Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 341854 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #615
ima li ovaj dole failsafe funkciju u slučaju flyaway :)

Jedini Fallsafe koji ima je: Bjež mi s puta  :D
Srepfler - Dali ti osd mjeri ukupnu struju za sve motore i komplet elektroniku? I koliko je težak sad Slavonac sa svime za FPV?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #616
ima li ovaj dole failsafe funkciju u slučaju flyaway :)

Jedini Fallsafe koji ima je: Bjež mi s puta  :D
Srepfler - Dali ti osd mjeri ukupnu struju za sve motore i komplet elektroniku? I koliko je težak sad Slavonac sa svime za FPV?

Stavio sam da mjeri opterecenje po bateriji, tako mi lakse pratiti.
FPV i nije toliko teza,
odasiljac s kamerom oko 55g,
OSD jos nekih 60g, imam negdje vaganja ali nisam sada nasao.
S OSD sam jako zadovoljan jer ima i stabilizator napona 5v i 12v tako da mi je rjeseno napajanje kamere i vtx.

Ako se sjecam okvir je oko 1.5 znaci s fpv 1.6-1.7 i onda jos 3-4 2650 4s batke od 300g.
U zadnjem letu znaci 1.6+1.2kg 2.8kg,
ide 60km/h s divljanjem preko 13 min leta, za FPV vrlo upotrebljivo,
motori i ESC hladni sve je prediomenzirano za veca opterecenja.

Uz umjerenije letenje moze puno duze.

Gopro u kucistu je jos 200g ali ne stavljam ako ne treba.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #617
Evo i video,
isli smo do 1.3 km i nekih 230m visine,
quad moze preko 2km, no ja sam za opreznije, ostavio sam zvuk da cujete kako 4tm bez straha kaze idi jos,
da se njega pitalo prosli bi i 2km.
Slika bez smetnji, sve radi odlicno.
Trebao bi mozda malo bolje ucvrstiti kameru cicak na 60 km/h se treska,

http://www.youtube.com/watch?v=njYQRepK_Fw

Evo i slikica sta je u pripremi za testiranje na Slavoncu.
Stoji mi od HEXe, 3.1 fw ima autotune koji me jako zanima, a naza ce ici na nesto drugo.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #618
F450 prije što sam imao je bio jako dobar za FPV, 100km/h iz lake šale ali i uz dosta dobru potrošnju (80A na 3S), vibracije nisu bile problem - sve se treslo.  :)
Slavonac-Karbonac je više za krstarenje, 60km/h može letjeti uz potrošnju od nekih 42A na 3S te tako ima domet preko 8km. Ako ga silim da ide brže od toga ići će ali će potrošnju povečati eksponencijalno, dosad sam uspio nabit 85A, nadam se da mi je 100Amperski senzor struje dobro dizajniran i da podnosi to sve. Brzina od 60km/h ti je inaće i brzina gdje sam primjetio da žice razno-razne počinju rezonirati na vjetru pa osim što bi trebao ukrutit kameru probaj malo i žice posakrivat jer one isto kada rezoniraju prenose vibracije.

Evo kako je taj mali F450 radio prije nego sam ga prodao:
RC Tiger Carbon Prop & Naza Firmware v3.12 Test

I FPV prije više od godinu dana:
FPV letenje na Pustari 25.10.2012. mali Quadcopter F450
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #619
francy 8km zvuci jako dobro, steta da ne pokusas ostvariti kad vec imas odlican stroj.


Rotorcraft Distance (distance out, must return home)
1. arching0627 ------ 4.66 miles -------- 7.5 km (quad)
2. cold_dog --------- 4.34 miles -------- 7.0 km (quad)
3. Tim -------------- 3.35 miles -------- 5.4 km (quad)
4. tfmkevin --------- 2.10 miles -------- 3.3 km (quad)
5. Jack2010 --------- 1.99 miles -------- 3.2 km (hexa)
6. pogeybait -------- 1.93 miles -------- 3.12 km (quad)
7. ericlindnc ------- 1.90 miles -------- 3.0 km (quad)
8. RDH -------------- 1.80 miles -------- 2.9 km (quad)
9. dias ------------- 1.42 miles -------- 2.3 km (heli)
10. PITCH_BLACK ----- 1.40 miles -------- 2.25 km (quad)
11. CowboyZ99 ------- 1.39 miles -------- 2.24 km (quad)
12. FinalFrag ------- 1.30 miles -------- 2.10 km (quad)
13. Peeyar ---------- 1.24 miles -------- 2.00 km (quad)
14. Keith ----------- 1.13 miles -------- 1.8 km (quad)
15. durangoflyer ---- 1.11 miles -------- 1.8 km (quad)
16. GROUNDED -------- 1.00 miles -------- 1.6 km (quad)
17. Kenny9999 ------- 0.88 miles -------- 1.4 km (quad)
18. Tarro ----------- 0.65 miles -------- 1.05 km (heli)
19. SecretSpy711 ---- 0.59 miles -------- 0.95 km (tricopter)
20. sparkyincali ---- 0.52 miles -------- 0.85 km (quad)
21. noxnflame ------- 0.38 miles -------- 0.61 km (tricopter)
22. Oso Grande ------ 0.24 miles -------- 0.40 km (micro quad)
23. viper522 -------- 0.21 miles -------- 0.33 km (hexa)


Odg: quad iz Slavonije

Reply #620
hm... zanimljivo je to s dometima, 14km max.

čudno da nitko još nije nabacio rezultat s ovima na LiIonke, tu mi se čini da je moguće preko 40km (20+20),

Odg: quad iz Slavonije

Reply #621
hm... zanimljivo je to s dometima, 14km max.

čudno da nitko još nije nabacio rezultat s ovima na LiIonke, tu mi se čini da je moguće preko 40km (20+20),
Vjerujem da ćeš ti biti prvi  ;D samo kako RF posložit na quadu da ne smeta jedno drugom za domet od 20km...
Evo i video,
isli smo do 1.3 km i nekih 230m visine,
quad moze preko 2km, no ja sam za opreznije, ostavio sam zvuk da cujete kako 4tm bez straha kaze idi jos,
da se njega pitalo prosli bi i 2km.
Slika bez smetnji, sve radi odlicno.
Trebao bi mozda malo bolje ucvrstiti kameru cicak na 60 km/h se treska,

http://www.youtube.com/watch?v=njYQRepK_Fw

Evo i slikica sta je u pripremi za testiranje na Slavoncu.
Stoji mi od HEXe, 3.1 fw ima autotune koji me jako zanima, a naza ce ici na nesto drugo.

Koji je ovo OSD?

Odg: quad iz Slavonije

Reply #622
OSD
Trace IV
http://www.skylarkfpv.com/en/product.php?id=26

Skylark Trace OSD V4.0 For FPV System
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=40926&aff=448825

Dobar je i Trace III
samo ovaj ima stabilizator 5v i 12v sto mi treba za napajanje vtx i kamere te usb kabl u paketu za reprogramiranje o kod trace III se kupuje.




Odg: quad iz Slavonije

Reply #623
Čini mi se da će se kupit ovaj OSD uskoro samo da se skupi novfca :) i tada je moja FPV priča kompletna (vezano za mutliFPV) no samo moram još prijeć na EzUHF sa rangelinka. A i da im je svima teško iprogramirat AHI to mi ne ide u glavu... doduše ovaj OSD nema gyro pa zato ali ta komponenta ne poskupljuje puno samu izvedbu za taj fora dodatak..

Odg: quad iz Slavonije

Reply #624
I ja koristim isti osd na svom slavoncu i mogu reći da svi podaci koje prikazuje su vrlo točni.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #625
Čini mi se da će se kupit ovaj OSD uskoro samo da se skupi novfca :) i tada je moja FPV priča kompletna (vezano za mutliFPV) no samo moram još prijeć na EzUHF sa rangelinka. A i da im je svima teško iprogramirat AHI to mi ne ide u glavu... doduše ovaj OSD nema gyro pa zato ali ta komponenta ne poskupljuje puno samu izvedbu za taj fora dodatak..

AHI imaju problem s kalibracijom pa cesto saraju,
iosd ima ali samo uz nazu,
apm ima svoje ali minim osd mi se nije svidio pa radije preko pc, android verzija se razvija ali nije jos to.
Storm i sl imaju ali zato sto je integrirano s autopilotom
a meni treba nezavisan da mogu i na apm i nazu i avion bez autopilota...

za immersion je ezosd odlican ali dosta skup, s manje opcija,
uz 8 ch digitalni RSSI direkt ali samo uz njihov 5.8 gdje je sve samo ustekaj.

Barometar mi se svidio na Tracu jer se puno bolje vidi promjena visina koja mi je vazna na quadu.
 
Nisam bas uspio podesiti RSSI kako treba, ima na webu ali meni bas i ne radi naj,
trebao bi nabaviti analog to digital ali vec i ovako imam zica na bacanje.

Stavio sam na switch na stanici s 100mw na 500mw tako da ako steka upalim i imam sigurno duplo dometa.

Narucio sam bolju 433 antenu tako da bi i tu trebao dobiti jos malo.

4tm ima trace III koji mozes naci s buddy kodom i ako koristis immersion 600mw on ima vlastiti bec i 5v za kameru te mozes nabaviti onaj mali lopov za balance konektor da napoi vtx.

Prvo sam letio gopro i vtx i lopov,
onda 600cmos lopov i vtx
pa mala batka vtx i gopro na hexi
a nakon osda osd pa iz njega vtx i kamera
vtx mi se manje grijao ako sam ga napajao iz 2s male batke umjesto preko lopova s 3s.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #626
Naravno imas i jace Eagle i sl, ali 4tm i ja smo vrlo zadovoljni s ovim.


 

Odg: quad iz Slavonije

Reply #628
Čini mi se da će se kupit ovaj OSD uskoro samo da se skupi novfca :) i tada je moja FPV priča kompletna (vezano za mutliFPV) no samo moram još prijeć na EzUHF sa rangelinka. A i da im je svima teško iprogramirat AHI to mi ne ide u glavu... doduše ovaj OSD nema gyro pa zato ali ta komponenta ne poskupljuje puno samu izvedbu za taj fora dodatak..

Ako imas JR modularnu stanicu duplo jeftinije od externog

EZUHF JR Module Transmitter
http://www.readymaderc.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=11_189_191&products_id=2321



Odg: quad iz Slavonije

Reply #629
Čini mi se da će se kupit ovaj OSD uskoro samo da se skupi novfca :) i tada je moja FPV priča kompletna (vezano za mutliFPV) no samo moram još prijeć na EzUHF sa rangelinka. A i da im je svima teško iprogramirat AHI to mi ne ide u glavu... doduše ovaj OSD nema gyro pa zato ali ta komponenta ne poskupljuje puno samu izvedbu za taj fora dodatak..

Ako imas JR modularnu stanicu duplo jeftinije od externog

EZUHF JR Module Transmitter
http://www.readymaderc.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=11_189_191&products_id=2321



Imam auroru 9 i ona ima ove za kopčat sa gornje strane a ne sa bočnih strana tako da to neće igrat  :( , a tek sam sad primjetio pa ovaj OSD nema rssi  ??? , mene na rangelinku živcira taj RSSI skače ko blesav navodno što nema tih kondezatora i tih filtera na prijemniku a kad sam na 5km užasno skače sad jel to radi rf smetnji od vtx-a ko zna. Evo bixler je na stolu i sada se preslagauje radim po principu kako je i dr.tom složio svog [attach=1] pa ću provjerit tada RSSI ako nastavi dalje skakat to će mu biti karta za prodaju... na quadu je sada minima na ppm spojena na kk2.0 (ppm brutala nema glupih kablova), quad nema LRS-a i generalno mi fali rssi pa me strah dalje letit okolo jer kk2.0 nema GPS a sad još istraživat nove kontrolere nemam novaca toliko... eventualno ako uleti neka naza preko rcgrupsa za smješne novce ko što mi je uletio wookong... živi bili pa vidjeli.. možda cyclop storm nije loša opcija jer cijenom je isto ko i ovaj OSD kad malo pogledam bolje, a ima sve što i ovaj skoro pa i više, jednio što na quadu nema smisla je autopilot ali to ionako mi nije bitno... ali za sve te novce opet možeš složit sa rctimera http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=765&productname= i imaš sve gps, osd itd. itd. ko će to sve testirat i isprobavat zato je tu forum :).