna?


Odg: Prerada televizora na DC?

Reply #10
Davno je to bilo Plavi.... :)
Ja učio na Colinsu ra390a pa ft277b....
Inverter je fora.... ;D

Odg: Prerada televizora na DC?

Reply #11
ok

Odg: Prerada televizora na DC?

Reply #12
Ma nesto cemo smisliti ne brinite,hvala na savjetima,ako ima jos neko neki samo pisite :D


Odg: Prerada televizora na DC?

Reply #14

@4tm:
" Davno je to bilo Plavi....
Ja učio na Colinsu ra390a pa ft277b....Inverter je fora... "

A ja učio na ovome, ujedno je to i odgovor na pitanje experthr-u. jednostavno i efikasno rješenje..a služi i za rekreaciju!  ;)





D.