Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 341879 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SD team testiranja

Reply #1185
ako želiš biti siguran da ti se video prijenos neće ugasit prije glavne batke za let, onda ju moraš predimenzionirat.  ???
a ne volim nosit nepotreban teret na modelu.  :'(

a tu je problem što model ne troši jednako brzo glavnu batku, ovisno o vremenskim prilikama i tvojim pokretima palica,
jesi li taj dan raspoložen za laganinin fpv ili neku bržu akciju, puše li 2m/s ili 7 m/s.... avion (a i multi) tako mogu varirati flight-timeom i do 5x samo tako.
pa da bi to sve pokrio i optimalno opteretio model, moraš ili imati 6 raznih veličina baterija za fpv.
ili bec koji bu držao napon istim, i mozak na pašu, a glavna kad se isprazni, sletiš i staviš drugu i u zrak  :)

na taj način i monitoriraš samo jedan napon u zraku, umjesto dva  ;)

Odg: SD team testiranja

Reply #1186
ako želiš biti siguran da ti se video prijenos neće ugasit prije glavne batke za let, onda ju moraš predimenzionirat.  ???
a nevolim nosit nepotreban teret na modelu.  :'(

a tu je problem što model ne troši jednako brzo glavnu batku, ovisno o vremenskim prilikama i tvojim pokretima palica,
jesi li taj dan raspoložen za laganinin fpv ili neku bržu akciju, puše li 2m/s ili 7 m/s.... avion (a i multi) tako mogu varirati flight-timeom i do 5x samo tako.
pa da bi to sve pokrio i optimalno opteretio model, moraš ili imati 6 raznih veličina baterija za fpv.
ili bec koji bu držao napon istim, i mozak na pašu, a glavna kad se isprazni, sletiš i staviš drugu i u zrak  :)

na taj način i monitoriraš samo jedan napon u zraku, umjesto dva  ;)

Tezina me uvijek ubija,
jedan od razloga zasto volim 5.8 je sto je osjetno laksi.
OSD sto imam na kockici ima vlastiti 12v i 5v izlaz za FPV ali imam samo jedan.

Uvjerio si me da trebam step down up koverter.

Jer u slucaju zagija koji ide na 3s ne pegla napon u slucaju rotora na 4s spusta previse a step up down to rjesava nadam se automatski.

Odg: SD team testiranja

Reply #1187
Neka FPV poboljsanja i dorade, ovaj stroj cini mi se jako vapi za ezuhfom, ali onda nebi bilo lose da ima rth tj gps, takodjer mogao bi ponijeti liionke 3s4p za sat letenja, a ovako s ove dvije 5800mah 2s (600g) moze koju minutu duze od pol sata, poletna masa 1400g, nakupio sam 50g vise od ocekivanog (tilt camera mount, karbonski pokrov, rf kavez za nazu...).
Ova antena koju sam napravio je ziva ludnica kako radi, bas bi ju trebalo odnijeti kod 4tm da je premjeri, probao sam i s 4 latice ali radi slabije ali nije bila ista duljina kabla, na ovoj s 3 mi je 13/8 lamb, a ove s 4 su mi 15/8, mozda sam malo predugacko ostavio.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: SD team testiranja

Reply #1189
Bit će to super octa, dali si možda vagnuo ovo dosad napravljeno, koliko je?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #1190
Kako vidiš na slici 1377grama :)

Odg: SD team testiranja

Reply #1191
Naisao na tablicu izmjerene snage vtx i navedene,
zanimljivi rezultati.


Odg: SD team testiranja

Reply #1192
Možda je ovo objašnjenje zašto ja na Boscam 200mW dobijam samo 400m na CH8.
Na Rx je Skew-Planar a na Tx je Cloverleaf.

Ali najcudnije mi je što su interferencije na ostalim kanalima poprilicno izražene.
Npr. letim na CH2, odem 50m daleko, slika skroz nestane. Sve u zavisnosti gdje letim.
Ako je poprilicno ravnica onda ne gubim vezu, ali ako ima građevina okolo na 50m skroz puca veza iako imam vizuelnu vezu sa modelom.

Koristim 2.4Ghz vezu, tj FrSky DJT. Da li još neko ima slicne probleme kao ja?


Odg: SD team testiranja

Reply #1193
Takve identicne probleme sam I ja imao, na 200m je pucala slika. Isto kombinacija CL I SP antena. Cak sam probao vise razllicitih antena ali isto. Ja sam presao na immerson I zasad sam zadovoljan. Trebao bi probati sa helical antenom

 

Odg: SD team testiranja

Reply #1194
Ma definitivno bi se sa helical puno poboljsao domet, to bez sumnje. Ali cilj mi je bio što veći domet bez brige kako sam okrenuo antenu prema modelu.
Cudi me, neki ljudi dobijaju preko 1km sa ovom kombinacijom, ja kao da nemam srece.
Da li je mozda problem što antene možda nisu najbolje tunirane za neke frekvencije? Ali da li bi to uzrokovalo pucanje veze na 50m? Teško, ha ?

Odg: SD team testiranja

Reply #1195
Ma definitivno bi se sa helical puno poboljsao domet, to bez sumnje. Ali cilj mi je bio što veći domet bez brige kako sam okrenuo antenu prema modelu.
Cudi me, neki ljudi dobijaju preko 1km sa ovom kombinacijom, ja kao da nemam srece.
Da li je mozda problem što antene možda nisu najbolje tunirane za neke frekvencije? Ali da li bi to uzrokovalo pucanje veze na 50m? Teško, ha ?

Treba probati video opremu samostalno bez ostalog da vidis da li u idealnim uvjetima radi kako treba,
onda provjeravas sta smeta.

Idealno ako imas jos nekoga s opremom u blizini pa isprobati s drugim antenama, na drugom prijemniku, negov vtx na tvojem...

Jedno paljenje vtx bez antene ( ili krivi konektor) je dovoljno da spali pojacalo vxt pa imas malu snagu.

Treba svaki dio posebno istestirati.

S 100mw fatshark sam imao 550m na zemlji ( Immersion antenne), no i s stapnim je bilo vise nego nogometno igraliste.

Odg: SD team testiranja

Reply #1196
Nažalost nikog u blizini nemam da pomogne po tom pitanju.
Sjecam se da sam na ravnici testirao, sa Rx u ruci islo je 1km uz mali snijeg, 600m perfektna slika.
Ali cim je na letjelici i letjelica se priblizi nekom objektu puca i na 50m.

I drugi su imali probleme sa ovom opremom ali nisam nasao neko rjesenje.
Prijavljivali su da npr. na 50m izgube video skroz i onda kada nastave da se odaljavaju slika se opet vrati.
Totalno nelogicno.

Odg: SD team testiranja

Reply #1197
Da ne umećem citate evo par iskustava...
Prvo treba provjeriti antene da li su iste polarizacije (ima rhcp i lhcp kada su u pitanju clower antene)razlika u polarizaciji unosi gubitak u link od 20db što je 100 puta.............
Nakon toga provjeriti položaj antene na letjelici i udaljiti je max od svega,jer na toj freq utjecaj okoline na dijagram zračenja je velik......
Ako se može provjeriti izlaznu snagu prijemnika i napajanje istoga.
Ja osobno letim s boscam 200mw (izmjereno 180mw) i imam oko 1.5km bez problema.
Za stabilan link je potrebno imati jako dobar(osjetljiv i selektivan) prijemnik i dobro podešenu antenu.
Najbolje pojačalo je dobra antena i kod sastavljanja set-up-a treba paziti da ima što manji broj konektora i da je kabl na prijemnoj strani što kraći...
Prilagođenost antene na određenu freq. se može malo poboljšati tako da probaš sve kanale i izabereš koji najbolje radi...

Odg: SD team testiranja

Reply #1198
Antene su one sa HobbyKinga što dođu u setu tako da je polarizacija ista..
Prijemnik je RC305.

Antene su poprilicno jeftine pa vjerujem da je tolerancija dosta velika.
Ali opet ne razumijem zašto bi veza pukla na 50m na CH2, a na CH8 ne puca.

Kablovi su kratki, nema nikakvih prelaza osim glavnih konektora.

Dosta je iritantno, ako letim blizu objekata veza u potpunosti pukne na svim kanalima osim na CH8. Ali opet CH8 nema vecu domet od 400m.
Dosta je specifican ovaj moj slucaj, ni sam ne znam sta dalje probati.

Antene su postavljenje ovako:



Odg: SD team testiranja

Reply #1199
Ja sam imao s jednim boscamom od 200mw problem tako što po shemi dip prekidača kanali nisu bili postavljeni po redu.
Probaj se igrati s raznim kombinacijama prekidača meni je pomoglo.Niti sada mi po dip prekidačima nije isti kanal na rx i tx ali radi odlično. :)