Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 341901 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SD team testiranja

Reply #1170
Au koja mrcina, jel su to 710kv motori

Odg: SD team testiranja

Reply #1171
Ma nije tako strašno velika :),motori su standardni koje ja koristim cijelo vrijeme....još nisam imao priliku voziti oktu pa se veselim testiranju :)

Odg: SD team testiranja

Reply #1172
Kolko si ustedio na tezini sa ovim sto si prozračio ruke,  ;D  jesi vagao

Odg: SD team testiranja

Reply #1173
izgleda strasno, a kako ce izgledat tek kad sve bude gore po nasem planu,  :D  ovo je tek test model  ;D
svaka čast :)

Odg: SD team testiranja

Reply #1174
Da pogodim skinuo si 230g iz 8 krakova?  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #1175
 :) :) :) :)
Super uredno, 8 krakova a sve skriveno,
izgleda fantasticno.

Cvrstoca i lakoca su rijetka ali dobitna kombinacija.

Radujem se probnom letu.

Trebalo bi imati vise snage i od x8.

Odg: SD team testiranja

Reply #1176
Nefrezana ruka 59 grama frezana 35 grama= 24grama manje po ruci puta 8= skoro 200 grama ;D
Ima još prostora ako cijevi koristim kao masu,znači jedna žica od 1mm2 manje.8gramax8 ruku=64grama :) ali to još moram testirati ;)
Benefit te fore je manje grama i oklopljena signalna žica i dovodna na regler(manje elektromagnetizma okolo).
To je slijedeći korak....

Odg: SD team testiranja

Reply #1177
Jako fina ideja....bar na "papiru" :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: SD team testiranja

Reply #1178
Nefrezana ruka 59 grama frezana 35 grama= 24grama manje po ruci puta 8= skoro 200 grama ;D
Ima još prostora ako cijevi koristim kao masu,znači jedna žica od 1mm2 manje.8gramax8 ruku=64grama :) ali to još moram testirati ;)
Benefit te fore je manje grama i oklopljena signalna žica i dovodna na regler(manje elektromagnetizma okolo).
To je slijedeći korak....

Oklopljena je od vanjskog utjecaja donekle ali ne i od utjecaja +voda i samog ESC-a jer je i on isto u cijevi. Motor nešto malo sitno uspije inducirati struje u svoje limove iako imaju jako usku petlju histereze, ako limovi motora diraju kučište a ti faktički na kučište dovedeš -vod nadam se da nečeš pobutiti nekakav feedback na ESC-u pa da nešto proskići, iako nebi trebalo, ako su limovi izolirani od kučišta onda je to ok.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #1179
@Mario , ma otkrij tajnu...kako Ti je žena dozvolila da naslanjaš multi na , ''šlinganome'' ,odnosno u Tvojoj Dalmaciji, ''rikamanome'' , stolnjaku ?.... :D ;D

p.s. nije offtopic, jer zadire u životnu sigurnost nama dragog Maria.... :-\ :D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: SD team testiranja

Reply #1180
Quote
Oklopljena je od vanjskog utjecaja donekle ali ne i od utjecaja +voda i samog ESC-a jer je i on isto u cijevi. Motor nešto malo sitno uspije inducirati struje u svoje limove iako imaju jako usku petlju histereze, ako limovi motora diraju kučište a ti faktički na kučište dovedeš -vod nadam se da nečeš pobutiti nekakav feedback na ESC-u pa da nešto proskići, iako nebi trebalo, ako su limovi izolirani od kučišta onda je to ok.

Taj dio sam dobro proučio još u školi :) teoretski ne bi trebalo biti problema a to potvrđuju i početna mjerenja.Ali treba biti budan i sve dobro istestirati......
Za test sam probao pokraj signalnog voda koji ide do reglera induktivno povezati i s signal generatorom prašiti freq.pwm signala motora-nije bilo utjecaja....što je dobar znak.... ;)


Quote
Mario , ma otkrij tajnu...kako Ti je žena dozvolila da naslanjaš multi na , ''šlinganome'' ,odnosno u Tvojoj Dalmaciji, ''rikamanome'' , stolnjaku ?.... :D ;D

p.s. nije offtopic, jer zadire u životnu sigurnost nama dragog Maria.... :-\ :D

Eee takve su Slavonke ništa nije problem .......ako si poslušan :)....znači tajna je da sam uvijek u manual modu..... :) :)


Evo još par slika.......uspio sam na donju platu pričvrstiti ruke i riješiti power board.
Što kažu kamionđije ....međuosovinski razmak je 815mm :) tako da mogu ići 10 i 11 inchi propovi....

Idem u podrum šarafati...to mi jepuj pik od žene... :)

Odg: SD team testiranja

Reply #1181
ja sam se uvjerio da i po kisi i po snigu leti ko lud al probat cemo i uskoro da i roni na moru  :D
svaka čast :)


 

Odg: SD team testiranja

Reply #1183
imam onaj zeleni u alu kućištu ali mi nije dobar za quad.
pošto se batke prazne do 2.7 po ćeliji, to je 10,8V a pune su 16.8V,

pošto je to samo switching step down konverter,
može davat napon koji je manji od ulaznog, no prilikom pada ulaznog(prazni se batka za 6V iz gornje računice) pada lagano i izlazni!
a kada mi batka dođe na 11V onda je izlaz dosta manji, oko 10V... to je sasvim normalno ponašanje za njega. ali spojene komponente ne dobivaju isti napon.
slično je i kod linearnih, samo se oni jako griju ako je potrošnja veća (pa sam ih samo koristio na skywalkeru za storm+fpvTX), ima nekih lin. kojima je voltage drop oko pola volta.

nabavio sam i jedan step up/down konverter. ( u sredini zadnje slike)
e taj drži izlaznu fixnu u decimalu iako se ulazna mijenja... što je super za gimbal npr. di se PIDovi mogu razlikovati za razne voltaže
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XStep+Up%2FDown+Converter+Regulator&_nkw=Step+Up%2FDown+Converter+Regulator&_sacat=0&_from=R40
ovakav sam isto imao, to je isti kao ovaj crveni goli, samo je u smoli i tankom alu kućištu,
http://www.bevrc.com/voltage-regulatorauto-stepup-and-stepdown-module_p143.html


jasno, svi switching becovi imaju onaj ripple i rf šum, ali uz dobar oklop i uzemljenje s masom, nisam do sada imao nekih problema.
maknem ih tamo di mogu(npr u storm OSDu je jedan zločesti pa sam ga odlemio), a di ne mogu, što ću, neću letit s dve batke :)



Odg: SD team testiranja

Reply #1184
imam onaj zeleni u alu kućištu ali mi nije dobar za quad.
pošto se batke prazne do 2.7 po ćeliji, to je 10,8V a pune su 16.8V,

pošto je to samo switching step down konverter,
može davat napon koji je manji od ulaznog, no prilikom pada ulaznog(prazni se batka za 6V iz gornje računice) pada lagano i izlazni!
a kada mi batka dođe na 11V onda je izlaz dosta manji, oko 10V... to je sasvim normalno ponašanje za njega. ali spojene komponente ne dobivaju isti napon.
slično je i kod linearnih, samo se oni jako griju ako je potrošnja veća (pa sam ih samo koristio na skywalkeru za storm+fpvTX), ima nekih lin. kojima je voltage drop oko pola volta.

nabavio sam i jedan step up and down konverter.
e taj pak ima dva switchera u sebi, pa prvo diže napon na 35V i onda ga spušta na podešenu voltažu,
taj drži izlaznu fixnu u decimalu iako se ulazna mijenja... što je super za gimbal npr. di se PIDovi mogu razlikovati za razne voltaže

jasno, svi switching becovi imaju onaj ripple i rf šum, ali uz dobar oklop i uzemljenje s masom, nisam do sada imao nekih problema.
maknem ih tamo di mogu(npr u storm OSDu je jedan zločesti pa sam ga odlemio), a di ne mogu, što ću, neću letit s dve batke :)

Hvala na upozorenju.
To mi je za 2.3/2.4 opremu, Immersion ima svoj sbec i moze raditi na nizem naponu,
testirao sam vtx predajnik i ne radi na 9V,
vrx radi na 9v bez problema.

Nikako da prodam/zamjenim 2.3/2.4 nema interesa pa onda smisljam za sta da upotrijebim.
Trebao bi jedan veci avion koji moze ponjeti tereta ali to mi jos nije na redu.
5.8 mi toliko dobro radi da bi najradije sve Immersion.

Dok sam imao neusmjerene antene trazio sam jace nije mi bilo dovoljno.

Gledao sam step up i sl ali nemam previse iskustva s tim pa sam ostavio za opciju ako bude problema.
Mala baterija samo za FPV mi je jedno od prakticnijih rjesenja.