Skip to main content

Topic: Dilema...Pilatus ili Cessna (Read 11798 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Dilema...Pilatus ili Cessna

Reply #16
prijašnjim postom sam se htel izjasniti da mi je cesna bolja izgledom.....

ali sam i htel reči, j....š "penzionerske" avione, kupi akrobatu ili 3D, zamisliti tebe s visokokrilcom od 2,1m na livadi mi je teško  ;)
citiral bum jednog člana kluba, ak nije strava, nije letenje ;D
primjetio sam nedugo kako neki clanovi bjeze sa livade dok se leti sistem "strava"
za takav tip letenja imamo letjelicu

Tako je, tvoje ponašanje na livadi više i ne zaslužuje. Letiti prema grupi ljudi na metar iznad glave svakako je da ti se divimo kakav si pilot. Nego, di ti je sad taj model? Jel cijeli?
 
 

Odg: Dilema...Pilatus ili Cessna

Reply #17
prijašnjim postom sam se htel izjasniti da mi je cesna bolja izgledom.....

ali sam i htel reči, j....š "penzionerske" avione, kupi akrobatu ili 3D, zamisliti tebe s visokokrilcom od 2,1m na livadi mi je teško  ;)
citiral bum jednog člana kluba, ak nije strava, nije letenje ;D
primjetio sam nedugo kako neki clanovi bjeze sa livade dok se leti sistem "strava"
za takav tip letenja imamo letjelicu
 
Tako je, tvoje ponašanje na livadi više i ne zaslužuje. Letiti prema grupi ljudi na metar iznad glave svakako je da ti se divimo kakav si pilot. Nego, di ti je sad taj model? Jel cijeli?
Svi su cijeli, sad ima 700W motor unutra za razliku od onog sta je bio od 200W i ide 2 puta brze;
:D

Odg: Dilema...Pilatus ili Cessna

Reply #18
@Giga
Cijena modelima je oko 300€

Odg: Dilema...Pilatus ili Cessna

Reply #19
Evo da malo razbijem dilemu. U mom hangaru je jedna Cesna Cardinal raspona 2,10 m. Model koji leti sa uživanjem tko voli letit bez akrobacija. Istina radi trave prednji kotač je doživio male preinake i sad nema problema. Ima njezin let na YouTube kratki insert, i na kraju evo slike.

Odg: Dilema...Pilatus ili Cessna

Reply #20
Ma kupi sebi Taylorcraft 20cc ARTF
 
 
svaka čast :)

Odg: Dilema...Pilatus ili Cessna

Reply #21
Taylorcraft je krasan model ali je za 2m 500€, malo previse, za malo manje ima Piper Supercub 1/4 scale

Odg: Dilema...Pilatus ili Cessna

Reply #22
Da ali Taylorcraft je Taylorcraft  ;D 
svaka čast :)

Odg: Dilema...Pilatus ili Cessna

Reply #23
ma naravno, ali 500€ je 500€

Odg: Dilema...Pilatus ili Cessna

Reply #24
je slažem se 500€ ali evo valjda ču ga ja nabaviti za maje love pa ti dam đir  :D
svaka čast :)

Odg: Dilema...Pilatus ili Cessna

Reply #25
Duje se opasno zapalio za Taylor-a... ;)


Kuda srece da i financijska strana posluzi,
pa da vidimo taj model kod tebe i u letu Duje... :-*

Odg: Dilema...Pilatus ili Cessna

Reply #26
Evo da malo razbijem dilemu. U mom hangaru je jedna Cesna Cardinal raspona 2,10 m. Model koji leti sa uživanjem tko voli letit bez akrobacija. Istina radi trave prednji kotač je doživio male preinake i sad nema problema. Ima njezin let na YouTube kratki insert, i na kraju evo slike.

toliko je lijep avion da ga je steta letiti !
cuvaj ga kao dragu BAJU !!

moze li par detalja,koji motor i sto me interesuje ukupna tezina spremnoga za let ?
hvala

Odg: Dilema...Pilatus ili Cessna

Reply #27
Ukupna težina spremnog za let cca 5kg motor metanolac 12 ccm leti savršeno mirno na pola gasa.
Inače letim s njom koliko mi vrijeme dozvoljava. Evo kratkog videa gdje se vidi malo njezin let
Jelas Slavonski Brod